Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 37,876,504.00 169 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 22,302 2015-11-11 2015-11-12 53310140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,pv emergjence dt 30.09.2015,fat nr 553 dt 30.09.2015,seri 19007553
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,380 2015-10-28 2015-10-29 51810140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise dieta,urdher nr 4491/1 dt 01.07.2015,42$ me 128.1 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALDA MAZREKU Tirane 420,000 2015-10-20 2015-10-21 50010140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,UM nr 6020/1 dt 22.09.2015,up nr 5020/2 dt 22.09.2015,njofti fit dt 23.09.2015,fat nr 25 dt 25.09.2015,seri 000430
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 542,000 2015-10-09 2015-10-12 49910140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,U.M nr 5885,5885/2,5885/3 dt 16.09.2015,23.09.2015,up nr 5885/3 dt 23.09.2015,njoftim fit dt 25.09.2015,fat nr 459 dt 25.09.2015,seri 8132666
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 169,000 2015-10-09 2015-10-12 50110140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,up nr 5886/3 dt 22.09.2015,njoftim fit dt 23.09.2015,fat nr 545 dt 23.09.2015,seri 19007545
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 98,739 2015-09-28 2015-09-29 44910140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,U.M nr 5069 dt 23.07.2015,pv emergjence dt 23.07.2015,fat nr 394 dt 22.07.2015,seri 6479101
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 290,000 2015-09-25 2015-09-25 45010140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,urdher nr 5607 dt 04.09.2015,5607/2 dt 07.09.2015,up nr 5607/3 dt 07.09.2015,ftese per oferte dt 08.09.2015,njoftim fit dt 08.09.2015,fat nr 528 d t08.09.2015,seri 19007528
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,400 2015-09-23 2015-09-25 46010140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise dieta,urdher nr 6020 dt 22.09.2015,6020/1 dt 22.09.2015,1360$ me 127.5
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 689,280 2015-09-25 2015-09-25 46310140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise paradhenie dieta,urdher nr 5861 dt 16.09.2015,4.800 euro me 143.6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 282,240 2015-09-17 2015-09-18 44810140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise dieta,1.960 euro me 144 lek,urdher nr 5861,5885,5886 dt 16.09.2015-17.09.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 144,200 2015-09-09 2015-09-10 42410140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,U.M nr 5069 dt 23.07.2015,5069/2 dt 23.07.2015,up nr 5069/1 dt 23.07.2015,njoftim dt 24.07.2015,fat nr 397 dt 24.07.2015,seri 6479104
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 124,098 2015-09-04 2015-09-07 37810140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise ,dieta, urdher 5607 d 04.09.2015, terheq Ornela bleta id 028595593, 860 eurox144.3lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 230,720 2015-07-31 2015-08-03 38410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise ,dieta, urdher 5069 d 23/7/15, terheq Ornela bleta id 028595593, 1600eurox144.2lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 634,500 2015-07-31 2015-08-03 374101400120151 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise b.bileta avioni urdh-ministri nr 4513/2 dt 06.07.15,u-p nr 4513/3 dt 06.07.15,ft.oft. dt 06.07.15,p.v.dt 07.07.15,nj.fit dt 07.07.15, ,fat nr 284 dt 07.07.15s.22088584
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUREL SARAÇI Tirane 512,400 2015-07-31 2015-08-03 37510140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise b.bileta avioni urdh-ministri nr 4491/1 dt 01.07.15,u-p nr 4491/5 dt 08.07.15,ft.oft. dt 08.07.15,v.perfd, app dt 09.07.15,fat nr 384 dt 09.07.15s.6479091
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 187,400 2015-07-07 2015-07-08 32810140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise BL BILETE URDH 4168/1 DT 29.06.2015 FAT 436 DT 30.06.2015 SERI 1899786
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 182,196 2015-07-07 2015-07-08 33210140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta,1260e8144.6 lek,urdh 4513/2 dt 6.07.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 698,760 2015-07-07 2015-07-07 33110140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta5400usd *129.4 lek urdh 4491/1 dt 1.07.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,050 2015-06-30 2015-06-30 31210140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta,290euro*145leke urdh 4035/1 dt 9.06.2015 urdh. 4168/1 dt 29.06.2015 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 180,480 2015-06-30 2015-06-30 31010140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise bl. bileta urdh 3647 dt 18.05.2015 up 3647/1 dt 1.06.2015 fat 246 dt 2.06.2015 seri 22088546
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FERJOLT OZUNI Tirane 265,900 2015-06-16 2015-06-16 29510140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise bileta,U.M nr 3610 dt 15.05.2015,up nr 3610/1 dt 27.05.2015,njoftim fit dt 29.05.2015,fat nr 12 dt 29.05.2015,seri 0008871
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,700 2015-06-05 2015-06-08 29210140012015 Udhetim jashte shtetit 602-Ministria e Drejtesise dieta,urdher nr 3647 dt 18.05.2015,3645/1 dt 20.05.2015,500 euro me 145.4
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FERJOLT OZUNI Tirane 217,200 2015-05-28 2015-05-28 26710140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise bilete avioni urdher nr 3609 dt 15.05.2015 ip nr 3609/1 dt 21.05.2015 njof fit 22.05.2015 fat nr 09 dt 22.05.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 229,000 2015-05-26 2015-05-26 26410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise Bilete avioni,urdher nr 3304 dt 05.05.2015 up nr 3304/2 dt 13.05.2015 app 15.05.2015 pv 15.05.2015 fat nr 684 dt 15.05.2015 sr 18997844
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,450 2015-05-20 2015-05-21 26010140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta,500 euro kursi 144.9 urdher nr 3609 dt 15.05.2015 nr 3610 dt 15.05.2015 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,740 2015-05-13 2015-05-13 22410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta,URDHER 3304/1 DT. 12.05.2015 PARADHENIE 200$ KURSI dites 128.7leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 468,900 2015-05-06 2015-05-07 20910140012015 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise bileta avioni up 1765/4 17.03.2015 fat 38 s 7647738
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,890 2015-05-06 2015-05-06 21710140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta,urdher nr 3142/1 dt 04.05.2015 nr 1779/5 dt 15.04.2015 shuma 484 euro kursi 144.4 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 78,900 2015-04-29 2015-04-29 19810140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise BILETA +AKOMODIM URDHER MIN 2581/1 DT 17.04.15 UP 2581/2 DT 17.04.14 FAT 365 DT 20.04.2015 SR 18997765
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 390,000 2015-04-29 2015-04-29 19910140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise BILETA URDHERM MIN 1779/5 DT 15.04.15 UP 1779/6 DT 16.04.15 FTESE OFERTE 16.04.15 APP 17.04.15 FAT 359 DT 17.04.15 SR 18997759
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,153 2015-04-16 2015-04-17 18310140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta me jashte urdher 1779/5 dt 15.04.2015 urdher 2681 dt 10.04.2015 shuma 690 euro kursi 143.7
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 48,800 2015-04-14 2015-04-14 16610140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise Bilete avioni,urdher nr 1775/1 dt 16.03.2015 up nr 1775/2 dt 19.03.2015 fto dt 19.03.2015 app dt 20.03.2015 fat nr 271 dt 21.03.2015 sr 18976541
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 98,000 2015-04-14 2015-04-14 17410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise Bilete avioni,urdher nr 1369 dt 18.02.2015 pv emergj 19.02.2015 fat nr 12 dt 18.02.2015 sr 7634570
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 212,800 2015-04-14 2015-04-14 15410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise Bilete avioni,up nr 1506/2 dt 18.03.2015,urdher min 1506/1 dt 05.03.2015,app dt 19.03.2015 fat nr 40 dt 19.03.2015 sr 7647740
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 267,500 2015-04-14 2015-04-14 16510140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise Bilete avioni,urdher nr 823/2 dt 02.03.2015 up nr 823/4 dt 03.03.2015 app dt 04.03.2015 fat nr 30 dt 04.03.2015 sr 7647730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 485,000 2015-04-14 2015-04-14 15710140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise bilete avioni urdher nr 2161 dt 19.03.2015 up nr 216181 dt 18.03.2015,app dt 20.03.2015 pv nr 1 dt 20.03.2015 fat nr 326 dt 23.03.2015 sr 18997726
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,329 2015-04-10 2015-04-10 17610140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta jasht,urdher nr 2531/1 dt 09.04.2015,shuma 315 euro kursi 143.9 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,493 2015-04-10 2015-04-10 17510140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta jasht,urdher nr 2161 dt 19.03.2015 shuma 94 usd kursi 132.9 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,350 2015-03-20 2015-03-20 12910140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta, jashte urdher nr 2161 dt 19.03.2015 shuma 750 USD kursi 133.8 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 383,616 2015-03-13 2015-03-13 12210140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta,2.664 euro me 144 lek,urdher nr 1606/1,1893,1765,1765/2 dt 05.03.2015-12.03.2015,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave