Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SELAMI All 55,778,185.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 2,465,002 2014-08-21 2014-08-22 17510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR FAT. 10949955 DT. 18.03.2014
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 150,400 2014-07-23 2014-07-23 21621060012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA PESHKOPI LIK FAT NR 22E 23 DT 16.04.13 DHE FAT NR 19 DT 21.05.13
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) SELAMI Diber 207,600 2014-07-15 2014-07-17 7521060082014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QENDRA E KULTYRES lik fat ne 45 dt06.06.14
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 133,800 2014-06-20 2014-06-23 18321060012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA PESHKOPI lik fat nrfat nr 1 dt 8.03.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 3,246,245 2014-05-27 2014-05-28 9910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 10949952DT 03.02.2014,10949954 DT 03.03.2014,10949956 DT 20.03.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 4,726,215 2014-05-07 2014-05-08 6510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 10949951 16.01.2014,10949953 DT 17.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) SELAMI Shkoder 4,031,968 2014-03-12 2014-03-13 2510060772014 Unspecified DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 85888429 DT 30.04.2013,04824971 03.06.2013,04824975 01.07.2013