Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BE - IS SH.P.K All 176,270,473.00 40 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 503,376 2014-12-31 2014-12-31 24123700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 406 DT 30.12.2014
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 513,840 2014-12-31 2014-12-31 24023700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 407 DT 30.12.2014
  Komuna Komsi (0625) BE - IS SH.P.K Mat 8,306,833 2014-12-30 2014-12-31 27626450012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Komsi (2645001) Lik. Situac. Punime Progr. Nr.04 Objekti "Sist. asf. rruga Fsh. Pjejez (Bater e vogel)".Fat.Nr.402 Dt.18.12.2014 Kontr. Dt.24.12.2012.
  Bashkia Elbasan (0808) BE - IS SH.P.K Elbasan 5,975,438 2014-12-30 2014-12-31 92321090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan Ndertim i rruges DAIU
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 9,485,484 2014-12-29 2014-12-30 28810290112014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Gjyk.Rrethi.Tirane Lik rikonstr godine up 25/2 dt 30.10.2014 kontr vazhd 15069/19 dt 03.12.2014 fat 12232052
  Bashkia Vore (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 698,136 2014-12-29 2014-12-30 28821650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore,lik lyerje,urdh prok nr 160 dt 15.08.2014,njoft fit 160/5 dt 15.9.2014,APP 25.8.2014,kontr 166/6 dt 3.10.2014,fat 381 dt 16.10.2014 seri 11315528
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 1,998,384 2014-12-24 2014-12-26 23523700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 lik fat 400 dt 15.12.2014 NDERTIM GABINES ELEKTRIKE
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 8,393,134 2014-12-24 2014-12-26 27210290112014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Gjyk.Rrethi.Tirane Lik rikonstr godine up 25/2 dt 30.10.2014 kontr 15069/19 dt 03.12.2014 fat 401 dt 18.12.2014
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 2,474,753 2014-12-23 2014-12-24 124021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane ndertimrruga lidhse jordan misja don bosko shkresa 14374/1 dt 06.11.14 kont ne vazhd 6838/3 dt 20.08.13 sit 2 dt 10.09.14 fat 11315530
  Komuna Sauk (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 715,184 2014-12-19 2014-12-22 18328110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Lik 5% garanci kompletim i pusetave kontr vazhd 888/3 dt 06.07.2012 urdh 68 dt 17.12.2014 pv kol 04.01.2013
  Bashkia Vore (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 1,646,840 2014-12-16 2014-12-18 269216500120144 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore lik sit perf rruge Gerdec dega E,vazhd kontr 25/3 dt 7.03.2011,sit 31.12.2012,fat 178 dt 31.12.2012seri 00691717
  Bashkia Vore (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 2,953,980 2014-12-16 2014-12-18 267216500120144 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore lik sit perf rruge Gerdec dega A,vazhd kontr 52 dt 7.03.2011,sit perf 12.11.2014,fat 387 dt 12.11.2014,proc verb kolaud dt 14.06.2014
  Bashkia Vore (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 2,864,865 2014-12-16 2014-12-18 268216500120144 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore lik sit perf rruge Gerdec dega B,vazhd kontr 53 dt 7.03.2011,sit perf 15.11.2014, proc verb kolaud 14.06.2014 fat 388 dt 15.11.2014 seri 11315535
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) BE - IS SH.P.K Diber 4,997,133 2014-12-16 2014-12-17 12020460122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RR RURALE RIP SHTRESA NE AKSET MAT DHE BULQIZE FAT NR 398 DATE 11.12.14
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 8,672,669 2014-12-05 2014-12-09 112621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIK RRUGE SHKRESA 8256 DT 04.06.14 FAT 11315501 DT 27.05.14 SIT PERF 15.04.14 KONT 10315/6 DT 30.12.13 AKT KOLADUIM 12.05.14
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 2,684,400 2014-12-03 2014-12-03 21623700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 391 DT 24.11.2014 NDERTIM GABINES ELEKTRIKE
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 6,002,360 2014-12-02 2014-12-03 73610120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012001, MIN KLUTURES,punime UP194 dt.31.07 pcv 1 dt.31.07.14; 2 dt.05.08.14 proc.3543 dt.06.08.14 nj.fituesi 3545 dt.06.08.14 kont.3534 dt.06.08.14 UP 237 dt.10.09 shtese kont.4071 dt.11.09.14 ft.380 dt.02.10.14 seri 11315527sit.perf.28.10
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 30,058,848 2014-12-02 2014-12-03 73410120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012001, MIN KLUTURES,punime UP194 dt.31.07 pcv 1 dt.31.07.14; 2 dt.05.08.14 proc.3543 dt.06.08.14 nj.fituesi 3545 dt.06.08.14 kont.3534 dt.06.08.14 UP 237 dt.10.09 shtese kont.4071 dt.11.09.14 ft.381 dt.02.10.14 seri 11315527sit.perf.28.10
  Mini Bashkia 2 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 800,812 2014-12-02 2014-12-02 22921011362014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min Bashkia 2 lik rip nyje sanitare shkolla ekonom.,urdh prok nr 2800 dt 29.08.2014,ftese oferte 3912 dt UKV 2812 dt 29.08.2014,njoft fit 3607 dt 29.10.2014,,kontr 3815 dt 07.11.2014.situac 1.12.2014,fat 396 dt 01.12.2014 seri 11315543
  Komuna Kashar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 3,629,830 2014-12-02 2014-12-02 37928090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Rehabilitim rruga domje(lik me vonese per mung fondi) up 31 dt 14.10.2013 pv 11.11.2013 njoft fit 2235/2 dt 20.11.2013 kontr 2868/1 dt 24.12.2013 sit perf 07.04.2014 fat 352 dt 30.04.2014 seri 11315495 akt kol 28.04.2014