Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 37,510,156.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) UNION BANK SHA Unspecified 612,268 2020-11-02 2020-11-03 1952400000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Union sipas shkreses se tyre nr 8019 date 15.10.2020 , hyre me tonen nr 19524 datr 19.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Unspecified 168,111 2020-11-02 2020-11-03 1955200000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 FIB sipas shkreses se tyre nr 20313 date 16.10.2020 , hyre me tonen nr 19552 datr 19.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) PRO CREDIT BANK Unspecified 54,752 2020-11-02 2020-11-03 1980400000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Pro Credit sipas shkreses se tyre nr 4328 date 20.10.2020 , hyre me tonen nr 19804 datr 21.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Unspecified 1,574,463 2020-10-14 2020-10-15 1892600000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa e abi Bank nr 14961date 09.10.2020 hyre me tonen 18926 date 12.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Unspecified 188,682 2020-10-12 2020-10-14 1861800000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Alpha Bank sipas shkreses se tyre nr 18683 hyre me tonen 18499 date 05.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Unspecified 417,210 2020-10-12 2020-10-14 1861800000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Intesa Sanpaolo sipas shkreses se tyre nr 20/35803 hyre me tonen 18618 date 07.10.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) TIRANA BANK Unspecified 576,225 2020-10-01 2020-10-02 1803700000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Tirana Bank sipas shkreses se tyre nr 15319 date 29.09.2020 , hyre me tonen nr 18062
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) PRO CREDIT BANK Unspecified 1,041,618 2020-09-28 2020-10-02 1722700000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Pro Credit sipas shkreses se tyre nr 3905 date 15.09.2020 , hyre me tonen nr 17227
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Unspecified 372,653 2020-10-01 2020-10-02 1803700000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 FIB sipas shkreses se tyre nr 17398 date 16.09.2020 , hyre me tonen nr 18037
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) UNION BANK SHA Unspecified 488,090 2020-09-29 2020-09-30 1762400000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Union Bank sipas shkreses se tyre nr 7250 date 21.09.2020 , hyre me tonen 17624
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Unspecified 275,650 2020-09-23 2020-09-25 1754700000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa e abi Bank nr 13772 date 21.09.2020 hyre me tonen 17547 date 22.09.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) TIRANA BANK Unspecified 824,559 2020-09-24 2020-09-25 1745100000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Tirana Bank sipas shkreses se tyre nr 14627 date 16.09.2020 , hyre me tonen nr 17451
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) Banka OTP Albania Unspecified 2,064,292 2020-09-23 2020-09-25 1716800000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane Shkresa OTP nr 2590 date 14.09.2020 hyre me tonen nr 17168 date 16.09.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Unspecified 436,904 2020-09-16 2020-09-17 1673000000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Intesa Sanpaolo sipas shkreses se tyre nr 20/31924 hyre me tonen 16730 date 10.09.2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA KOMBETARE TREGTARE Unspecified 2,143,246 2020-09-11 2020-09-14 1650800000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 shkrese BKT nr 4065 hyre me tonen 16508, interesat Korrik Gusht 2020
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) PRO CREDIT BANK Unspecified 710,289 2020-08-31 2020-09-01 1544000000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Pro Credit sipas shkreses se tyre nr 3621 date 18.08.2020 , hyre me tonen nr 15440
  (T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Unspecified 143,472 2020-08-17 2020-08-18 1496200000092020 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Pagese Interesi per Garancine Sovrane 1 Abi Bank sipas shkreses se tyre nr 11974 date 07.08.2020 , hyre me tonen nr 14962