Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ELVA 2001 SH A All 66,148,565.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,581,800 2014-12-22 2014-12-23 327810130492014 Karburant dhe vaj QSUT gazoil ko 2581/1 dt 19.06.14 fat 864 sr 18091015 dt 11.11.14 fh 74 dt 11.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 2,018,770 2014-12-22 2014-12-23 327510130492014 Karburant dhe vaj QSUT gazoil ko 2581/1 dt 19.06.14 fat 896 sr 18091047 dt 24.11.14 fh 80 dt 24.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,910,923 2014-12-19 2014-12-22 342310130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kon 2581/1 dt 19.06.14 fat 958 sr 18091110 dt 13.12.14 fh 91 dt 13.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,908,582 2014-12-19 2014-12-22 342610130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 2581/1 dt 19.06.14 fat 960 sr 18091112 dt 13.12.14 fh 90 dt 13.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,913,927 2014-12-19 2014-12-22 342410130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 2581/1 dt 19.06.14 fat 948 sr 18091100 dt 11.12.14 fh 88 dt 11.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,914,073 2014-12-19 2014-12-22 342510130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 2581/1 dt 19.06.14 fat 952 sr 18091104 dt 11.12.14 fh 89 dt 11.12.14
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,129,700 2014-12-17 2014-12-19 22510250592014 Karburant dhe vaj 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI Likuidim Disel dhjetor 2014 kont.207 dt.10.06.14 autoriz.4/4 dt.29.05.2014 up.4/3 dt.19.05.14 lik fat.935 dt.05.12.2014 seria 18091087 fh.8 dt.06.12.2014 kont ne vazhdim
  Sp. Tropoje (1836) ELVA 2001 SH A Tropoje 878,397 2014-12-17 2014-12-18 34810130872014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Sherbimi spitalor Tropoje solar tender ministrie kontratd t 12.06.2014 ft nr 917 dt 29.11.204 fh nr 12 dt 30.11.2014
  Sp. Puke (3330) ELVA 2001 SH A Puke 1,603,485 2014-12-17 2014-12-18 25410130832014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.965 dt.17.12.2014
  Sp. Mallakaster (0924) ELVA 2001 SH A Mallakaster 150,973 2014-12-17 2014-12-17 305 1013077 2014 Sherbim per ngrohje PAGESE PER ELVA 2001 SHA NGA SPITALI MALLAKASTER
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 309,600 2014-12-15 2014-12-15 32810130552014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q.K.T.GJAKUT solar,autori per lidhje kon nr 4/14 dt 29.05.2014,up nr 4/3 dt 19.02.2014,njofti fit dt 47.05.2014,kontrate nr 146 dt 12.06.2014,fat nr 901 d t25.11.2014,seri 18091053,fh nr 84 dt 25.11.2014,pv i marr ne dor dt 25.11.2014
  Sp. Sarande (3731) ELVA 2001 SH A Sarande 699,750 2014-12-12 2014-12-15 49310130842014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP LEND DJEGESE SOLAR NGA SPITALI SR
  Sp. Sarande (3731) ELVA 2001 SH A Sarande 1,114,650 2014-12-12 2014-12-15 48410130842014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP LEND DJEGESE SOLAR NGA SPITALI SR
  Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 490,428 2014-12-12 2014-12-12 9410130532014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KSUT lende djegese autorizim lidhje konttr.4/4 dt..29.05.2014 kontr.102/1 dt. 25.06.2014 fat.873(18091024) dt. 14.11.2014 fh. 16 dt. 09.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 474,450 2014-12-11 2014-12-11 82310930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,up nr 4/3 dt 19.02.2014,njoftim fit dt 27.05.2014,kontrate nr 3472/2 dt 23.06.2014,fat nr 872 dt 14.11.2014,seri 18091023,fh nr 9 dt 14.11.2014
  Sp. Kolonje (1514) ELVA 2001 SH A Kolonje 976,000 2014-12-09 2014-12-10 33310130722014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013072 spitali kolonje shpenz per materiale per pastrim ,ngrohje ,ndicim ,dezinfektim lik i fta nr 28 dt 03.12.2014,fh nr 34 dt 04.12.2014,kontrate nr 25 dt 26.06.2014
  Spitali Diber (0606) ELVA 2001 SH A Diber 5,567,808 2014-12-05 2014-12-05 27110130152014 Sherbim per ngrohje Spital 1013015 blerje solari fat nr 807 date 23.10.14
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 387,900 2014-12-02 2014-12-05 66010060012014 Karburant dhe vaj MTI, shpenzim blerje karburant per ngrohje,Fat.nr.903dt.25.11.14nr.serial18091055,F.H62,dt.25.11.14,Autorizim nr.2939/6dt.20.11.14,Kontrtae nr.2939/1dt.23.06.14,autorizim per lidhje kontratenr.4/14dt.29.05.14U.Prok.nr.4/3dt.19.02.14form.i o
  Sp. Mallakaster (0924) ELVA 2001 SH A Mallakaster 838,890 2014-12-04 2014-12-04 263 1013077 2014 Sherbim per ngrohje PAGESE PER ELVA 2001 SHA NGA SPITALI MALLAKASTER
  Spitali Lushnje (0922) ELVA 2001 SH A Lushnje 779,264 2014-12-02 2014-12-03 51610130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.L.DJ. SIPAS FATURES NENTOR 2014 PER KONTR.NR.623 DT.20.06.2014