Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,082 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,367,110,691.00 2,082 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 1,230,320 2018-04-24 2018-04-27 14210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi,Prog.nr.1605/1 date 12.4.2018 Autorizim nr.1605/2 dat.12.4.2018 Urdh.Pagese dat.12.4.2018 fat.nr.138 dat.19.4.2018 seri 51258641
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,947 2018-04-25 2018-04-27 15410030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,277,338 2018-04-25 2018-04-27 15110030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 232,830 2018-04-24 2018-04-27 14110030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi,Prog.nr.1741 date 10.4.2018 Autorizim nr.1741/1 dat.10.4.2018 Urdh.Pagese dat.10.4.2018 fat.nr.137 dat.19.4.2018 seri 51258640
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,709 2018-04-25 2018-04-27 15210030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,127,875 2018-04-25 2018-04-27 14910030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 46
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 236,625 2018-04-25 2018-04-27 15310030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,423,179 2018-04-25 2018-04-27 15010030012018 Paga baze 600 KM paga punonjesish prill 2018, Plani i nr. punonjesve 150 fakti 40
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2018-04-24 2018-04-26 14510030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit Prog. dat. 10.1.2018 Autorizim dat. 10.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,700 2018-04-24 2018-04-26 14710030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz. cel kodi ab.212585822505 seri 238449527 mars 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,000 2018-04-24 2018-04-26 14410030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit Prog. dat. 10.1.2018,Autorizim dat. 10.1.2018,Prog. dat. 29.3.2018,Autorizim dat. 29.3.2018,Prog. dat. 5.1.2018,Autorizim dat. 5.1.2018,Prog. dat. 21.2.2018,Autorizim dat. 21.2.2018 Prog. dat. 19.2.2018 Autorizim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,360 2018-04-24 2018-04-26 14310030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per pritje e percjellje - Udhetim i brendshem 602 KM shpenz.pritje-percjellje , dieta rimb. cel Harito, mars 2018, Prog.dat. 11.1.2018 Autorizim dat. 11.1.2018 Shkrese nr. 908 dat. 21.2.2018, fat. 114 seri 5679614 Kup. nr. 9 dat. 28.2.2018 MA. nr.92996 dat.4.4.2018 Kup.nr.14 , Prog.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 85,420 2018-04-24 2018-04-26 14610030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab. shtypi brendshem mars 2018 kontrat ne sherbim nr. prot 25 dat. 3.1.2018 fat. nr. 175 dat.11.4.2018 seri 58061885, fat. nr.176 dat. 11.4.2018 seri 58061886
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-04-24 2018-04-26 14010030012018 Sherbime telefonike 602 KM paguar linja tel.LD mars 2018 fat. 90792932 date 31.3.2018 seri 227211474
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 830,400 2018-04-18 2018-04-24 13710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat.18.12.2017 Preventiv dat. 21.12.2017 Kontrat porosie dat.21.12.2018 Urdh.Pagese dat. dat. 18.12.2017 situacion dat. 8.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 23,715 2018-04-18 2018-04-24 13410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel mars 2018, nr.ab.1069797 seri 238432189, nr.ab.2254579852 seri 238456978,nr.ab.22481038951 seri 238449164
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,764,750 2018-04-18 2018-04-24 13210030012018 Elektricitet 1003001 602 KM shpenz.energjie mars 2018, Kont.TR1B030110110037,seri 251115376,Kont.TR1B080034110039 seri 251784954,Kont.TR1B110111207590 seri 250798369,Kont.TR1B110111207591 seri 2250798370,Kont.TR1B110055105874 seri 25080033,KOnt.TR1B1100
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 150,290 2018-04-18 2018-04-24 13510030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.bileta me jasht Prog.nr.1028/3 prot, dat.12.3.2018 Autorizim nr.1028/4 dat.12.3.2018 Urdh. Pagese dat.12.3.2018 Fat.79 dat.20.3.2018 seri 51258881
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 76,500 2018-04-18 2018-04-24 13610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. nr.1343/1 dat.19.3.2018 Urdh.Pagese dat. 19.3.2018 Fat. nr.23 dat.27.3.2018 seri 43095153
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 94,190 2018-04-18 2018-04-24 13310030012018 Uje 602 KM shpenz. uji mars 2018, Kont.159466-1 seri 261932674,Kont.159467-1 seri 261928200,Kont.159467-2 seri 261928395,,Kont.188777-1 seri 261936102
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,888 2018-04-12 2018-04-17 12310030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb.cel mars 2018 kupon nr. 3 dat. 15.3.2018 fat. nr.90786061 seri 227204687 dat. 15.3.2018,dif.cel E.Arizi shkurt 2018,Kom. posacem shkrese nr.1652 prot., dat.5.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 5,000 2018-04-12 2018-04-17 11510030012018 Paga baze 600 KM pension vullnetar mars 2018, Kontrata nr.seri 1012683 dat.18.1.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 896,080 2018-04-12 2018-04-17 13110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat.6-30 mars 2018 Urdh.Pagese dat. 6.3.2018, fat. nr.27 dat. 7.3.2018 seri 43084200,fat. nr.39 dat. 23.3.2018 seri 43030105,fat. nr.29 dat. 26.3.2018 seri 43095152,fat. nr.42 dat. 3.4.2018 seri 43030108
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 203,400 2018-04-12 2018-04-17 11210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM sherbim postar me jasht vendit prog. dat. 2,3,10,18,21,24 janar 2018, prog dat. 12,13,15,26 shkurt 2018,fat. nr.233 seri 57028733,nr.236 seri 57028736,nr.238 seri 57028738,nr.237 seri 57028737,nr.241 seri 57028741,nr.242 seri 570287
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DUDAJ - GROUP Tirane 202,000 2018-04-12 2018-04-17 12010030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 pritje-percjellje Prog. dat.5.3.2018,Urdh.Pages dat.5.3.2018,fat.nr.39 dat.6.32018 seri 60014920 fh nr.1 dat.6.3.2018,fat.nr.40 dat.7.3.2018 seri 60014921 fhnr.2 dat.7.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 16,666 2018-04-12 2018-04-17 11310030012018 Paga baze 602 KM pension vullnetar mars 2018, Kontrate nr. serie 1010701 dat. 21.4.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 24,000 2018-04-12 2018-04-17 11010030012018 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 KM botim njoftimi Kontrate nr.8133 date 19.3.2018Urdh. Pagese dat 19.3.2018 fat. nr.355 dat.20.3.2018 seri 59876955
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,525 2018-04-12 2018-04-17 12410030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb.cel mars 2018 kupon nr. 31 dat. 12.3.2018 fat. nr.90785143 seri 227203801,fat.907788779 seri 227207301,fat.90789658 seri 227208147 fat.90785145 seri 227203803, fat.90788421 seri 22Kom. posacem shkrese nr.1652 prot., dat.5.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 20,833 2018-04-12 2018-04-17 11410030012018 Paga baze 602 KM pension vullnetar mars 2018, Kontrate nr. serie 1013003 dat. 18.2.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 235,780 2018-04-12 2018-04-17 13010030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Km shpenz.pritje-percjellje Prog. dat.1-30 mars 2018 Urdh.Pagese dat.1.3.2018 Fat. nr,.27 dat.30.3.2018 seri 43084246
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 509,340 2018-04-12 2018-04-17 11910030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi jasht vendit Prog.nr.1422/1prot., dat.26.3.2018,Autorizim nr.1422/2 dat.26.3.2018,fat.nr.118 dat.6.4.2018 seri 51258621 Urdh.Pagese date 26.3.2018,Prog.nr.84/1prot., dat.19.1.2018 Autorizim nr.84/3 dat.19.1.2018 fa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,220 2018-04-12 2018-04-17 12110030012018 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel msrs 2018 nr. ab 2249690791 seri 238448533,nr.ab 2385581101 seri 2385581101
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 64,800 2018-04-12 2018-04-17 12810030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.5 mars 2018 Urdh. Pagese dat.5 mars 2018 fat. nr.29 dat.21.3.2018 seri 43084295
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,025 2018-04-12 2018-04-17 12610030012018 Shpenzime per honorare - Udhetim jashte shtetit 602 KM rimb Pass Dipllomatike ,shkresa nr.425 dat.24.1.2018, shkresa nr.1652 prot., date 5.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,900 2018-04-12 2018-04-17 12510030012018 Sherbime telefonike - Udhetim jashte shtetit 602 KM rimb Pass Dipllomatike ,shkresa nr.5129 dat.3.10.2017, rimb.cel. fat.nr.3491 seri 216884922 kup.nr.46 dat.5.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,066,070 2018-04-12 2018-04-17 12710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.1-31 mars 2018 Uerdh.Pagese dat.1.3.2018,fat. nr.30 dat.31.3.2018 seri 43084249,fat. nr.31 dat.31.3.2018 seri 43084250,fat. nr.34 dat.31.3.2018 seri 43084103,fat.nr.35 dat.31.3.2018 seri 43084104,fat.nr.36
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 175,148 2018-04-12 2018-04-17 11810030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM abonim shtypi i perditshem janar shkurt 2018 kontrate sherbimi nr.25 prot dat.3.1.2018,fat. nr.64 dat.12.2.2018 seri 44118574,fat.nr.65 dat.12.2.2018 seri 44118575,fat. nr.113 dat.21.3.2018 seri 26961223,fat. nr.114 dat.21.3.2018 ser
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 309,117 2018-04-12 2018-04-17 10810030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel mars 2018 kodi 530924 seri 2278744706,kodi 546022 seri 2277871402,kodi 56721 fat. seri 2277986515dat. 1.4.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 120,041 2018-04-12 2018-04-17 11610030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenxime tel.fix aparati mars 2018,nr.klientit 3100001719675,fat. 03/18 dat.31.3.2018 seri 725434589
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 439,672 2018-04-12 2018-04-17 11710030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi jasht vendit Prog.nr.1329 prot., dat.16.3.2018,Autorizim nr.1329/1 prot., dat.16.3.2018.fat.nr.414 dat.28.3.2018 seri 59230264,Prog.nr.1373 prot., dat.20.3.2018,Autorizim nr.1373/1 prot., dat.20.3.2018 Urdh.Pagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave