Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) (Mbi 4,327 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,176,831,970.00 4,327 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,335,018 2023-01-04 2023-01-12 119310120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, memo 1087/1 dt 15.03.22,urdh 132 dt 15.03.22,vend 262 dt 21.06.22,kontr 4344 dt 16.08..22,situac 24.11.22, LP 27.12.2022 ft nr. 7 dt 15.12.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,404,661 2023-01-06 2023-01-12 121610120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001,pr Bonus Rijetezimi Kontr 4251 dt 09.08.22, vendim 207 dt 09.04.21, LP date 27.12.2022., memo 1087/1 dt 15.03.22, urdh 132 dt 15.03.22, urdh 511 dt 02.08.22,situacion dt 01.12.2022,ft nr.114 dt10.08.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA"ECONOMIC SOCIAL ANALYTICS" Tirane 400,000 2023-01-06 2023-01-12 120810120012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,pr Sofaja e librit, kontr 5807/6 dt 07.11.22,memo 5807/1 dt 01.11.22,urdh 757 dt 04.11.22, PV 5807/3 dt 04.11.22, VK 5807/4 dt 04.11.22, fat 11 dt 12.12.22 Rm nr.5807/8 dt13.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,730,000 2023-01-05 2023-01-12 120510120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001,bonus rijetezimi, vend 366 dt 07.07.22,kontr 4249dt 09.08.22,LP date 23.12.22, ,memo 1087/1 dt 15.03.22, urdh 132 dt 15.03.22,urdher nr.511 dt 02.08.22,situacion dt 05.12.22, ft nr. 8 date 07.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,000 2023-01-10 2023-01-12 123610120012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. Ministria e Kultures 1012001,mbeshtetje financiare, vendim nr. 898 date 29.12.2022, LP date 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,167,368 2023-01-04 2023-01-12 119810120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001,pr Bonus Rijetezimi Kontr 4343 dt 16.08.22, vendim 387 dt 07.07.22, LP dt23.12.22,memo 1087/1 dt 15.03.22, urdh 132 dt 15.03.22, urdh 132 dt 15.03.22, urdh nr. 511 dt02.08.22 sit dt 05.12.22 ft nr. 27 dt01.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FONDACIONI "ART & HISTORY" (F.A.H.) Tirane 1,120,000 2023-01-06 2023-01-11 121010120012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Arkiva Digjitale e Fotog,fatura nr.31.dt.04.11.2022,urdher nr.93.dt.21.02.2022,kontrate nr.1556.dt.16.03.22,vk.nr.6446 6.dt.11.02.22,memo nr.6446.dt.14.12.2021,memo1446 2dt.24.01.22,Rm nr.6069dt04.11.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,500 2023-01-06 2023-01-10 121410120012022 Shpenzime per honorare Ministria e Kultures 1012001,paga keshilltar 25.11.2022-25.12.22, kontrate 1101 dt 25.02.22, urdher 103 dt 25.02.22,LP 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2023-01-06 2023-01-10 121210120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001,ndihme financiare,urdher nr. 891.dt.07.02.2022,LP dt 30.12.22 ,D.Macaj
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2023-01-06 2023-01-10 121110120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001,ndihme finaciare ,listepagesa 30.12.2022,A.Kamberi,urdher nr.890.dt.13.12.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,500 2023-01-06 2023-01-10 121510120012022 Shpenzime per honorare Ministria e Kultures 1012001,paga keshilltar 22.11-22.12.22, kontrate 6479/2 dt 22.11.22, urdher 809 dt 22.11..22,LP date 30.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Vibrant Project Association VPA Tirane 390,735 2022-12-28 2023-01-09 117810120012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,pr Himara International Music festival, shkr 31264/9dt24.08.22kontr3264/8dt20.07.22,memo3264/3dt14.07.22,urdh 445 dt15.07.22,PV 3264/5 dt 18.07.22, VK 3264/6 dt 18.07.22,urdh449fat4dt10.11.22RM nr6354 dt15.11.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FUSHA Tirane 5,816,275 2022-12-29 2023-01-09 118910120012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,nderhyrje restauruese MT, UP 333dt 06.06.22,Njof fituesi 1815/20 dt20.07.22, kontr 1815/24 dt 19.08.22, fat 636 dt 28.12.22,sit 1dt 28.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ADRIATIK OSMANI (M01812020U) Tirane 28,800 2022-12-27 2023-01-09 117310120012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Kultures 1012001,sherbim fonie, UP 192 dt 11.04.22, PV 2038/2 dt 11.04.22, PV 2038 dt 11.04.22, Kontrata 2038/11 dt 20.04.22, FO 2038/3 dt 11.04.22, njoft fituesi CN52196 04192022 dt 19.04.22, fat 15 dt 15.11.22, PV md 26.05.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 702,000 2022-12-27 2023-01-09 117010120012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Kultures 1012001,sherb gjelberimi UP 70 dt 10.02.22, PV 707/4 dt 14.02.22, PV 707 dt 10.02.22, Kontrate 707/13 dt 17.03.22, FO 707/3 dt 10.02.22, njoft fituesi CN3110602242022 dt 24.02.2022,fat 1737 dt 22.11.22,PV m dr22.11..22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 1,616,720 2022-12-21 2023-01-09 115710120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, memo 1087/1 dt 15.03.22,urdh 132 dt 15.03.22,vend 300 dt 21.06.22,kontr 4340 dt 16.08.22,situac 02.12.22, lp 20.12.22,ft 6 dt 15.12.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2022-12-28 2023-01-09 118210120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001 pagese telefoni Nentor 2022, fature 4066165 dt 04.12.22, LP 27.12.22, VKM 855 dt 04.11.2020, urdher 34 dt 20.01.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Qendra "Foleja e Zejeve" Tirane 280,000 2022-12-28 2023-01-09 117610120012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Laborator artizan,fatura 7.dt.05.11.2022,kontrate nr.1292.dt.04.03.2022,urdher nr.93.dt.21.02.22,urdher nr.816.dt.14.12.21,urdher nr.36.dt.24.01.22,memo nr.6446.dt14.12.21memo6446/2RM nr.6115 dt07.11.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 416,378 2022-12-16 2023-01-09 114410120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, urdh 511 dt 02.08.22,vend 294 dt 21.06.22,kontr 4264 dt 10.08.22,situac 02.12.22, LP 13.12.2022 prokure nr.1150repkol661dt08.08.22 fature nr 96 dt 12.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,013,773 2022-12-21 2023-01-09 115510120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, memo 1087/1 dt 15.03.22,urdh 132 dt 15.03.22,vend 259 dt 21.06.22,kontr 4345 dt 21.09.22,prok5486 dt 20.09.22,situac 1, listepagese, shkre 6823 dt 12.12.22 fature nr. 595 dt12.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AIR Tirane 240,000 2022-12-27 2023-01-09 117110120012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria e Kultures 1012001,sherbim DDD UP 400 dt 28.06.22, PV 3520 dt 28.06.22, PV3520/7 dt 01.07.22, Kontrate 3520/8 dt 08.07.22, FO 3520/3 dt 28.06.22,fat 369 dt 22.11.22,PV m dr 22.11.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 31,034 2022-12-28 2023-01-09 117910120012022 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,dieta jashte, autorizim 5610 dt 13.10.22,fat 1329 dt 14.10.22 UP nr. 698 date 14.10.22 fo 5633/2dt14.10.22 proc5638/1,5633/3
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 160,048 2022-12-21 2023-01-09 115410120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, memo 1087/1 dt 15.03.22,urdh 132 dt 15.03.22,vend 307 dt 21.06.22,kontr 4262 dt 10.08.22,situac dt 30.11.22, LP 20.12.22 fature nr. 25 dt 15.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) "ATELIER 4" Tirane 70,022 2022-12-29 2023-01-09 118810120012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,supervizim rik salles koncer Un Arteve,urdh 107 dt 03.03.21, kontr 3278 dt 22.06.21, situacion 6 dt 22.06.22, fat 252 dt 14.12.22 shkrese 6936/1 dt 14.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA "CSDA" Tirane 480,000 2022-12-28 2023-01-09 117710120012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,pr pranvere pianistike, memo 3218/1 dt 30.06.22, urdher 442 dt 15.07.22, PV 3218/3 dt 18.07.22, VK 3218/4 dt 18.07.22, Urdher 457 dt 18.07.22, Kontr 3218/6 dt 25.07.22, fat 10 dt 13.11.22RM nr.3218/7dt15.11.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EXPRESS PRINT Tirane 87,000 2022-12-27 2023-01-09 117410120012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Kultures 1012001, bl kartevizita dhe badge urdh 260 dt 13.05.2022, memo 1884/ dt 13.05.2022, fat 257dt 25.11.2022, FH 16 dt 25.11.2022, PV marrje dorzim dt 25.11.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,502 2022-12-28 2023-01-09 118110120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001 pagese telefoni korrik 2022, fature 2538251 dt 05.08.22, LP 27.12.22, VKM 855 dt 04.11.2020, urdher 34 dt 20.01.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Tufik Kurti Tirane 198,159 2022-12-27 2023-01-09 117210120012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria Kultures 1012001,lule kontrate 846/8 dt 04.03.2022 FO 846 3 dt 16.02.2022 PV 846 5 dt 18.02.2022 PV 846 4 dt 17.02.2022 PV 846 6 dt 22.02.2022 PV 846 7 dt 22.03.2022 UP 88 dt 16.02.2022 fat 10 2022 dt 22.11.22 pmd 22.11.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Xhorxh Baxhaku Tirane 559,280 2022-12-28 2023-01-09 118010120012022 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Aplikacion me audioguide per femije,fature nr.5dt01.11.22,urdher nr.93.dt.21.02.22,kontrate nr.1755.dt.29.03.22,vendim kolegjumi nr.6446 6.dt.11.02.22,memo 6446.dt14.12.21,memo6446 2RM nr.6049dt03.11.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 1,483,177 2022-12-21 2023-01-09 115310120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, memo 1087/1 dt 15.03.22,urdh 132 dt 15.03.22,vend 242 dt 21.06.22,kontr 4273 dt 11.08.22,prok2164 dt 21.07.22,situac dt 02.12.22, lp 20.12.22 ft nr. 41 dt 12.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,616,095 2022-12-21 2023-01-09 115610120012022 Te tjera transferta tek individet Ministria e Kultures 1012001, Bonus Rijetezimi, memo 1087/1 dt 15.03.22,urdh 132 dt 15.03.22,vend 436 dt 24.08.22,kontr 4866 dt 12.09.22,situac 02.12.22, LP 20.12.22ft nr4 dt 15.12.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 84,016 2022-12-29 2023-01-09 118710120012022 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,bileta avioni, autorizim 5075 dt 21.09.22urdh prok 639 dt 21.09.22, ftese oferte 5097/ 1 dt 21.09.22, PV 5097/2dt 21.09.22, PROC 5097/3 DT22.09.22,NJF CN/17668/09212022fature 1180 dt 22.09.2022
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UNION BANK SHA Tirane 187,127 2023-01-04 2023-01-06 1012001RQP2212U04 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Salary of Ministria e Kultures 1012001RQP2212U04
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,446,498 2023-01-05 2023-01-06 1012001RQP2212U07 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Salary of Ministria e Kultures 1012001RQP2212U07
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 94,799 2023-01-04 2023-01-06 1012001RQP2212U06 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Salary of Ministria e Kultures 1012001RQP2212U06
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 490,753 2023-01-04 2023-01-06 1012001RQP2212U01 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Salary of Ministria e Kultures 1012001RQP2212U01
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 676,933 2023-01-04 2023-01-06 1012001RQP2212U03 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Salary of Ministria e Kultures 1012001RQP2212U03
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,432,201 2023-01-04 2023-01-06 1012001RQP2212U02 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Salary of Ministria e Kultures 1012001RQP2212U02
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 24,773,880 2022-12-30 2023-01-04 119010120012022 Unspecified Ministria e Kultures 1012001,restaurim ndertese BK,urdh 532 dt11.08.11, kont 5317/15 dt30.12.22,njof fituesi 5317/13dt 03.11.22, fat 89 dt28.12.22,situacion nr 1 dt28.12.22
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,500 2022-12-27 2022-12-30 116710120012022 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta autorizim nr. 6381,6381/1,6210,6478,6032,5988,6644,6649 LP date 22.12.2022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave