Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SELAMI All 55,778,185.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 4,366,332 2014-12-26 2014-12-29 37410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 04824977,04824978,04824980,04824981,,04824983,8588844901.08.2013,02.09.2013,01.10.2013,01.11.2013,02.12.2013,31.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 6,676,660 2014-12-29 2014-12-29 37810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 85888435,8588437,85888441,04824982,04824984 16.08.2013,15.09.2013,15.10.2013,15.11.2013,16.12.2013
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 19,995 2014-12-24 2014-12-26 45621060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik garanci kuz kub lagja dobrove
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 1,005,564 2014-12-24 2014-12-26 46121060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA PESHKOPI LIK GARANCI 5%
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 19,986 2014-12-24 2014-12-24 45521060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA PESHKOPI LIK GARANCI BJERJE TUBA VITI 2012
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 5,720,088 2014-12-19 2014-12-22 33410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 10949975 DT 04.12.2014,13384563 DT 17.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 3,540,242 2014-12-19 2014-12-22 34010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 10949976 DT 15.12.2014
  Zyra e Punes Diber (0606) SELAMI Diber 256,740 2014-12-17 2014-12-17 17310250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006 lik.PAGA + SIG SHOQERORENXITJE PUNESIMI SIPAS VKM NE 48 DATE 16.1.2008
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 3,177,132 2014-12-15 2014-12-16 31510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 10949974 dt 17.11.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) SELAMI Diber 191,300 2014-12-10 2014-12-10 12821060082014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QENDRA KULTURES lik fat nr 3dt 3.11.14
  Zyra e Punes Diber (0606) SELAMI Diber 36,740 2014-11-21 2014-11-21 14910250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006 LIK.SIG SHOQ NXITJE PUNESIMI ME VKM NR 48 DATE 16.01.2008
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 1,762,181 2014-11-20 2014-11-20 27510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 10949964,10949966 dt 04.07.2014,04.08.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 7,431,703 2014-11-20 2014-11-20 27610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 10949968,10949970.10949973,03.09.2014,06.10.2014,06.11.2014 dt
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 96,000 2014-11-18 2014-11-19 37421060012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA PESHKOPI lik fat nr 45dt 23.07.14
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) SELAMI Diber 200,000 2014-11-11 2014-11-11 11221060082014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QENDRA KULTURORE likfat nr 2dt 3.11.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 3,675,013 2014-11-07 2014-11-07 24510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 10949958,1094960,10949963,1094965 dt 16.04.2014,16.05.2014,16.06.2014,16.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 2,531,059 2014-11-07 2014-11-07 24610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 10949967,10949965,10949971 dt 15.08.2014.15.09.2014,17.10.2014
  Zyra e Punes Diber (0606) SELAMI Diber 36,740 2014-10-24 2014-10-24 11910250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006sig shoq nxitje punesimi
  Zyra e Punes Diber (0606) SELAMI Diber 36,740 2014-09-25 2014-09-25 9810250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006 lik.sig shoq gusht 2014 2014
  Zyra e Punes Diber (0606) SELAMI Diber 36,740 2014-08-25 2014-08-26 7810250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006 LIK.SIG SHOQ NXIT. PUNESIMI ME VKM NR 48 SUBJEKTIT SELAMI SHPK PAGES 16.7% PER 10 VATA TE PUNESUAR