Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,173 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,443,039,543.00 2,173 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2018-12-12 2018-12-14 44110030012018 Shpenzime per honorare 602 KM kom posaēem Shk.nr.5747 dat.12.12.2018 bordero dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 299,519 2018-12-12 2018-12-14 43110030012018 Paga baze - Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel kodi 546022 fat.seri 02792445229 nentor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 93,559 2018-12-12 2018-12-14 43510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel fix nentor 2018, nr. klientit 3100001719675 fat.11/18 dat. 30.111.2018 seri 726658642
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 635,500 2018-12-12 2018-12-14 43310030012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute Prog.nr.5493 dat.23.11.2018 Autrizim nr.5493/1 dat.23.11.2018,Prog. nr.5510 dat.23.11.2018 Autorizim nr.5510/1 dat.23.11.2018,Prog. nr. 4778 dat. 16.10.2018,Autorizim nr.4778/1 dat. 16.10.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,924 2018-12-12 2018-12-14 44510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab.1069797 fat. seri 229114867
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 220,986 2018-12-12 2018-12-14 43610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM shpenz. poste DHL fat. permb. nr.1208 dat.5.11.2018 Prog.dat.1-30 shtator 208, Prog.dat.1-31 tetor 2018,Prog.dat.1-30 nentor 2018 Urdh.Pagese dat 5.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,400 2018-12-12 2018-12-14 44310030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab 2385581101 fat. seri 261770516
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,040 2018-12-12 2018-12-14 44610030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab.22481038951 fat. seri 261767420
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,700 2018-12-12 2018-12-14 44410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel nentor 2018 nr.ab 2249690791 fat. seri 261766839
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,765 2018-12-12 2018-12-14 43910030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM kom posaēem Shk.nr.5747 dat.12.12.2018 fat. 90863742 seri 227282581, rimb.cel A.Thana nentor 2018 kup nr.12 dat. 8.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 67,104 2018-12-12 2018-12-14 44210030012018 Sherbime telefonike 602 KM rimb.tel S.Mesi fat. permb. nr.1209 dat.3.12.2018 bordero dhjetor 2018 nr.rregj 1008858
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 60,165 2018-12-06 2018-12-11 42410030012018 Paga baze 600 KM derdhje pension vullnetar nentor 2018, Fat. permbledhese nr.1206 dat.6.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 214,208 2018-12-06 2018-12-11 42010030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi me jasht ,Prog.nr.5205 prot., dat.8.11.2018,Autorizim nr.5205/1 dat. 8.11.2018 Urdh.Pagese dat. 8.11.2018,fat. nr.1703 dat.20.11.2018 seri 71120553
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2018-12-06 2018-12-11 41910030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel fix vila Durres tetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,500 2018-12-06 2018-12-11 43010030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb. cel A.Hasmeta dhjetor 2018 KKT nentor 2018,fat. nr.16063 seri 229107644 kup nr. 46 dat. 3.12.2018 shkrese nr. 2820/3 dat. 22.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,020 2018-12-06 2018-12-11 42610030012018 Sherbime telefonike 602 KM Citizen Feedback mars gusht 2018 kontrata ne vazhdin dat.6.3.2015 fat. permbledhese nr.1203 dat. 3.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2018-12-06 2018-12-11 42810030012018 Sherbime telefonike 602 KM Rimb. telekom K,Kasanai nentor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 160 2018-12-06 2018-12-11 42710030012018 Sherbime telefonike 602 KM SMS qershor korrik 2018 kontrate sherbimi dat.6.3.2015,Fat, permb. nr.1204 dat. 3.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 666 2018-12-06 2018-12-11 42510030012018 Sherbime telefonike 602 KM SMS qershor-tetor 2018 ,kontrate sherbimi dat, 6.3.2018 Fature permbledhese nr. 1205 dat. 3.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 828,250 2018-12-06 2018-12-11 42210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi Fat. Permb.nr.1201 dat.26.11.2018, Prog.nr.5216/2 dat.15.11.18,Autorizim nr.5216/3 dat.15.11.2018,Prog.nr.5278 dat.7.11.2018,Autorizim nr.5278/1 dat. 7.11.2018,Prog.nr.5167 dat. 7.11.2018,Autizim nr. 5167/1 dat. 7.11.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2018-12-06 2018-12-11 42910030012018 Sherbime telefonike 602 KM rimb.cel fat. permbl nr. 1207 dat. 3.12.2018E.kotri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 722,245 2018-12-06 2018-12-11 42310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. nr. 5102/1 dat.5.11.2018 fat. nr.207283 dat. 14.11.2018 seri 207283 Urdh Pagese dt.5.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,075 2018-12-06 2018-12-11 42110030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM sherbimi postar nentor 2018, Fat. permb. nr.1202 dat.26.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) The PLAZA Tirana Tirane 272,732 2018-11-22 2018-11-26 41210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat. 28.6.2018, Urdh.Pagese dat. 28.6.2018, prog.Dat. 21.9.2018,Urdh.Pagese dat.21.9.2018,Prog.dat.22.9.2018,Urdh.Pagese dat.22.9.2018,Fat. Permb. nr.1114 dat.26.9.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENTELA PEZA Tirane 289,800 2018-11-22 2018-11-26 41110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat.17.7.2018 Urdh.Pagese dat. 17.7.2018 Fat. nr.115 dat.18.7.2018 seri 43095424
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,565,349 2018-11-23 2018-11-26 41610030012018 Paga baze 600 KM paga personeli nentor 2018 Nr. punonjesve Plani 150 fakti 15
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,500 2018-11-22 2018-11-26 40910030012018 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta brenda vendit,prog. dat.29.10.2018,Autorizim dat.29.10.2018,Prog.dat.28.9.2018,Autorizim dat. 28.9.2018,Prog.dat.22.9.2018,Autorizim dat. 22.9.2018,Prog.dat.7.11.2018,Autorizim dat. 7.11.2018,Prog.dat.23.9.2018,Autirizim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,500 2018-11-22 2018-11-26 40810030012018 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta brenda vendit,prog. dat.29.10.2018,Autorizim dat.29.10.2018,Prog.dat.28.9.2018,Autorizim dat. 28.9.2018,Prog.dat.22.9.2018,Autorizim dat. 22.9.2018,Prog.dat.7.11.2018,Autorizim dat. 7.11.2018,Prog.dat.23.9.2018,Autirizim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,947 2018-11-23 2018-11-26 41710030012018 Paga baze 600 KM paga personeli nentor 2018 Nr. punonjesve Plani 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 169,260 2018-11-22 2018-11-26 40710030012018 Uje 602 KM shpenz.uji tetor 2018 Fat. Permbledhese nr.1113 dat.31.10.2018,kodi i klientit 188777-1,159467-2,159467-1,159466-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,500 2018-11-22 2018-11-26 41010030012018 Udhetim i brendshem 602 KM paguar dieta brenda vendit,prog. dat.29.10.2018,Autorizim dat.29.10.2018,Prog.dat.28.9.2018,Autorizim dat. 28.9.2018,Prog.dat.22.9.2018,Autorizim dat. 22.9.2018,Prog.dat.7.11.2018,Autorizim dat. 7.11.2018,Prog.dat.23.9.2018,Autirizim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 138,734 2018-11-23 2018-11-26 41810030012018 Paga baze 600 KM paga personeli nentor 2018 Nr. punonjesve Plani 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,650,273 2018-11-23 2018-11-26 41510030012018 Paga baze 600 KM paga personeli nentor 2018 Nr. punonjesve Plani 150 fakti 32
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,503,596 2018-11-23 2018-11-26 41410030012018 Paga baze 600 KM paga personeli nentor 2018 Nr. punonjesve Plani 150 fakti 52
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,147,653 2018-11-23 2018-11-26 41310030012018 Paga baze 600 KM paga personeli nentor 2018 Nr. punonjesve Plani 150 fakti 62
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 427,272 2018-11-16 2018-11-22 40610030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi i huaj shtator 2018 kont.ne vazhdim nr.32 dat.3.1.2018,P-V i marjes ne dorrezim dat.1.10.2018 dhe 1.11.2018 fat. pėrmbledhese nr.1112 dat.31.10.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 104,442 2018-11-15 2018-11-20 39310030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel.fix. aparati nr. klientit 3100001719675 fat. 10/18 dat.31.10.2018 seri 726501953 tetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,252 2018-11-15 2018-11-20 38810030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.vodafon nr. ab.22481038951 seri 261748173 tetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,525 2018-11-15 2018-11-20 39710030012018 Shpenzime per honorare 602 KM kom.posaēem shlk.nr.5139 dat.6.11.2018 bordero nentor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2018-11-15 2018-11-20 40210030012018 Shpenzime per honorare 602 KM paguar kom.posaēem shk.nr.5139 dat. 6.11.2018 bordero nentor 2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave