Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All STUDIO-REBUS All 53,794,190.00 40 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,071,180 2022-03-09 2022-03-18 61921010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim Godina qendra sociale kombinat praktika 4235/2020 kont 27622/70 dt.27.10.20 fat 1/2022 dt.18.01.22
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 155,698 2022-01-06 2022-01-11 499721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikeqyrje Rindertim i banesave individulae Kont ne vazhd 15294/16 dt 22.07.20 sit perf 09.12.20 fat 11/2021 dt 16.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 179,100 2021-12-29 2021-12-31 499621010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Likuj mbikq rind ban indiv NJA Baldushk 4 shtepi, PV hap o 21.08.2020, Form njof fit 27737/2, dt 24.08.20, kon 27737/4,dt 25.08.20, aut 19916/1, dt 30.10.20, sit 08.02.21, fat 10/2021, dt 16.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 312,218 2021-12-29 2021-12-31 499821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim i banesave Nja Vaqarr kont vazh 28187/5 dt.31.08.20 sit perf 25.03.21 fat 12/2021 dt.16.07.21
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 218,202 2021-12-22 2021-12-24 466121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likujd mbikqyrje ndertim e Kopshtit Fikas, Prakt ush 4235/2021, kontra 27622/71, dt 27.10.2020, Sit nr.1, dt 09.06.2021, Fat 20/2021, dt 12.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 4,456,800 2021-11-11 2021-11-12 410921010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane lik st-prj 60% shkll mesme B.Sykja dhe ndert palestre kontr nr.165/28 dt.04.02.21 pv ne orz dt.12.07.2021 fat nr 14/2021 dt.25.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 21,500,000 2021-10-27 2021-11-03 370921010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Pdyv ndert i zones Kombinat Llazi Miho Kont ne vazhd 30215/53 dt 20.11.2020 fat 13/2021 dt 09.08.2021 autorzim 396 dt 17.12.2020 Up 30215 dt 22.09.2020 Pv vlers 15.10.20rap32015/3 dt 20.10.20 Fits 32015/47 dt 10.11.20
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) STUDIO-REBUS Tirane 286,760 2021-09-29 2021-10-04 42310050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje punimi loti I Cuka Sarande,Vazhdim kontrate nr 3137/16 dt 31.08.2020,Situacion perfund nr 4 dt 22.01.2021,Fature nr 6 date 17.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 3,716,450 2021-09-29 2021-10-01 523510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft superv, kontr GOA 2020/sh-231 dt 25.01.2021, ft nr 18/2021 dt 27.09.2021, sup nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,238,816 2021-05-11 2021-05-14 16910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft mbikqyrje punimesh, kontr GOA 2020/sh--231 dt 25.01.2021, ft nr 4/2021 dt 02.04.2021, sup nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 405,070 2021-04-06 2021-04-08 8410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2020/sh-90 dt 29.07.2020, nr 3/2021 dt 30.03.2021, superv nr 3
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 396,272 2021-04-01 2021-04-06 87521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertimi banesave individuale NJA Vaqarr UP 15400 dt.13.05.20 rap permb 28187/1 dt 28.08.20 kont 28187/5 dt.31.08.20 fat.72547264 dt 18.12.20 sit 1 fill-02.12.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 46,503 2021-03-19 2021-03-23 5310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 2018/sh-19.09.2018, nr 2/2021 dt 19.02.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 418,523 2021-03-19 2021-03-23 5210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 2018/sh-19.09.2018, seri 725472226 dt 06.11.2019
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,021,708 2021-03-17 2021-03-18 69021010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane PAgese Studim Projektim 40% Rikostruksion rruga Ate Stath Melani kont 22258/19 dt.18.09.19 fat.72547232 dt17.12.19 akt marr 46698/2 dt.17.12.19 PV dorzim 30.01.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 348,436 2021-03-12 2021-03-17 4610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, nr 1/2021 dt 18.02.2021, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-64 dt 29.06.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) STUDIO-REBUS Tirane 672,200 2020-12-28 2020-12-31 77410050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje Cukes Sarande,vazhd:UP 206 dt 21.05.20,Urdh 207 dt 21.05.20,PV dt 05.05.20,PV dt 15.6.20,Njo fit 3137/9 dt 25.06.20,K 3137/16 dt 31.8.20,Sig 89139712 d 01.7.20,F 25 d 11.12.20/S72547260
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 607,606 2020-12-28 2020-12-31 521810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft kolaudim, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-90 dt 29.07.2020, seri 72547262 dt 18.12.2020,
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,446,202 2020-11-23 2020-12-07 335021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje objekti rindertim i banesave NJA Baldushk dhe Berzhite Sit 1 UP 15400 dt.13.05.20 PV dt.15.07.20 rap permb 15294/10 dt.17.07.20 kont 15294/16 dt.22.07.20 fat.72547251 dt.26.10.20 sit 1 dt.20.10.20 shk.37326
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,012,676 2020-11-19 2020-11-23 36810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft sherbime mbikqyrje, kontr GOA 2020/sh-90 dt 29.07.2020, seri 72547253 dt 12.11.2020, sit nr 1