Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ELVA 2001 SH A All 66,148,565.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Kukes (1818) ELVA 2001 SH A Kukes 1,486,200 2014-12-30 2014-12-31 69210130202014 Karburant dhe vaj 1013020 blerje solari seria 18091085 dt05.12.2014
  Spitali Kukes (1818) ELVA 2001 SH A Kukes 1,080,197 2014-12-30 2014-12-31 69310130202014 Karburant dhe vaj 1013020 blerje solari seria 18091086 dt05.12.2014
  Spitali Kukes (1818) ELVA 2001 SH A Kukes 1,483,603 2014-12-30 2014-12-31 69110130202014 Karburant dhe vaj 1013020 blerje solari seria 18091043dt22.11.2014
  Spitali Lushnje (0922) ELVA 2001 SH A Lushnje 420,595 2014-12-29 2014-12-31 58010130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.L.DJ. SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTR.NR.623 DT.20.06.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 506,086 2014-12-19 2014-12-30 69010060012014 Karburant dhe vaj 1006001 MTI, .Shpenz.blerje nafte litra 3566,kontrate ne vazhdim nr.2939/1dt.23.06.14,Faturanr.963dt.15.12.14nr.serial18091115,fl.Hyrje63dt15.12.14,autorizim per terheqje mallinr.15/12dt.15.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) ELVA 2001 SH A Pogradec 653,973 2014-12-26 2014-12-29 74810130822014 Sherbim per ngrohje 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 18091133 DT 20.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) ELVA 2001 SH A Pogradec 557,325 2014-12-26 2014-12-29 74510130822014 Sherbim per ngrohje 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 18091131 DT 20.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) ELVA 2001 SH A Pogradec 1,436,183 2014-12-26 2014-12-29 74410130822014 Sherbim per ngrohje 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 18091132 DT 20.12.2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 384,000 2014-12-28 2014-12-29 26710250972014 Karburant dhe vaj SHERB SOC SHTET blerje nafte me bot,Kontrate 1181 dt 18.12.14,up 4/3 dt 19.02.14,autorizim 4/4 dt 29.05.14,fat 974 dt 18.12.14 seri 18091126
  Sp. Laç (2019) ELVA 2001 SH A Laç 1,200,000 2014-12-17 2014-12-29 40810130752014 Sherbim per ngrohje 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER LENDE DJEGSE SOLAR KONTRATE NR 210/3 PROT DT 23.06.2014 FT NR 914 DT 28.11.2014
  Spitali Fier (0909) ELVA 2001 SH A Fier 1,913,927 2014-12-26 2014-12-29 8760130172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GAZOIL PER SPITALIN FIER
  Shtepia e pleqeve Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 155,698 2014-12-24 2014-12-26 21710250772014 Karburant dhe vaj 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE blerje karburanti kaldaje 2014,Kontrat 23.06.2014,Fat 927 dt 2.12.14 seri 18091079,FH 172 dt 2.12.14
  Shtepia e pleqeve Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 276,264 2014-12-24 2014-12-26 21810250772014 Karburant dhe vaj 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE blerje karburanti kaldaje 2014,Kontrat 23.06.2014,Fat 947 dt 11.12.14 seri 18091099,FH 179 dt 11.12.14
  Materniteti Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,314,915 2014-12-22 2014-12-23 53910130502014 Sherbim per ngrohje SUOGJ M.GERALDINA, BL SOLAR VAZHDIM KONTR. 572/3 DT. 20.06.2014 FAT.955(18091107) DT. 12.12.2014 FH. 85 DT. 12.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 2,018,770 2014-12-22 2014-12-23 327710130492014 Karburant dhe vaj QSUT gazoil ko 2581/1 dt 19.06.14 fat 899 sr 18091050 dt 24.11.14 fh 81 dt 24.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,856,336 2014-12-22 2014-12-23 327610130492014 Karburant dhe vaj QSUT gazoil ko 2581/1 dt 19.06.14 fat 900 sr 18091052 dt 24.11.14 fh 82 dt 24.11.14
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 426,580 2014-12-23 2014-12-23 10010250722014 Karburant dhe vaj shtepia e foshnjes Tirane karburant me bot 2014,Kontrat 226 dt 12.06.14, aut 4/4 dt 29.5.2014 Fat 955 dt 17.12.14.FH 3 dt 17.12.14
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 317,281 2014-12-22 2014-12-23 66410140012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MINISTRIA E DREJTESISE lende djegese per ngrohje,kont vazhdim nr 4056/1 dt 20.06.2014,fat nr 968 dt 17.12.2014 sr 18091120 fh nr 17 dt 17.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 2,525,550 2014-12-19 2014-12-23 85110930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI kontrate nr 24728/2 dt 23.06.2014, ne vazhdim,fat nr 936 d t05.12.2014,seri 18091088
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,487,000 2014-12-23 2014-12-23 10210250722014 Karburant dhe vaj shtepia e foshnjes Tirane karburant me bot 2014,Kontrat 226 dt 12.06.14, aut 4/4 dt 29.5.2014 Fat 972 dt 18.12.14.FH 4 dt 18.12.14