Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 37,510,156.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Unspecified 160,274 2020-12-30 2020-12-31 2421000000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 FIB sipas shkreses se tyre nr 25851date 23.12.2020 , hyre me tonen nr 24210 datr 24.12.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Unspecified 2,205,390 2020-12-30 2020-12-31 2437200000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Abi Bank sipas shkreses se tyre nr 19038 date 29.12.2020 , hyre me tonen nr 24372 date 18.12.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Unspecified 9,871 2020-12-30 2020-12-31 2414600000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa e UBA nr 24146 date 18.11.2020 hyre ne prot MFE 24174 date 24.12.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Unspecified 525,775 2020-12-29 2020-12-30 2417500000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa e Intesa Sanpaolo nr 20/47707date 22.12.2020 hyre ne prot MFE 24175 date 24.12.2020 muaji dhjetor
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) PRO CREDIT BANK Unspecified 49,000 2020-12-28 2020-12-29 240650000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi Dhjetor 2020 per Garancine Sovrane 1 Procredit Bank sipas shkreses se tyre nr 9201 dt 17.12.2020 , hyre me tonen nr 24065 date 24.12.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Unspecified 313,725 2020-12-28 2020-12-29 2367200000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Abi Bank sipas shkreses se tyre nr 18653 date 18.12.2020 , hyre me tonen nr 23672 date 18.12.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) PRO CREDIT BANK Unspecified 752,326 2020-12-10 2020-12-11 462900000092020 Interesa huamarje e brendshme afatgjate nga sistemi bankar, garancia shtetorere per pandemine Covid-19 Pagese Interesi Tetor 2020 per Garancine Sovrane 1 Procredit Bank sipas shkreses se tyre nr 4629 dt 20.11.2020 , hyre me tonen nr 22026
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) TIRANA BANK Unspecified 1,055,183 2020-11-24 2020-11-26 2175900000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Tirana Bank sipas shkreses se tyre nr 18564 date 18.11.2020 , hyre me tonen nr 21759 date 20.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Unspecified 107,780 2020-11-20 2020-11-24 2138600000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Abi Bank sipas shkreses se tyre nr 16884 date 12.11.2020 , hyre me tonen nr 21386 date 13.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Unspecified 41,706 2020-11-20 2020-11-24 2138000000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 FIB sipas shkreses se tyre nr 22452 date 13.11.2020 , hyre me tonen nr 21380 date 13.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) Banka OTP Albania Unspecified 435,234 2020-11-20 2020-11-24 2136900000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa OTP nr 2590 date 13.11.2020 hyre me tonen nr 21369 date 13.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA KOMBETARE TREGTARE Unspecified 1,018,324 2020-11-20 2020-11-24 2155000000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 shkrese BKT nr 5731 hyre me tonen 21550 date 17.11.2020, interesat Tetor 2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA CREDINS Unspecified 1,852,053 2020-11-12 2020-11-18 2111600000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Credins sipas shkreses se tyre nr 39477,39482,39483 date 09.11.2020 , hyre me tonen nr 21116,21117,21118 date 10.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Unspecified 1,404,854 2020-11-05 2020-11-06 2068400000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa e Intesa Sanpaolo nr 20/39774date 30.10.2020 hyre ne prot MFE 20684 date 03.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Unspecified 386,483 2020-11-03 2020-11-06 2034100000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Alpha Bank sipas shkreses se tyre nr 20701 date 22.10.2020 , hyre me tonen nr 20341 date 28.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Unspecified 10,354 2020-11-05 2020-11-06 2068400000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa e UBA nr 207824date 03.11.2020 hyre ne prot MFE 20755 date 04.11.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA KOMBETARE TREGTARE Unspecified 2,774,816 2020-11-02 2020-11-03 1955600000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 BKTsipas shkreses se tyre nr 5085 date 15.10.2020 , hyre me tonen nr 19556 datr 19.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) Banka OTP Albania Unspecified 2,648,962 2020-11-02 2020-11-03 1924800000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 OTP sipas shkreses se tyre nr 2590 date 15.10.2020 , hyre me tonen nr 19248 datr 15.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) RAIFFEISEN BANK SH.A Unspecified 9,658,566 2020-11-02 2020-11-03 2007600000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Raiffeisen sipas shkreses se tyre nr 20076 date 23.10.2020 , hyre me tonen nr 20076 datr 26.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) TIRANA BANK Unspecified 6,996 2020-11-02 2020-11-03 2030300000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Tirana Bank sipas shkreses se tyre nr 17001 date 28.10.2020 , hyre me tonen nr 20303 datr 28.10.2020