Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,173 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,443,039,543.00 2,173 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 16,666 2018-07-02 2018-07-04 23110030012018 Paga baze 600 sig.vullnetar kont.pers.nr.1013404 dat.25.4.2018 qershor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 16,666 2018-07-02 2018-07-04 23010030012018 Paga baze 600 sig.vullnetar kont.pers.nr.1010701 dat.21.4.2017 qershor 2018 qershor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,435 2018-07-02 2018-07-04 22510030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 shpenzime postare qershor 2018, fat. nr.2472 dat. 26.6.2018 seri 58048372, fat. nr.2859 dat.26.5.2018 seri 58048059 kodi 83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 179,438 2018-07-02 2018-07-04 22610030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz. SMS janar-shtator 2017,Shtator-dhjetor 2016 maj 2018.Fat.nr 90740489 deri 90740499 seri 227158888 deri 222158898 dat. 24.10.2017,fat. nr.90717604 seri 227236358 dat.22.6.2018,fat. nr.90778736 dat.19.2.2018 seri 227197225
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,440 2018-07-02 2018-07-04 22810030012018 Sherbime telefonike shpenz.vodafon prill SMS fat. nr.1800000180 dat.31.5.2018 seri 0122477282
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 20,833 2018-07-02 2018-07-04 22910030012018 Paga baze 600 sig.vullnetar kont.pers.nr.1013003 dat.18.2.2018 qershor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,592 2018-06-27 2018-06-28 22410030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz. cel kodi 567214 seri 227849740 maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,144,306 2018-06-27 2018-06-28 22010030012018 Paga baze 600 paga punonjesish qershor 2018 nr. planifikuar i punonjesve 150 Fakti 37
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,432,142 2018-06-27 2018-06-28 21910030012018 Paga baze 600 paga punonjesish qershor 2018 nr. planifikuar i punonjesve 150 Fakti 49
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,065,548 2018-06-27 2018-06-28 21810030012018 Paga baze 600 paga punonjesish qershor 2018 nr. planifikuar i punonjesve 150 Fakti 64
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,518,495 2018-06-27 2018-06-28 22110030012018 Paga baze 600 paga punonjesish qershor 2018 nr. planifikuar i punonjesve 150 Fakti 17
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,947 2018-06-27 2018-06-28 22210030012018 Paga baze 600 paga punonjesish qershor 2018 nr. planifikuar i punonjesve 150 Fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 138,734 2018-06-27 2018-06-28 22210030012018 Paga baze 600 paga punonjesish qershor 2018 nr. planifikuar i punonjesve 150 Fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 106,020 2018-06-22 2018-06-25 21410030012018 Uje 602 KM shpenzime uji kthim nga banka Kont.159466-1 fat. seri 262354486, Kont. 159467-1 seri 262428463, Kont.159467-2, fat.seri 262327181, kont. 188777-1 seri 262452773 maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 272,400 2018-06-22 2018-06-25 21210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz. udhetimi me jasht Prog. nr.prot 2569 prot., dat.28.5.2018 Autorizim nr.2569/1 prot., dat.28.5.2018 Urdh.Pagese dat. 28.5.2018 fat.nr.868 dat.14.6.2018 seri 63447718
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 23,332 2018-06-22 2018-06-25 21110030012018 Paga baze 600 KM dif. sig.vullnetar Kont. nr. serie 1012683 dat.18.1.2018 prill maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-06-22 2018-06-25 21510030012018 Sherbime telefonike 602 KM Pagese tel. LD maj 2018 fat. seri 2272302956 fat.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,358 2018-06-22 2018-06-25 21610030012018 Sherbime telefonike 602 KM tel fix vila durres maj 2018 fat. nr.25 dat.22.6.2018 seri 27905489
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 222,208 2018-06-22 2018-06-25 2170030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab. shtypi i huaj Kontrata ne vazhdim nr.32 prot., dat.30.1.2018 fat. nr.237 seri 60790487 dat.31.5.2018 P-V marje ne dorrzim dat 1.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 82,414 2018-06-22 2018-06-25 21310030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi i brendshem Kont. sherbimi nr.25 prot., dat. 3.1.2018 fat. nr.285 dat. 12.6.2018 seri 61412395, fat. nr.286 dat.12.6.2018 seri 61412396
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,580,500 2018-06-19 2018-06-21 20810030012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute nė Euro Prog.nr.1506/2 dat. 1.6.2018 Autorizim dat.1.6.2018 Prog.dat. 25.6.2018 Autorizim dat. 25.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,115,500 2018-06-19 2018-06-21 20910030012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute nė Dollare, Prog.nr.1506/2 dat. 1.6.2018 Autorizim dat.1.6.2018 Prog.dat. 25.6.2018 Autorizim dat. 25.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 3,589,523 2018-06-18 2018-06-21 20610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat.3,8 dhe 10.5.2018,Urdh. Pagesė dat.3,8 dhe 10.5.2018 fat.nr.1 dat.22.5.2018 seri 43095451,fat.nr.48 dat.22.5.2018 seri 43095172,fat.nr.49 dat.22.5.2018 seri 43095173
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 106,020 2018-06-18 2018-06-21 20210030012018 Uje 602 KM shpenz. uji maj 2018 Kont.159466-1 seri 262354486,Kont.159467-1 seri 262428463,Kont.159467-2 seri 262327181,Kont.188777-1 seri 262452773
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 102,961 2018-06-18 2018-06-21 20410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel fix maj 2018, nr. klientit 3100001719675 fat.05/2018 dat.31.5.2018 seri 725635308
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,614,093 2018-06-18 2018-06-21 20110030012018 Elektricitet 1003001 602 KM shpenz. energjie maj 2018 Kont.TR1 B030110110037 seri 253360896,Kont.TR1 B080034110039 seri 253171944,Kont. TR1 B110111207590 seri 253193651,Kont.TR1B110111207591 seri 253171946,Kont.TR1B110055105874 seri 253194043 Kont.TR 1B
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 55,533 2018-06-18 2018-06-21 20510030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel maj 2018, nr.ab.1069797 seri 238483872,nr.ab.2254579852 seri 238509079,nr.ab.22481038951 seri 238500706,nr.ab.238558101 seri 238503952,nr.ab.2249690791 seri 2385000093,nr.ab.212585822505 seri 238501059
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 319,777 2018-06-18 2018-06-21 20310030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel maj 2018 kodi 530924 seri 2278359522, kodi 546022 seri 2278387044
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 156,224 2018-06-18 2018-06-21 20710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat.18,22 dhe 29 prill 2018,Urdh.Pagese dat.18,22 dhe 29 prill 2018,fat. nr.15 dat.25.4.2018 seri 43083444,fat.nr.16 dat.25.4.2018 seri 43083445,fat. nr. 57 dat.30.4.2018 seri 43084126
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ONUFRI Tirane 115,200 2018-06-19 2018-06-21 21010030012018 Libra dhe publikime profesionale 602 KM Urdh.Prok.nr.2700 dat.6.6.2018 fat. nr.158 seri 59687120 dat.7.6.2018 FH nr.2 dat.7.6.2018 Marje ne dirrezi dat. 7.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 41,666 2018-06-07 2018-06-11 19510030012018 Paga baze 600 KM derdhje kontribut vullnetar Kont.nr.ser 1013003 dat.18.2.2018 prill maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 211,404 2018-06-07 2018-06-11 19210030012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Udhetim jashte shtetit 602 KM paguar Pass.Dipllomatike, dif. page mars 2018 rimb. cel Kup.12 dat.2.6.2018, fat.6136 seri 229080717,Shk.nr.425 dat.24.1.2018, Shk.1250 dat.13.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,992 2018-06-07 2018-06-11 19010030012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602 KM paguar dieta, Pass.Dipllomatike dif. page maj 2018 rimb. cel Kup.20 dat.12.5.2018 Prog.dat.19.4.2018 Autorizim dat. 19.4.2018 Shk.nr.5756 dat.26.11.2015,Shk.nr.425 dat.24.1.2018 Fat.90803929,seri 227000738
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 73,779 2018-06-07 2018-06-11 19110030012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Udhetim jashte shtetit 602 KM paguar Pass.Dipllomatike dif. page maj 2018 rimb. cel Kup.256 dat.30.5.2018, fat.90809322 seri 227228056,Kup.205,dat.17.5.2018 fat.90805715 seri 227224458,Shk.nr.425 dat.24.1.2018 Fat.90800887,seri 227219408,fat.90805716 seri 22722
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 750,070 2018-06-07 2018-06-11 19810030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 pritje-percjellje Prog.dat.1-31 maj 2018 Urdh. Pagese dat. 1.maj 2018 Fat. 65 seri 43084134 Fat.66 seri 43084135 fat.67 seri 43084136 fat 68 seri 43084137 date 31.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,000 2018-06-07 2018-06-11 19310030012018 Sherbime telefonike 602 KM paguar shpenz.cel. kup.26 dat.25.5.2018, fat.5878 seri 229080459 maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 33,332 2018-06-07 2018-06-11 19610030012018 Paga baze 600 KM derdhje kontribut vullnetar Kont.nr.ser 1010701 dat.21.4.2017 prill maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 10,000 2018-06-07 2018-06-11 19710030012018 Paga baze 600 KM derdhje kontribut vullnetar Kont.nr.ser 1012683 dat.18.1.2018 prill maj 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 124,782 2018-06-07 2018-06-11 18810030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi me jasht Prog.nr.1732 prot., dat.10.4.2018,Autorizim nr.1732/1 dat.10.4.2018 Urdh. Pagese dat. 10.4.2018, fat. nr.636 dat.8.5.2018 seri 59230486
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 44,775 2018-06-07 2018-06-11 18910030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM sherbim postar maj 2018 fat.nr.2338 dat.26.5.2018 seri 58060038, fat. nr.1971 dat.26.5.2018 seri 58061371
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave