Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 37,876,504.00 169 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 131,000 2018-12-18 2018-12-21 69810140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise, Autorizim nr 11917 dt 26.11.2018, urdher prok nr 11917/2 dt 27.11.18, ftese ofert 11917/3 dt 27.11.18, njoft fit dt 27.11.18, ft nr 1742 dt 27.11.18 serial 71120592
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 274,050 2018-12-18 2018-12-21 70010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, Bilete Avioni Aut nr 10701 dt 22.10.18, up nr 10701/2 dt 7.11.18, ft ofert 10701/3 dt 7.11.18, njoft fit 08.11.18, ft nr 274 seri 71132038
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 153,216 2018-12-18 2018-12-21 69610140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni. Autorizim nr.10207 dt 9.10.2018, UP 10207/2 dt 9.10.2018, ftese per ofert nr. 10207/3dt 9.10.18, njoft fituesi 9.10.2018, fature nr 273 dt.14.12.2018 serial 71132037
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 378,300 2018-11-27 2018-12-03 64610140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.11917 dt 26.11.2018, kursi 1euro/126.1 lek, 20.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 242,400 2018-10-24 2018-10-29 59710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete transporti udhetimi jashte vendit, autorizim nr 10314/1 dt 12.10.18, up 10314/3 dt 12.10.18, ft oferte 10314/4 dt 12.10.18, njoft fit dt 12.10.18, ft 419 serial 66856615
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 389,800 2018-10-22 2018-10-24 57810140012018 Udhetim jashte shtetit MIn Drejtesise bileta avioni. Autorizim nr.9529/2 dt.21.09.2018, UP 9529/4 dt.21.09.2018, Ftese per oferte 9529/5 dt.21.09.2018, NjF 21.09.2018, Fature 6679 dt.01.10.2018 serial 65953130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 121,716 2018-10-22 2018-10-24 57910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni. Autorizim nr.9350/6 dt 25.09.2018, UP 9350/8 dt 25.09.2018, ftese per ofert nr. 9350/9 dt 25.09.18, njoft fituesi 25.09.2018, fature nr 91 dt.04.10.2018 serial 63902142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 78,740 2018-10-08 2018-10-10 56910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autorizim 9039 dt 30.08.18, up 9039/2 dt 30.8.18, ft oferte 9039/3 dt 30.08.18, shpallje fit 30.08.18, ft nr 380 dt 20.09.18 seri 62759324
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 55,808 2018-10-08 2018-10-10 56810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 7950/1 dt 10.9.18, up 7950/3 dt 11.9.18, ft ofert 7950/4 dt 11.09.18, shpall.fituesi dt 11.09.18, ft nr 2875 dt 17.9.18, serial 67689175
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 43,800 2018-10-08 2018-10-10 56710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni Autorizim nr 9111 dt 3.9.18, up nr 9111/2 dt 4.9.18, ft oferte 9111/3 dt 4.9.18, shpallje fit dt 4.9.18, ft nr 6230 dt 14.09.2018 serial 65953130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 181,760 2018-09-19 2018-09-21 54010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autorzim 8857 dt 17.8.18, up 8857/1 dt 17.8.18, ft ofert 8857/2 dt 17.8.18, njf 17.08.2018, ft nr 535 seri 65405375
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 41,250 2018-09-19 2018-09-21 53910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autoriz nr8035 dt 17.07.2018, UP 8035/2 dt 17.7.2018, ft ofert 8035/3 dt 17.7.18, njoft fit 17.7.2018, ft nr 39 seri 63902439
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 99,990 2018-08-03 2018-08-08 47710140012018 Udhetim jashte shtetit MIn Drejtesise bilete avioni. Autorizim nr.6703/1 dt.06.07.2018, UP 6703/3 dt.06.07.2018, Ftese per oferte 6703/4 dt.06.07.2018, NjF 06.07.2018, Fature 5942 dt.19.07.2018 serial 65941542
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 299,880 2018-08-03 2018-08-08 48010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni, aut 7867 dt 11.7.18, U.Prok. nr 7867/1 dt 11.07.2018, ftes per oferte nr.7867/2 dt 11.07.2018, vleresim perf APP dt.11.07.2018,fature nr.452 dt.23.07.2018 seri 65405142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 50,900 2018-07-23 2018-07-26 44910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni dhe sigurim shendeti, aut nr 6930/1 dr 19.6.18, udher prok. 6930/3 dt 19.6.18, ftes per ofert 6930/3 dt 19.6.18, njf 30.05.18, ft nr 5769 serial 62833669
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 16,250 2018-07-23 2018-07-26 45210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete transporti udhetimi jashte vendit, autorizim nr 6725/1 dt 18.6.18, up 6725/5 dt 19.6.18, pv kpk dt 19.6.18, ft nr 293 serial 62759232
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 63,870 2018-07-13 2018-07-18 43910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6243/8 dt 18.06.2018, ftes per oferte nr.6243/9 dt 18.06.2018, vleresim perf APP dt.18.06.2018,fature nr.282 dt.22.06.2018 seri 62759221
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 419,000 2018-07-13 2018-07-18 44210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 5916/3 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr59161/4 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.18 dt.26.06.2018 seri 63902068
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 271,360 2018-07-13 2018-07-18 44110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6243/4 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6243/5 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.384 dt.26.06.2018 seri 58086922
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 505,200 2018-07-13 2018-07-18 44310140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6725/3 dt 18.06.2018, ftes per oferte nr.6725/4 dt 18.06.2018, vleresim perf APP dt.18.06.2018,fature nr.286 dt.27.06.2018 seri 62759225
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 204,200 2018-07-13 2018-07-18 44410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 5911/3 dt 21.06.2018, ftes per oferte nr.5911/4 dt 21.06.2018, vleresim perf APP dt.21.06.2018,fature nr.310 dt.06.07.2018 seri 62759249
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 109,000 2018-07-13 2018-07-18 43810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6733/3 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6733/4 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.16 dt.21.06.2018 seri 63902066
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 109,855 2018-07-13 2018-07-18 44010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6791/2 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6791/3 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.17 dt.22.06.2018 seri 63902067
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 35,200 2018-06-21 2018-06-25 37410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , Bileta Avioni, autorizim nr 6160 dt 29.5.18, up nr 6160/3 dt 30.5.18, ft ofert nr 6160/4 dt 30.5.18, njf dt 30.5.18, ft nr 259 serial 59048448
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,540,000 2018-06-18 2018-06-19 35610140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.6791 dt 14.06.2018, kursi 1euro/127 lek, 20.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 65,000 2018-06-13 2018-06-19 34610140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 5023/1 dt 3.5.18, up nr 5023/2 dt 8.5.18, ftes ofert nr 5023 dt 08.5.18, njf dt 8.5.18, ft nr 496 seri 54223887
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 433,324 2018-06-13 2018-06-19 34810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autoriz nr 6200 dt 30.05.2018, urdher prokurimi 6200/2 dt 30.5.18, ft ofert 6200/3 dt 30.05.18, njf dt 30.5.18, ft nr 5702 seri 62833702
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 227,900 2018-06-13 2018-06-19 34510140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 4913/3 dt 16.5.18, up nr 4913/6 dt 16.5.18, ftes ofert nr 4913/7 dt 16.5.18, njf dt 16.5.18, ft nr 498 seri 54223889
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 64,583 2018-05-08 2018-05-10 26110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 2630/9 dt 6.4.18, ftes ofert nr.2630/10 dt 6.4.18, njoft fituesi 6.4.2018, ft seri 58086427
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NO LIMIT S SHPK Tirane 196,000 2018-05-08 2018-05-10 26410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 3925/2 dt 19.4.18, ftes ofert nr.3925/3 dt 19.4.18, njoft fituesi 19.4.2018, ft seri 60374606
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 199,990 2018-05-08 2018-05-10 26210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 2630/6 dt 4.4.18, ftes ofert nr.2630/7 dt 4.4.18, njoft fituesi 4.4.2018, ft seri 54223841
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 229,500 2018-04-27 2018-05-02 21910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni, Tirane Vien Tirane, up nr 4412 dt.10.7.17, ft ofert 11.07.2017, njoft fit dt 12.7.17, ft seri 39300849
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 385,000 2018-04-16 2018-04-18 17410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autoriz nr 2262/2 dt 16.03.2018, UP 2262/3 dt 16.3.2018, ft ofert 2262/4 dt 16.3.18, njoft fit 16.3.2018, ft seri 54223820
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 789,000 2018-03-26 2018-03-27 12210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr. 2262 dt.16.03.2018,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 209,990 2018-03-02 2018-03-07 9010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bileta avioni, Autoriz nr 1466 dt 2.2.18, UP 1466/1 dt 2.2.18, ft ofert 1466/2 dt 2.2.18, njf dt 2.2.18, ft serial 54223727
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 41,540 2018-03-02 2018-03-07 9310140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bileta avioni, Autoriz nr 1052 dt 25.1.18, UP 1052/2 dt 25.01.18, ft ofert 25.1.18, njf dt 25.01.18, ft serial 54223693
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NO LIMITS Tirane 56,070 2018-03-02 2018-03-07 9110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bileta avioni, Autoriz nr 1899 dt 13.2.18, UP 1899/1 dt 19.2.18, ft ofert 1899/2 dt 19.2.18, njf dt 19.2.18, ft serial 53891981
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 222,561 2018-02-27 2018-03-01 7710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni, UM nr 7662 dt 14.12.2017, PV emergjence dt 14.12.2017, FT serial 51147671
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SIGAL-AD Tirane 20,500 2018-02-12 2018-02-16 5310140012018 Udhetim jashte shtetit Pagesa shpenzim hoteli, UM 7976, dt 27.12.2017, Ft bashkengjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 810,000 2018-02-02 2018-02-05 4010140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.1466 dt 02.02.2018, kursi 1euro/135 lek, 6000euro
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave