Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 37,876,504.00 169 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 125,681 2015-03-10 2015-03-11 103410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise Dieta jashte,urdher nr 1606/1 dt 06.03.2015,nr 823/2 dt 02.03.2015 kursi euro 143.8 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 67,586 2015-03-06 2015-03-10 10210140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta jashte,urdher nr 1579/1 dt 06.03.2015 shuma 470 euro kursi 143.8 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 32,990 2015-03-09 2015-03-09 7710140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise bilete udhetimi UP 950/1 dt.04.02.15 pcv 3 dt.06.02.15 ft.18 dt.06.02.15 serial 7485633
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 104,800 2015-02-27 2015-02-27 6910140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise rezrvim bilete avioni Urdher Min.1213 dt.12.02.15 UP 1213/1 dt.12.02.15 ftese oferte 12.02.15 pcv 05 dt.13.02.15 nj.fit.13.02.15 ft.24 dt.13.02.15 seri 764724
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NAMIK PLLAHA Tirane 104,022 2015-02-27 2015-02-27 4410140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise bilete avioni urdher nr 295 dt 14.01.2015 up nr 295/1 dt 16.01.2015 fto dt 16.01.2015 pv nr 1 dt 19.01.2015 njof fit 19.01.2015 fat nr 11 dt 19.01.2015 sr 7634569
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 46,105 2015-02-26 2015-02-26 6210140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta jashte urdher nr 1369 dt 18.02.2015 shuma 324 euro kursi 142.03
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LUÇIE KONGOLI Tirane 314,800 2015-02-20 2015-02-23 4310140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise bilete udhetimi,up nr 258/1 dt 15.01.2015 fto dt 15.01.2015 pv 16.01.2015 njof fit 16.01.2015 fat nr 16 dt 16.01.2015 sr 7647716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 227,520 2015-02-13 2015-02-13 4710140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise dieta jashte,urdher nr 123 dt 12.02.2015 kursi 142.2
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 862,907 2015-01-15 2015-01-16 710140012015 Udhetim jashte shtetit 1014001 Ministria e Drejtesise paradhenie dieta jashte vendit,urdher min nr 258 dt 13.01.2015,nr 295 dt 14.01.2015, shuma 6064 eur kursi 1 eur 142.3 lek
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave