Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All V.A.L.E RECYCLING All 7,981,134.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 59,625 2014-12-30 2014-12-31 21425750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 38 DT 30.12.2014
  Bashkia Mamuras (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 876,970 2014-12-15 2014-12-19 56021620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget BASHKIA MAMURRAS PAGUAR URDHER PROKURIMI NR 23 DT 21.10.2014 FT NR 01 DT 15.12.2014 SER 19107801 KONTRATE NR 2182/12 DT 03.12.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 117,000 2014-12-16 2014-12-17 39625600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Komuna Milot paguar up nr 16 dt 04.08.2014 kontrate nr 02 dt 04.09.2014 fature nr 34 dt 01.12.2014 nr serie 09767746
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 68,767 2014-12-16 2014-12-17 52110130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.32 DT.16.12.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 104,663 2014-12-09 2014-12-12 19425750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 37 DT 02.12.2014
  Komuna Shenkoll (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 336,244 2014-12-03 2014-12-03 18725710012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM SHENKOLL LIK FAT.36 DT.01.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 76,111 2014-12-01 2014-12-02 48610130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.31 DT.30.11.2014
  Komuna Shenkoll (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 195,922 2014-11-26 2014-11-26 17625710012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM SHENKOLL LIK FAT.29 DT.01.11.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 258,300 2014-11-12 2014-11-19 34725600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR SHPENZIME PER PASTRIM QYTETI KONTR NR 02 DT 04.09.2014 UP NR 16 DT 04.08.2014 SIT NR 1 DT 30.09.2014 FT NR 09767736 DT 01.10.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 243,600 2014-11-12 2014-11-19 34825600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR SHPENZIME PER PASTRIM QYTETI KONTR NR 02 DT 04.09.2014 UP NR 16 DT 04.08.2014 SIT NR 2 DT 31.10.2014 FT 09767740 DT 01.11.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 108,152 2014-11-10 2014-11-12 17525750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 26 DT 01.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 76,111 2014-11-05 2014-11-06 42410130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.27 DT.01.11.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 104,663 2014-10-21 2014-10-23 16725750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 26 DT 01.10.2014
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 73,656 2014-10-13 2014-10-14 38510130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.27 DT.01.10.2014
  Komuna Shenkoll (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 2,186,838 2014-10-09 2014-10-13 14625710012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM SHENKOLL LIK FAT.28 DT.01.10.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 108,152 2014-09-26 2014-09-29 15125750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 21 DT 01.09.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-09-11 2014-09-16 25925600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 9/2 DT 25.07.2013 SITUAC PUNIMESH NR 11 DT 31.08.2014 FT NR 19 DT 31.08.2014 NR SERIE 0976772
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 76,111 2014-09-08 2014-09-09 33810130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.20 DT.31.08.2014 SIPAS KONTRATES
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 98,320 2014-09-08 2014-09-09 13625750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 12 DT 09.08.2014
  Komuna Shenkoll (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 456,589 2014-08-19 2014-08-21 11225710012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM SHENKOLL LIK FAT.18 DT.01.08.2014