Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,230,475 2014-09-01 2014-09-02 352 10780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero gusht 2014 nr. pun.n 90-33
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,417,384 2014-09-02 2014-09-02 35510780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero gusht 2014 nr. pun.n 90-7
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 125,362 2014-09-01 2014-09-01 34910780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik energji kontr B 110042 klient TR1B080024110042 fat 614387837 dt 12.08.2014
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 209,390 2014-09-01 2014-09-01 35010780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenz.dieta jashte vendit urdher 115 dt.29.08.2014 autorizim 01.09.2014 terheq Orest Sota 1470euro*142.3leke
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,021 2014-08-22 2014-08-25 35010780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular Korrik 2014 kod ab 1007384 ft dt 1.8.14
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 77,160 2014-08-15 2014-08-18 34710780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime uji ft 1404-159477-1-1 dt 21.07.14 kont.159477-1
Ministria e Integrimit (3535) AR & LO Tirane 146,465 2014-08-15 2014-08-18 34610780012014 Udhetim jashte shtetit Ministria Integrimit 602 Bileta avioni ,Urdher 58 dt.04.04.2014 procesverbal emergjence dt.04.04.2014 fat.3349 dt.07.04.2014 seria 12808449
Ministria e Integrimit (3535) T & D Tirane 37,000 2014-08-15 2014-08-18 34110780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje urdher 99 dt.26.06.2014 program dt.26.06.2014 fat.1451 dt.26.06.2014 seria 14761543
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 84,818 2014-08-15 2014-08-18 34010780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon fat, qershor 01.07.2014 seria 120490307 KAB C 1002310 bordero korrik 2014
Ministria e Integrimit (3535) ENDRIT BROCA Tirane 308,000 2014-08-15 2014-08-18 34510780012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 Blerje goma per dy automjete up.47 dt.03.06.2014 ft. oferte 03.06.2014 nr. ref.38588-06-03-2014 dt.03.06.2014 njof. fit.04.06.2014 fat19 dt.17.06.2014 fat.20 dt.17.06.2014 seria 000605,0000606 fh.44,45 dt.17.06.14
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 112,000 2014-08-15 2014-08-18 34410780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 Shpenzime pritje percjellje urdher 89 dt.03.06.2014 programi dt.4.06.2014 fat.303 dt.04.06.2014 seria 0000998
Ministria e Integrimit (3535) PROSOUND Tirane 198,000 2014-08-15 2014-08-18 34210780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 Sherbim pritje percjellje urdher 89 dt.03.06.2014 program dt.04.06.2014 fat.949 dt.26.06.2014 seria 14305949 fat.950 dt.26.06.2014 seria 14305950
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 167,964 2014-08-15 2014-08-18 34810780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenz.dieta jashte vendit urdher 111 dt.08.08.2014 autorizim 15.08.2014 kerkese konv. valute 15.08.2014 bordero 15.08.2014 terheq brikena Pojaninrp.030228161 1180euro*142.2=167964
Ministria e Integrimit (3535) SUEN BRAÇELLARI Tirane 21,000 2014-08-15 2014-08-18 34310780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 Shp[enz. operative bl. uje up57 dt.18.06.2014 ft. of.18.06.2014 ref.43670-06-25 dt.25.06.2014 njof. fit.01.07.2014 fat31 dt.26.06.2014 seria 6899658 fh.48 dt.26.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 746,618 2014-08-08 2014-08-11 33310780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 pritje percjellje ft2796 dt 24.7.14 s 14872796 urdher 109 dt.17.07.2014 programi dt.24.07.2014
Ministria e Integrimit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 50,464 2014-08-08 2014-08-11 33010780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA INTEGRIMIT shpenzime bileta , urdher. prok.59 dt.16.07.2014 fat.24 dt.18.07.2014nrs.6976824 nr. ref.47153-07-16-2014 fituesi dt.31.07.2014
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,766 2014-08-07 2014-08-07 32710780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime rimbursim vize jashte vendit Autorizim dt.06.08.2014 kerkese kont.valute dt.06.08.2014 terheq Orest Sota nrp. 028049626 201.95 euro *142.3
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-08-05 2014-08-06 32310780012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit Pag ne list pritje urdh 05.08.2014 bordero
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 163,944 2014-08-05 2014-08-06 32610780012014 Sherbimet bankare Ministria e Integrimit Shp akomodimi 1177 eur urdh 37/1 dt 10.03.2014 ,51 dt 25.03.2014 autor 05.08.2014
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 147,793 2014-08-05 2014-08-06 32210780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria e Integrimit sherbim roje kon. ne vazhdim korrik 2014 up.23.01.14 ref.10552-01-23 dt.23.01.14 njof. 03.02.14 kont. ne vazhdim 12.05.2014 fat.853 dt.31.07.2014 seria 13611730
Ministria e Integrimit (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 160,190 2014-08-05 2014-08-06 31710780012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Integrimit Shpenzime pritje percjellje urdher.89 dt.03.06.2014 program 04.06.2014 fat.53 dt.08.07.2014 seria 7256141
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 326,260 2014-08-05 2014-08-05 31910780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime pritje percjellje urdher. 89 dt.03.06.2014 program dt.04.06.2014 fat.153661 dt.24.06.2014 seria 153661
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 111,279 2014-08-04 2014-08-05 31010780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik energji kontr B 110042 klient TR1B080024110042 fat 613209608 dt 11.07.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 16,123 2014-08-04 2014-08-05 30910780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefon kl 11007713 fat 120508791 dt 01.07.2014
Ministria e Integrimit (3535) C L A S S I C Tirane 55,800 2014-08-05 2014-08-05 32310780012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ministria e Integrimit nderrim rregullator mjeti UP.54 dt.11.06.14 ft. of.11.06.2014 nr ref.40687-06-11 dt.11.06.2014 njof. fit.12.06.14 fat.53 dt.23.07.2014 seria 11412182
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,282,357 2014-08-01 2014-08-01 30910780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero korrik 2014 nr. pun.n 90-21
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,998 2014-08-01 2014-08-01 31310780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero korrik 2014 nr. pun.n 90-1
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,585 2014-08-01 2014-08-01 30810780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta jashte vendit transferte bordero 01.08.2014 urdher 83 dt.22.05.2014 urdh.108 dt.16.07.2014 autorizim 31.07.2014 kerkes. terheq valute 31.07.2014 581Euro*142
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,255,323 2014-08-01 2014-08-01 31210780012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero korrik 2014 nr. pun.n 90-33
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,390,761 2014-08-01 2014-08-01 31010780012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero korrik 2014 nr. pun.n 90-7
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,009,007 2014-08-01 2014-08-01 31110780012014 Paga baze MINISTRIA E INTEGRIMIT Pagat bordero korrik 2014 nr. pun.n 90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 134,547 2014-07-17 2014-07-18 30710780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MInistria e Integrimit paga qershor 2014 ELVIS fonde te b. financimit urdher 20.306.2014 nr.97 autorizim 12.06.2014 bordero qershor 2014 kontrate 27.02.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 7,415 2014-07-16 2014-07-17 31310780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon celular Qershor 2014 klienti I1007384 seria 120505669
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 90,542 2014-07-14 2014-07-15 30110780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit paga qershor 2014 Klodiana Bregu F.b financim urdher.20.06.2014 nr.97 bordero qershor 2014 kont.614 dt.12.03.2014 konnt.44 prot.10.01.2014 kont.23,12,13 bordero autorizim 11.07.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 113,441 2014-07-14 2014-07-15 29910780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit paga qershor A.Bela bordero urdher 48 dt.21.03.2014 nr prot.664dt.19.03.2014 autorizim dt.11.07.2014 bordero qershor 2014
Ministria e Integrimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 219,019 2014-07-14 2014-07-15 30210780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit paga qershor 2014Viktoria F.b financim urdher.20.06.2014 nr.96 bordero qershor 2014 autorizim 11.07.2014 kontr.10.02.2014
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 200,150 2014-07-14 2014-07-15 29710780012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT posta permb. faturash janar maj 2014 kont. nr.18 04.01.2013
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 90,542 2014-07-14 2014-07-15 30010780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria e Integrimit paga Eduina qershor 2014 F.b financim urdher.27.12.2013 nr.174 bordero qershor 2014 autorizim 11.07.2014 kontr.02.12.2013
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,520 2014-07-14 2014-07-15 29810780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon celular Qershor 2014 kod ab 3395060 dt 1.7.14 seria 120505876
Ministria e Integrimit (3535) ERJON SARAÇI (L21428028P) Tirane 112,236 2014-07-08 2014-07-09 29410780012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera Ministria e Drejtesise Rimbursim i TVSH , urdher 43 dt.17.03.2014 fat.3,4 dt.10.03.2014,25.03.2014 seria 86589357,86589358 kont.2012/309-110 dt.17.12.2012
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave