Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 37,876,504.00 169 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 459,000 2018-01-30 2018-01-31 557110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni um 6042/3 dt 18.10.17, up 6109 18.10.2017 serial 54223560
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 105,584 2018-01-30 2018-01-31 572110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bileta avioni, UM 6511/3 dt 3.11.17 , PV 3.11.17, serial 51147659
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 98,420 2018-01-30 2018-01-31 574110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilet avioni , um 4811 /1 dt 4.8.17, up 4811/2 dt 18.8.17, njf dt 22.8.17, pv nr1 dt 22.8.17, ft serial 52889432
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 64,722 2018-01-30 2018-01-31 571110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bileta avioni, UM 7436 dt 5.12.17 UP 7436/1 dt 5.12.17 serial ft 54223658
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 30,000 2018-01-30 2018-01-31 613110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise hotel, um 6109/1 13.10.17 ft 13.10.17, serial ft 54223559
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 255,000 2018-01-30 2018-01-31 587110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilet avioni dhe hotel, up 4475/13 28.917, ft ofert 28.9.17, njf 2.10.17, ft serial 54223539
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 56,950 2018-01-30 2018-01-31 583110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, um 7208/2 dt 7.12.17, up 7208/3 dt 8.12.17, njf 12.12.17, serial ft 51147673
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 165,000 2018-01-30 2018-01-31 614110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilet avioni dhe hotel, um 5545 dt 19.9.17, up 5545/2 dt 21.9.17, serial ft 54223538
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 75,298 2018-01-30 2018-01-31 590110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, um 7532 dt 11.12.17, pv 13.12.17, ft serial 51147672
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 37,762 2018-01-26 2018-01-30 2710140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Paga dieta jashte vendit D.Stillo, autorizim nr 1052 dt 25.01.18, list.bankes dt 26.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 59,000 2017-12-20 2017-12-29 52710140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bilete Avioni UM. nr 6268/1 dt 20.11.2017, UP nr.6268/3 dt 21.11.2017, FT nr 146 dt. 04.12.2017 (54223596)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 475,000 2017-12-20 2017-12-29 52810140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bilete Avioni UM. nr 6629/1 dt 9.11.2017, UP nr.6629/2 dt 09.11.2017, FT nr 127 dt. 21.11.2017 (54223578)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 47,000 2017-12-20 2017-12-28 52910140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bilete Avioni UM. nr6510/2 dt 9.11.2017, UP nr.6510/3 dt 15.11.2017, FT nr 128 dt. 21.11.2017 (54223579)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 408,900 2017-11-13 2017-11-14 41710140012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie dieta jashte vendit, Urdher nr. 6629/1 dt. 09.11.2017,Urdher nr. 6511/3 dt.03.11.2017,Urdher nr.6042/3 dt.18.10.2017,Urdher nr.4475/11 dt 28.09.2017, kursi i blerjes 1euro=136.3, shuma ne euro 3000
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,712 2017-11-10 2017-11-13 4161014001 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie dieta jashte vendit, Urdher nr. 6629/1 dt. 09.11.2017, bordero dt. 10.11.2017, kursi i blerjes 1euro=136.3, shuma ne euro 240
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 512,488 2017-11-10 2017-11-13 4151014001 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie dieta jashte vendit, Urdher nr. 6629/1 dt. 09.11.2017, bordero dt. 10.11.2017, kursi i blerjes 1euro=136.3, shuma ne euro 3.760
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 141,000 2017-09-07 2017-09-08 37110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 3461 dt.24.05.2017 UP 3461/1 dt.26.05.2017 Njoftim APP dt.30.05.2017 fature 185 dt.06.06.2017 (39300959)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 58,000 2017-09-07 2017-09-08 36210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 3010/1 dt.11.05.2017 UP 3010/2 dt.07.06.2017 Njoftim APP dt.09.06.2017 fature 207 dt.30.06.2017 (39300981)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 104,257 2017-09-07 2017-09-08 37210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 3010/1 dt.11.05.2017 UP 3209 dt.12.05.2017 Njoftim APP dt.15.05.2017 fature 3576 dt.15.05.2017 (48270686)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 122,000 2017-09-07 2017-09-08 37010140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 4308/1 dt.04.07.2017 UP 4308/2 dt.04.07.2017 Njoftim APP dt.06.07.2017 fature 225 dt.07.07.2017 (39300999)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 190,000 2017-06-02 2017-06-06 21110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise rezervim bileta dhe hotel, udhetim jashte vendit. UP 05.05.2017, Proces verbal nr.2 KBV dt.09.05.2017, Fature 123 dt.15.05.2017 (39300924)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 878,516 2017-05-12 2017-05-16 18910140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni, rezervim hoteli udhetim jashte vendit. UP 1816/2 dt.15.03.2017, Vleresim APP dt.16.03.2017, Fature 505 dt.17.03.2017 (4683508),nr. 514 dt.20.03.2017 (46835517)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 140,000 2017-04-27 2017-05-02 15110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 1656/2 dt.29.03.2017, UP nt.1650/3 dt.11.04.2017, Vleresim APP dt.13.04.2017, Fature nr 254 dt.13.04.2017 (48380254)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 752,200 2017-04-27 2017-05-02 15410140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 1441/1 dt.13.03.2017, UP nr.2262 dt.04.04.2017, PV nr.03 KBV dt.06.04.2017, Fature 253 dt.06.04.2017 (48380253)3.04.2017 (48380254)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 164,000 2017-04-27 2017-05-02 15310140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 1200/7 dt.12.04.2017, UP nr.1200/8 dt.12.04.2017, PV nr.2 KBV dt.14.04.2017, fature nr.92 dt.18.04.2017 (39300792)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 790,000 2017-04-27 2017-05-02 15210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. Urdher nr 909/24 dt.12.04.2017, UP nr.909/25 dt.12.04.2017, PV nr.3 KBV dt.14.04.2017, fature nr.95 dt.18.04.2017 (39300795)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 488,891 2017-04-19 2017-04-20 13110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit. Urdher nr.909/24 dt.12.04.2017, 1656/2 dt.29.03.2017, 1441/1 dt.13.03.2017 bordero dt.18.04.2017, shuma 3535 Euro, kursi dt.19.04.2017 1EURO= 138.3 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 95,600 2017-03-15 2017-03-17 8310140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni dhe rezervim hoteli. UP 20.02.2017, PV nr.1 KBV dt.21.02.2017, njoftim fituesi dt.21.02.2017, Fature 56 27.02.2017 (39300756)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 135,616 2017-03-15 2017-03-17 10410140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit. Urdher nr.1816/1 dt.15.03.2017, bordero dt.15.03.2017, shuma 1040 USD, kursi dt.15.03.2017 1USD = 130.4 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 27,734 2017-03-08 2017-03-10 7610140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise rezervim hoteli. Urdher 3172 dt.20.01.2017; UP dt.20.01.2017; PV form.5 dt.20.01.2017; fature 812 dt.23.01.2017 (43463134)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 243,375 2017-02-14 2017-02-17 5310140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. UP dt.25.01.2017, PV dt.26.01.2017, njoftim fituesi dt.26.01.2017, fature 21 dt.31.01.2017 (43088615)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 201,000 2017-02-14 2017-02-17 5210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni, akomodim ne hotel. UP 23.01.2017; Vleresim APP dt.24.01.2017, Fature 10 dt.25.01.2017 (39300711)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,960 2017-01-26 2017-01-30 2110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit.( bordero shtese). Urdher 207/3 dt.17.01.2017. Bordero shtese dt.26.01.2017. Kursi 1 Euro=139.8 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 204,108 2017-01-24 2017-01-25 1710140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejteise terheqje valute per udhetim jashte vendit. Urdher 207/3 17.01.17; 317/2 20.01.17; 465/1 20.01.17. Bordero dt. 23.01.2017 Shuma 1460 Euro, kursi 1 Euro=139.8 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 69,950 2016-12-22 2016-12-27 66910140012016 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bilete avioni. UP dt.07.11.2016; Vleresim APP dt.08.11.2016; Fature nr.540 dt.15.12.2016 (215220540)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 58,499 2016-12-21 2016-12-22 65810140012016 Udhetim jashte shtetit Min e drejtesise blerje bilete avioni. UP dt.02.12.2016; Vleresim APP dt.05.12.2016; Fature nr.409 dt.05.12.2016 (41317267)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,096 2016-12-20 2016-12-21 65510140012016 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per udhetim jashte vendit. Urdher nr.7553/1 dt.17.11.2016 Fat.04.12.2016. Shuma 240 Euro. Kursi dt.20.12.2016 1 Euro = 137.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 510,000 2016-12-12 2016-12-14 62410140012016 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni & rezervim hoteli. UP dt.22.11.2016; Vleresim APP dt.23.11.2016; PV nr.1 dt.23.11.2016: Fat.310 dt.06.12.2016 (41828478)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,000 2016-12-12 2016-12-12 62110140012016 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise dieta jashte vendit. Urdher 7553/1 17.11.2016; 7737/1 dt.01.12.2016. Bordero dt.12.12.2016 shuma 500 Euro Kursi 1 Euro = 136 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Marsuela Hysenbelli Tirane 115,000 2016-12-07 2016-12-09 61710140012016 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise rezervim bileta dhe hotel udhetim jashte vendit. Urdher nr.7132/3 dt.17.11.2016; UP dt.17.11.2016; Njoftim fituesi dt.18.11.2016; Fat.296 dt.18.11.2016 (43463108)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave