Transaksion Thesari 2014- Ministria e Integrimit (3535) (Mbi 439 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 111,973,701.00 439 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 110,000 2014-11-18 2014-11-19 45010780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime pritje percjellje up.79 dt.13.10.2014 ft. of.13.10.2014 nr. ref.5970010132014-10-13 fituse dt.21.10.2014 fat.28 dt.27.10.2014 seria 1105586
Ministria e Integrimit (3535) MAK ALBANIA Tirane 375,050 2014-11-19 2014-11-19 45110780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Shpenz. pritje percjellje , shkrese per sjellje me vonese, urdher.125dt16.09.2014 prog.29.09.2014 fat.158014 dt.30.09.2014 seria 158014
Ministria e Integrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 501,806 2014-11-12 2014-11-12 44710780012014 Sherbime telefonike Ministria e Integrimit Lik telefon permb fat dt 12.11.2014 fat 716978982/717183723/717387107/71589450/717793081/717988969/718185769/718378461
Ministria e Integrimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 96,086 2014-11-10 2014-11-11 44210780012014 Elektricitet 1078001 MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik energji kontr B 110042 klient TR1B080024110042 fat 96736816 dt.12.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) START 2000 Tirane 147,793 2014-11-10 2014-11-11 44110780012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria e Integrimit Sherbim roje kon.ne vazhdim Up.1 dt.23.01.2014 nr. ref.105520123 dt.23.01.2014 njof. fit.03.02.2014 kont.1/13 dt.12.05.2014 ne vazhdim fat.875 dt.31.10.2014 seria 13611652 njof. kont.12.05.2014
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 711,088 2014-11-11 2014-11-11 44610780012014 Karburant dhe vaj Ministria e Integrimit Bl nafte(lik me vonese se fat ka ardh me vonese) kontr vazhd 1101/2 dt 07.07.2014 fat 44 dt 05.08.2014 seri 14807394 fh 51
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 102,486 2014-11-10 2014-11-11 44010780012014 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit Lik dieta me jashte 720 eur urdh 149 dt 04.11.2014 autorizim dt 07.11.2014
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 58,619 2014-11-06 2014-11-07 43410780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese para lindje xhoana lilaj tetor 2014 bordero tetor 2014 autorizim nentor 2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 101,569 2014-11-06 2014-11-07 43710780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT paga per Darjen Kastrati F.b.financimi paga tetor 2014 urdh.142 dt.28.10.2014 bordero tetor 14 autorizim 03.11.2014 kont.nr prot.664/2 dt01.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-11-06 2014-11-07 43310780012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E INTEGRIMIT pagese liste pritje SXhokaxhi tetor 2014 bordero autorizim nentor 2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,693 2014-11-06 2014-11-07 43810780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT paga per Eduina Ymeri tetor 2014 F.B.financ. urdher 142 dt.28.10.2014 bordero tetor 2014 autorizim 03.11.2014 kont.prot.664/3 dt.01.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 112,522 2014-11-06 2014-11-07 43610780012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E INTEGRIMIT paga per Andi Cekaj tetor 2014 bordero urdher 142 dt.28.10.2014 autorizim 03.11.2014 kont.nr.prot.664/1 dt.01.10.2014
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,634 2014-11-07 2014-11-07 43810780012014 Posta dhe sherbimi korrier MINISTRIA E INTEGRIMIT Sherbim posta tetor 2014 nr 4209 dt.26.10.2014 seria 12596488 fat.225 dt.31.10.2014 seria 12593848 kont 2320 dt.16.06.2014
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,166,260 2014-11-03 2014-11-03 42910780012014 Paga baze Ministria e Integrimit Pagat bordero muaji tetor 2014 nr pun.90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,043,234 2014-11-03 2014-11-03 43110780012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Ministria e Integrimit Pagat bordero muaji tetor 2014 nr pun.90-33
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,077 2014-11-03 2014-11-03 43210780012014 Paga baze Ministria e Integrimit Pagat bordero muaji tetor 2014 nr pun.90-1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 988,138 2014-11-03 2014-11-03 43310780012014 Paga baze Ministria e Integrimit Pagat bordero muaji tetor 2014 nr pun.90-21
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,648,184 2014-11-03 2014-11-03 43010780012014 Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Integrimit Pagat bordero muaji tetor 2014 nr pun.90-7
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,629 2014-10-24 2014-10-27 42910780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta jashte vendit E.Zenelaj,J.shyti ,S.Spahia,B.Uruci,F.Laci urdher 137,136/1 dt.10.10.2014 bordero 24.10.2014 kerk.konv. valute 24.10.2014 245euro*142.1 terheq. O.Sota nrp.028049626
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 108,296 2014-10-27 2014-10-27 43010780012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E INTEGRIMIT dieta me jashte D.Cekani A.Serbo urdher 106 dt.15.07.2014 bordero dt.25.10.2014 autorizim dt.25.10.2014 kerkese konv. valute dt.25.10.2014 755 euro*142.1 terheq Orest Sota
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,850 2014-10-24 2014-10-27 42810780012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta jashte vendit G.Xhaxhiu, D.Cekani urdher 137/1, dt.14.10.2014 bordero 24.10.2014 kerk.konv. valute 24.10.2014 Autorizim 24.10.2014 terheq. O.Sota nrp.028049626 shuma 709 euro*142.1
Ministria e Integrimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,704 2014-10-24 2014-10-27 42710780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT telefon cel. shtator 2014 E.xhixho seria 122555651 dt.01.10.2014 klienti 24891440862
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 10,000 2014-10-24 2014-10-27 42610780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefon kl 11007713 fat 120544823 dt 01.09.2014 gusht 2014
Ministria e Integrimit (3535) GECI Tirane 327,740 2014-10-20 2014-10-21 41410780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT pritje percjellje urdher 123 dt.16.09.2014 program 18.09.2014 fat.2970 dt.19.09.2014 seria 14872970
Ministria e Integrimit (3535) VALTER MARASHI Tirane 25,000 2014-10-20 2014-10-21 41510780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Shp. operative transp.stenda urdher 126 dt.16.09.2014 up71 dt.17.09.2014 ft. of.17.09.2014 nr. ref.55000-09-17-2014 njof. fit.18.09.2014 fat03 dt.03.10.2014 seria 6294253
Ministria e Integrimit (3535) ELTON RAMA Tirane 87,000 2014-10-20 2014-10-21 41710780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Shp. operative .stenda urdher 119 dt.09.09.2014 up68 dt.10.09.2014 ft. of.11.09.2014 nr. ref.5383609-10-2014 njof. fit.11.09.2014 fat67 dt.23.09.2014 seria13474517 fh.nr.56 dt.23.09.2014
Ministria e Integrimit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 24,000 2014-10-20 2014-10-21 41610780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT Shp. operative blerje uje up.66 dt.09.09.2014 ft. of.dt.09.09.2014 nr. ref.5354609-09.2014 njof. fit.10.09.2014 fat.5674 dt.12.09.2014 seria 16684674 fh.nr.57 dt.23.09.2014
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,520 2014-10-20 2014-10-20 41110780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon fat, shtator D.Cekani 01.10.2014 Klienti I 1007408 bordero shtator 2014 kodi abonentit 3395060
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 190,604 2014-10-20 2014-10-20 42010780012014 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit Dieta jashte vendit Ilirjan Xhezo,Gentian Elezi urdh.136 dt.10.10.2014 bordero 17.10.2014 autorizim 17.10.2014 kerkese Val. dt.17.10.2014 1340euro*142.1 terheq.Orest Sota
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 52,091 2014-10-17 2014-10-20 41010780012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit pagese liste pritje S.Xhokaxhi shtator 2014 bordero shtator 2014 autorizim
Ministria e Integrimit (3535) T & D Tirane 8,750 2014-10-20 2014-10-20 41810780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT Pritje percjellje urdher 127 dt.18.09.2014 program 18.09.2014 fat.1595 dt.22.09.2014 seria 16328382
Ministria e Integrimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 129,090 2014-10-20 2014-10-20 41310780012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Integrimit Lik posta fat 198 dt 30.09.2014 kontr 1210dt 16.06.2014 seria fat.12593820
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,936 2014-10-20 2014-10-20 41210780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 telefon fat, shtator 01.10.2014 seria 120557773 Klienti C 1007384 bordero shtator 2014
Ministria e Integrimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,535 2014-10-20 2014-10-20 41910780012014 Udhetim jashte shtetit Ministria e Integrimit Dieta jashte vendit Ilirjan Erisa Xhixho Bruksel urdh.129dt.23.09.2014 bordero 17.10.2014 autorizim 17.10.2014 kerkese Val. dt.17.10.2014 60 euro*142.1 terheq.Orest Sota
Ministria e Integrimit (3535) EFEKT Tirane 20,000 2014-10-09 2014-10-10 406110780012014 Shpenzime per pritje e percjellje MINISTRIA E INTEGRIMIT shpenzime pritje fonie , pv.emergjente dt.26.06.2014urdher 99 dt.26.06.2014 program dt.26.06.2014 fat.3 dt.26.06.2014 seria 1105554
Ministria e Integrimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 12,907 2014-10-09 2014-10-10 40810780012014 Sherbime telefonike MINISTRIA E INTEGRIMIT Lik telefon dt.01.10.2014 klienti C1002310 kodi abonentit 3286343
Ministria e Integrimit (3535) FATMIRA SINANI Tirane 76,600 2014-10-09 2014-10-10 407110780012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E INTEGRIMIT lavazh auto maj-shtator 2014 up.35 dt.05.05.2014 ft. of.05.05.2014 nr. ref.33713-05-15-2014 dt.15.05.2014 njof. fit.16.05.2014 fat.92 dt.01.10.2014 seria 6984392
Ministria e Integrimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,900 2014-10-09 2014-10-10 40910780012014 Uje MINISTRIA E INTEGRIMIT 602 shpenzime uji ft 1404-159477-1-1 dt 22.09.14 kont.159477-1
Ministria e Integrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-10-08 2014-10-09 40010780012014 Te tjera transferta tek individet Ministria e Integrimit perfitim financiar shtator 2014 E.Xhixho ligji 169 2013 autorizim muaji shtator 2014
Ministria e Integrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-10-08 2014-10-09 40410780012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E INTEGRIMIT Dieta brenda vendit Altin Ahmeti urdh.118 dt05.09.2014 bordero 07.10.2014 autorizim 07.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave