Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,298 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,532,978,725.00 2,298 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,950 2019-03-21 2019-03-26 9610030012019 Ndihme ekonomike - Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem 602 KM rimb. cel shkurt 2019, Kup nr.15 dat.13.3.2019, shperb.dalje ne pension, Shk.nr.20/1 dat.3.1.2019 shk. nr.20/2 date 23.1.2019, paguar dieta brenda vendit Prog dat.18.2.2019 Autorizim dat.18.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,500 2019-03-21 2019-03-26 9710030012019 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta Prrog dat.18.2.2019, Autorizim dat.18.2.2019,Prog. dat.7.3.2019,autorizim dat.7.3.2019Bordero mars 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,000 2019-03-21 2019-03-26 9910030012019 Sherbime telefonike 602 KM rimb cel E.Lika Mars 2019 Fat. nr.3291 seri 229112816 dat.13.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,124,135 2019-03-21 2019-03-26 9010030012019 Elektricitet 1003001 602 KM shpenz. energjie shkurt 2019 Kont.B 110040,B 110039,B 207590,B 207591,B 110037,B 105874,fat.Permb nr.0308 dat.19.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 251,780 2019-03-21 2019-03-26 9310030012019 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat. 1 deri 28 shkurt 2019,Urdh pagese dat. 1 deri 28 shkurt 2019 Fat. nr.32 dat.28.2.2019 seri 68398979
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2019-03-21 2019-03-26 8810030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel.Fix.Vila Durres janar 2019 Fat. nr.8 dat.13.3.2019 seri 43095321
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 408,850 2019-03-21 2019-03-26 9410030012019 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat. 1 deri 28 shkurt 2019,Urdh pagese dat. 1 deri 28 shkurt 2019 Fat.permb. nr.0311 dat.19.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2019-03-21 2019-03-26 8910030012019 Sherbime telefonike 602 KM pguar Linja LD shkurt 2019 Fat. seri 227125732 nr.90907118 dat.28.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,418 2019-03-21 2019-03-25 8610030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel. kodi ab.2249690791 fat. seri 282022519 shkurt 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,500 2019-03-21 2019-03-25 8510030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel. kodi ab.212585822505 fat. seri 282023420 shkurt 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) U.N.D.P. Tirane 33,681,016 2019-03-21 2019-03-25 10110030012019 Transferime korrente - Kombet e Bashkuara 605 KM kontributi i Qeverise Shqiptare Marreveshja Baze Program OKB 2017-2021 nenshkruar nga Qeveria Shqiptare 24 tetor 2011 Fat. 28 shkurt 2019 Memo dat. 15.3.2019 Urdh.Pagese dat.15.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,800 2019-03-21 2019-03-25 8310030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel Nr.Ab.1017267 seri 282013556 dat.1.3.2019 shkurt 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 227,508 2019-03-21 2019-03-25 8410030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel. kodi 546022 fat. seri 279322408 shkurt 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,400 2019-03-21 2019-03-25 8710030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel. Nr.ab.2385581101 fat. seri 282026135 shkurt 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 96,149 2019-03-12 2019-03-15 6910030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel fix shkurt 2019 nr. klientit 310001719675 Fat. dat.28.2.2019 seri 727134473
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,925 2019-03-12 2019-03-15 7710030012019 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 KM paguar kom.Posacem shk.nr.1337 dat.5.3.2019 Fat. permb. nr.0307 dat.11.3.2019 Autorizim dat. 31.1.2019 Prog.dat.31.12019 Prog.dat.7.2.2019 Autorizim dat. 7.2.2019 prog.dat.12.2.2019,Autorizim dat. 12.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2019-03-12 2019-03-15 7910030012019 Udhetim i brendshem 602 KM paguar kom.Posacem shk.nr.1337 dat.5.3.2019 Fat. permb. nr.0307 dat.11.3.2019 Autorizim dat. 31.1.2019 Prog.dat.31.12019 Prog.dat.7.2.2019 Autorizim dat. 7.2.2019 prog.dat.12.2.2019,Autorizim dat. 12.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FORMULA Tirane 69,600 2019-03-12 2019-03-15 7610030012019 Sherbime te tjera 602 KM rimb.Fikse zjari Urdh.i Brendshem nr.6 dat.3.1.2019 P-V i rasteve i imergjences 18.2.2019 Fat. nr.5031 seri 66653441 dat. 17.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,525 2019-03-12 2019-03-15 7810030012019 Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 KM paguar kom.Posacem shk.nr.1337 dat.5.3.2019 Fat. permb. nr.0307 dat.11.3.2019 Autorizim dat. 31.1.2019 Prog.dat.31.12019 Prog.dat.7.2.2019 Autorizim dat. 7.2.2019 prog.dat.12.2.2019,Autorizim dat. 12.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,214 2019-03-12 2019-03-15 7410030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. vodafon SMS dhjetor 2018, janar 2019, Fat. permb. nr.0205 dat.17.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,600 2019-03-12 2019-03-15 6710030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenzime cel kodi 54433422 shkurt 2019 Fat. nr. seri 279321662 dat.1.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,525 2019-03-12 2019-03-15 8010030012019 Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 KM paguar kom.Posacem shk.nr.1337 dat.5.3.2019 Fat. permb. nr.0307 dat.11.3.2019 Autorizim dat. 31.1.2019 Prog.dat.31.12019 Prog.dat.7.2.2019 Autorizim dat. 7.2.2019 prog.dat.12.2.2019,Autorizim dat. 12.2.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,661 2019-03-12 2019-03-15 6810030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenzime tel SMS shtator,tetor,Nentor,Dhjetor 2018, Fat. nr.90891442 dat.21.01.2019 seri 227109862
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 86,934 2019-03-12 2019-03-15 7110030012019 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM shpenz. poste me jasht DHL Prog dat. 1-31 janar 2019,Prog.1-28 shkurt 2019 Urdh pagese dat. 1-31 janar 2019,dhe 1-28 shkurt 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 45,499 2019-03-12 2019-03-15 7310030012019 Paga baze 600 KM pension vullnetar shkurt 2019 Fat. permbledhse nr.0305 dat. 11.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 29,000 2019-03-07 2019-03-15 6610030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenzime cel kodi 5443422 nentor-dhjetor 2018 janar 2019 Fat. permbledhee nr.0301 dat.6.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 99,000 2019-03-12 2019-03-15 7510030012019 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz. udhetimi me jasht Fat. Permb. nr.0306 dat.11.3.2019 Profg nr.471/4 dat. 31.1.2019 Autorizim nr. 471/5 dat. 31.1.2019,Urdh Pag dat.31.1.2019,Prog nr.1081 dat. 19.2.2019 Autorizim nr.1081/1 dat. 19.2.2019 Urdh Pag dat.19.2.201
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 893,296 2019-03-12 2019-03-15 7010030012019 Elektricitet 1003001 602 KM shpenzime energjie dif. janar 2019 Kont.B 110040,B 110039, B 207590,B 207591,B 110037,B 105874 Fat. Permb nr.0303 dat. 11.3.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,075 2019-03-12 2019-03-15 7210030012019 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM shpenz. poste shkurt 2019 fat. permbledhese nr.0304 dat.11.3.2019 kodi 83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,112,500 2019-01-09 2019-03-11 210030012019 Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute H.Rusmali prog.nr. 5493 dat. 23.11.2018, Autorizim nr. 5493/1 dat.23.11.2018, Prog.nr.5510 dat. 23.11.2018,Autorizim nr.5510/1 dat. 23.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 365,510 2019-02-27 2019-02-28 6410030012019 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 KM pagese kalimtare Shkrese dat 444/1 dat.6.2.2019, kerkese per celje fondesh nr.794 dat. 6.2.2019 shkres MinFin nr.2279/1 dat.25.2.2019 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 263,010 2019-02-27 2019-02-28 6210030012019 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 KM pagese kalimtare Shkrese dat 444/1 dat.6.2.2019, kerkese per celje fondesh nr.794 dat. 6.2.2019 shkres MinFin nr.2279/1 dat.25.2.2019 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,128,699 2019-02-27 2019-02-28 5810030012019 Paga baze 600 Km Pagat e punonjesve shkurt 2019, Plani i punonjesve 150 fakti 33 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 104,590 2019-02-27 2019-02-28 5510030012019 Uje 602 KM shpenzime uji Kont.nr.188777-1,159467-2,159467-1,159466-1 Fature permbledhėse nr.0209 dat.26.2.2019 janar 2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 481,270 2019-02-27 2019-02-28 6310030012019 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 KM pagese kalimtare Shkrese dat 444/1 dat.6.2.2019, kerkese per celje fondesh nr.794 dat. 6.2.2019 shkres MinFin nr.2279/1 dat.25.2.2019 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 142,854 2019-02-27 2019-02-28 6010030012019 Paga baze 600 Km Pagat e punonjesve shkurt 2019, Plani i punonjesve 150 fakti 2 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,133,507 2019-02-27 2019-02-28 5710030012019 Paga baze 600 Km Pagat e punonjesve shkurt 2019, Plani i punonjesve 150 fakti 42 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,449,734 2019-02-27 2019-02-28 5910030012019 Paga baze 600 Km Pagat e punonjesve shkurt 2019, Plani i punonjesve 150 fakti 16 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,495,743 2019-02-27 2019-02-28 5610030012019 Paga baze 600 Km Pagat e punonjesve shkurt 2019, Plani i punonjesve 150 fakti 63 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 99,083 2019-02-27 2019-02-28 6110030012019 Paga baze 600 Km Pagat e punonjesve shkurt 2019, Plani i punonjesve 150 fakti 1 bordero
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave