Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All V.A.L.E RECYCLING All 7,981,134.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-08-05 2014-08-07 22325600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2560001 KOMUNA MILOT PAGUAR FT FT 11 DT 30.06.2014 SER 0976771 UP NR 9/2 KON NR B DT 28.08.2013
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-08-05 2014-08-07 22425600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2560001 KOMUNA MILOT PAGUAR FT FT 15 DT 31.07.2014 SER 0976772 NR 9/2 KON NR B DT 28.08.2013
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 71,201 2014-08-06 2014-08-07 28310130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.16 DT.31.07.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 133,207 2014-07-15 2014-07-18 11025750012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOM KALLMET PAG FAT NR 10 DT 19.06.2014 & FAT NR 13 DT 02.07.2014
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 78,566 2014-07-16 2014-07-17 23510130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.12 DT.02.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-06-10 2014-06-12 16325600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR FT NR 5 DT 30.04.2014 NR SERIE 09767712 UP NR 9/2 TD 25.07.2013 NJOFTIM KONTRATE NE BULTEIN DT 05.08.2013 KONTRATE DT 28.08.2013
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-06-10 2014-06-12 16225600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 9/2 DT 25.07.2013 SITUAC PUNIMESH NR 9 DT 31.05.2014 FT NR 7 DT 31.05.2014 NR SERIE 09767714
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 78,566 2014-06-05 2014-06-06 18410130212014 Sherbime te tjera SPITALI LEZHE LIK FAT.9 DT.02.06.2014 SIPAS KONTRATES
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 70,830 2014-05-08 2014-05-12 14810130212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LEZHE LIK FAT.6 DT.05.05.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-04-16 2014-04-17 11925600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR FT NR 02 NR 09767709 DT 28.02.2014 UP NR 9/2 DT 25.07.2013 KONTRATA DT 28.08.2013
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-04-16 2014-04-17 12025600012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA MILOT PAGUAR FT NR 03 NR 09767710 DT 31.03.2014 UP NR 9/2 DT 25.07.2013 KONTRATE RD 28.08.2013
  Spitali Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 72,270 2014-04-11 2014-04-14 11410130212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LEZHE LIK FAT.4 DT.10.04.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 206,300 2014-02-04 2014-02-05 3925600012014 Unspecified KOMUNA MILOT PAGUAR URDHER PROKUR NR 9/2 DT 25.07.2013 NJOFTIM KONTR BULETIN 05.08.2013 KONTR DT 28.08.2013 FAT NR 01 NR SERIE 09767708 DT 31.01.2014
  Komuna Milot (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 200,300 2014-02-04 2014-02-05 3825600012014 Unspecified KOMUNA MILOT URDHER PROKUR 9/2 DT 25.07.2013 NJOFTIM KONTRATE DT 05.08.2013 KONTRATE DT 28.08.2013 FAT NR 7 NR SERIE 09767707 DT 31.12.2013