Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All STUDIO-REBUS All 53,794,190.00 40 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,171,176 2020-11-13 2020-11-20 325221010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likujfim 40% rik urban J.Misja Albanoli Kont ne vazhd 9020/19 dt 06.06.19 pv 02.06.2019 fat 72547223 dt 13.09.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 522,654 2020-11-09 2020-11-11 32910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) /p-1056001 FZHSH, lik ft kolaudim superv, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-64 dt 29.06.2020, seri 72547252 dt 02.11.2020,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 871,090 2020-10-02 2020-10-06 24410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh -64 dt 17.06.2020, seri 72547248 dt 20.09.2020
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 867,000 2020-09-19 2020-09-23 258621010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Nder godina te qendroj se bashku kont 13220/39 dt 05.06.2020 pv 26.06.2020 fat 72547245 dt 04.08.2020
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,532,561 2020-07-23 2020-07-28 194621010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim 60% Rikons rruga At stath melani Kont ne vazjd 22258/19 dt 18.09.2019 Pv 30.01.2020 fat 72547232 dt 17.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 218,656 2020-07-08 2020-07-10 11110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft supervizion, kontr GOA 2019/sh-15 dt 11.04.2019, seri 72547238 dt 11.04.2020
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) STUDIO-REBUS Tirane 882,000 2020-04-16 2020-04-17 9510870342020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034 Pagese per hartimin e PDyV Bashkia Vore up 294/01 dt 14.02.2020 pv 17.02.2020 njfit 19.02.2020 kontr 294/20 dt 19.02.2020 fat 72547239 dt 14.04.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 102,984 2019-12-30 2019-12-31 26110560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion kontr ne vazhd GOA 2019/sh-15 dt 11.04.2019, seri 72547230 dt 05.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 554,045 2019-12-04 2019-12-11 437321010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% studim proj palestra shkolles mesme Ibrahim Hasmema Mullet Loti II UK.16066 24.04.18 kont.31784 24.08.18 fat.19596347 23.10.18 PV 22.10.18 rap permb 16066/32 25.07.18PV 17.07.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 584,640 2019-10-31 2019-11-01 20910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion kontr ne vazhd GOA 2019/sh-15 dt 11.04.2019, seri 72547225 dt 25.10.2019, superv nr 2
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,756,765 2019-10-17 2019-10-22 368821010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane likuidm 60% studim proj blloku A.Progri-J.Misja -rreli-Albanopoli UP 9020 22.02.19 PV 26.03.19 rap permb 90220/9 22.05.19 kont 9020/19 06.06.19 PV 02.09.19 fat.72547223 13.09.19 shk.32420/1 01.10.19
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 53,820 2019-08-02 2019-08-05 14610560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2018/SH-29 dt 26.11.2018, seri 72547220 dt 03.07.2019
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 696,278 2019-06-24 2019-06-28 230021010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 bashkia Tirane Studim projektim Rikon shkolle K.PezesShkresa 11290/1 dt 07.05.19 kont 21470/27 dt 13.06.2018 fat 19596345 dt 11.09.18
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 135,720 2019-06-12 2019-06-13 9310560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion, kontr GOA 2019/SH-15 dt 11.04.2017, seri 72547218 dt 29.05.2019,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 344,448 2019-05-28 2019-05-30 8410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, Supervizion kont 26.11.2018 fat nr 18 date 23.05.2019 sr 72547217
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 365,976 2019-05-15 2019-05-16 6810560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion kontr GOA 2018/SH-29 dt 26.11.2018, seri 72547215 dt 07.05.2019,
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,240,367 2019-04-02 2019-04-05 114621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Asfalt i pjesshem T.keko Shkresa 4522 dt 23.01.19 kont ne vazhd 18235/28 dt 22.05.2017 Fat 19596331 dt 13.11.17 Pv 03.11.2017
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 1,240,367 2019-04-02 2019-04-05 114621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Asfalt i pjesshem T.keko Shkresa 4522 dt 23.01.19 kont ne vazhd 18235/28 dt 22.05.2017 Fat 19596331 dt 13.11.17 Pv 03.11.2017
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) STUDIO-REBUS Tirane 312,156 2019-03-13 2019-03-18 2410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion kontr GOA 2018/sh -29 seri 72547202 dt 11.02.2019
  Bashkia Tirana (3535) STUDIO-REBUS Tirane 831,067 2019-02-21 2019-02-27 52421010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj palestra shkolles mesme Ibrahim Hasmema Mullet Loti II UK.16066 24.04.18 kont.31784 24.08.18 fat.19596347 23.10.18 PV 22.10.18 rap permb 16066/32 25.07.18PV 17.07.2018