Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-07-08 2014-07-09 29610780012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit pagese liste pritje S.Xhokaxhi bordero qershor 2014 autorizim qershor 2014
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 20,820 2014-07-08 2014-07-09 29310780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT Uji qershor 2014 nr fat.1406-159477-1-1 dt.23.06.2014 kont. 159477-1
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 164,780 2014-07-07 2014-07-08 29210780012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT energjia kontrata nr 18 dt.04.01.2013 fat.340 dt.31.12.2013 seria 08740393
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 37,064 2014-07-08 2014-07-08 29510780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular prill,Maj 2014 klienti i C1002310 ft 120451234 dt 01.05.2014,120469992 dt.01.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) C L A S S I C Tirane 150,000 2014-07-03 2014-07-04 28710780012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ministria e Integrimit Pjese Nderrimi , up.26 dt.10.04.2014 ft. dt.10.04.2014 nr. ref. 24598-04-10 dt.10.04.2014 njof fit. 11.04.14 seria 11412496 fh.43 dt.29.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 147,793 2014-07-03 2014-07-04 28910780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim roje qershor 2014 up.nr.1 dt.23.01.2014 ref. 10552-01-23 dt.23.01.2014 njof. dt.03.02.2014 kont.1/13 dt.12.05.2014 fat.849 dt.30.06.14 seria 13611726 kont.12.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 120,000 2014-07-03 2014-07-04 28610780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT bileta Avioni urdher 83 dt.22.05.2014 up.44 dt.22.05.2014 ft. of.22.05.2014 nr. ref. 35471-05-22 dt.22.05.2014 njof fit.26.05.2014 fat.3483 dt.26.05.2014 seria 15279284
Ministria e Integrimit (3535) SILVANA SHAKA Tirane 36,400 2014-07-03 2014-07-04 28810780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Lavazh automjete kont shtese dt.31.12.2013 fat.19 dt.28.02.2014 seria 6747423
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,752 2014-07-01 2014-07-01 28310780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga qershor 2014 nr pun 90/83
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,323,618 2014-07-01 2014-07-01 28410780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga qershor 2014 nr pun 90/83
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 595,305 2014-07-01 2014-07-01 28110780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga qershor 2014 nr pun 90/83
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,017,477 2014-07-01 2014-07-01 28510780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT paga qershor 2014 nr pun 90/83
Ministria e Integrimit (3535) TIRKA 2000 Tirane 174,000 2014-06-26 2014-06-27 28010780012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Integrimit Pritje percjellje urdh 87 dt 02.06.2014 prog pune 02 dt 06.06.2014 fat 30 dt 06.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 101,799 2014-06-24 2014-06-24 27910780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT energji ft 612031506 dt 13.06.2014nr.kontrates tr1b080024110042 nr kont.b110042
Ministria e Integrimit (3535) ANSIG Tirane 549,940 2014-06-20 2014-06-23 27810780012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Ministria e Integrimit Sig. automjete up.nr.52 dt.11.06.14 fat.425dt.13.06.14 njof. fit.12.06.14 up55 dt.12.06.14 fit.13.06.14 fat.431 dt.13.06.2014 up56 dt.12.06.14 fit.13.06.2014 fat.430 dt.13.06.2014 seria 15365430
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,705 2014-06-20 2014-06-20 27210780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon Maj 2014 D.Cekani fat.maj 2014 seria 120486025 dt.01.06.2014 klienti 11007408
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 10,955 2014-06-20 2014-06-20 26810780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular Maj 2014 kod abonenti 3471617 klienti 11007713 dt.01.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 205,000 2014-06-19 2014-06-20 27010780012014 Udhetim jashte shtetit MInistria e Integrimit bileta avioni ,urdher.90 dt.04.06.14 urdh.91 dt.04.06.14 up.50 dt.04.06.14 ft.of.04.06.14 nr. ref.39011-06-04-2014njof. fit.05.06.14 fat3565 dt.10.06.14 seria 15279366
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 280,300 2014-06-19 2014-06-20 27110780012014 Udhetim jashte shtetit MInistria e Integrimit bileta avioni ,urdher.90 dt.04.06.14 urdh.91 dt.04.06.14 up.49 dt.04.06.14 ft.of.04.06.14 nr. ref.38994-06-042014 njof. fit.05.06.14 fat3564 dt.10.06.14 seria 15279365
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 14,219 2014-06-20 2014-06-20 26910780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular Maj 2014 kod abonenti 3340641 klienti 11007384 dt.01.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 20,000 2014-06-16 2014-06-17 26710780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 01.03.2014 fat 305,292,287,276 dt 30.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-16 2014-06-17 26510780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 12.03.2014 fat 274,306,309 dt 30.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 94,488 2014-06-13 2014-06-16 26310780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT abonim shtypi i dites Maj-gusht 2014 f 253,254,255 dt 11.06.14 seri 12594703, 12594704 12594705 kontrate 305dt 10.1.14
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-16 2014-06-16 26410780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 12.03.2014 fat 275,271,272 dt 28.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-16 2014-06-16 26610780012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Ministria e Integrimit Publikim ne shtyp kontr 01.03.2014 fat 302,303 dt 30.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 157,514 2014-06-13 2014-06-16 26210780012014 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit Bileta jashte , urdher 76 dt.07.05.2014 up.39 dt.07.05.2014 ft. of. 07.05.2014 nr. ref. 3137005072014 dt.07.05.2014 fitu.dt.13.05.14 fat102dt.09.05.14 seria 7269455
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 376,247 2014-06-16 2014-06-16 26810780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit Paga projekti maj 2014 nr pun 90 urdh 48,30,29,42,174 dt 21.03.2014,11.02.2014,07.02.2014,17.03.2014,2702.2014
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 218,883 2014-06-13 2014-06-13 26010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit Paga maj 2014 urdher 17.03.2014 nr.45 autorizim dt.12.06.2014 bordero maj 2014 kont.10.02.2014
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 94,492 2014-06-12 2014-06-13 26010780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria e Integrimit Sherbim roje 12-31 maj 2014 up.23.01.2014 ref.105520123 dt.23.01.2014 njof. dt.03.02.2014 kont. 1/13 dt.12.05.2014 fat.843 dt.31.05.2014 form publikimi seria 13611720 njof. kont.12.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2014-06-13 2014-06-13 25910780012014 Sherbime te tjera Ministria e Integrimit rinovim Domain fat.dt.09.05.2014 seria 15221520 urdher kryeministri nr.199 dt.26.10.2013
Ministria e Integrimit (3535) VALTER MARASHI Tirane 67,000 2014-06-11 2014-06-12 25710780012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MINISTRIA E INTEGRIMIT Materiale pastrimi u.40 dt.14.05.2014 ft. ofert 14.05.2014 njof.fit.19.05.14 fat.49,dt.26.05.14 seria 6294199 fat.2 dt.28.05.14 seria 6294202 fh.39,40 dt.28.05.14 nr. ref.33365-05-14-2014 dt.14.05.14
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 4,344 2014-06-11 2014-06-12 25510780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular prill 2014 kod ab 3446415 dt 1.5.14 klienti c1002310
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 197,108 2014-06-05 2014-06-06 25410780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta jashte vendit 1377euro *143leke urdher 83. dt 22.5.14 bordero dt 5.6.14 autorizim dt 5.6.14 kerkese konvertim valute dt 5.6.14 terheqje orest sota id 028049626
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 70,000 2014-06-05 2014-06-06 24910780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 PERFITIM FINANCIAR M. LAZIMI prill-maj 2014, URDH 8 DT 29.01.2010, AUTORIZIM MUAJI JANAR 2014
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 852,417 2014-06-05 2014-06-06 25310780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 dieta jashte vendit 5955euro *143leke urdher 90 dt 4.6.14 bordero dt 5.6.14 autorizim dt 5.6.14 kerkese konvertim valute dt 5.6.14 terheqje orest sota id 028049626
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-06-05 2014-06-06 25010780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 lista pritjes S.Xhokaxhiu maj 2014 autorizim maj 2014 bordero
Ministria e Integrimit (3535) VALTER MARASHI Tirane 95,000 2014-06-05 2014-06-06 25210780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime operative riparim tualeti pv emergjence dt 15.5.14 ft 40 dt 15.5.14 seri 6294190 fh 35 dt 15.5.14
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 12,720 2014-06-05 2014-06-06 25110780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime uji ft 1405-159477-1-1 dt 22.5.14
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,000 2014-06-05 2014-06-06 24810780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT 606 PERFITIM FINANCIAR G.Elezi prill-maj 2014, URDH 8 DT 29.01.2010, AUTORIZIM MUAJI prill,maj 2014
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 259,800 2014-06-04 2014-06-05 23910780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 bileta avioni ft 3412 seri 15279212 dt 5.5.14 up 34 dt 30.4.14 ftes oferte 30.4.14 nj.fituesi 2.5.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave