Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BE - IS SH.P.K All 176,270,473.00 40 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kashar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 725,965 2014-11-27 2014-12-01 38028090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Rehabilitim rruga domje up 16 dt 03.07.2014 vend lidh kontr 1555/2 dt 07.07.2014 kontr 1555/3 dt 07.07.2014 sit perf fat 05.09.2014 akt kol 05.09.2014
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 9,525,247 2014-10-31 2014-11-03 981210100121014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik ndertim i rruges lidhese midis Jordan Misja dhe Don Bosko,kont nr 6838/3 dt 20.08.2013,sit 1,fat nr 11315511 dt 21.07.2014
  Bashkia Elbasan (0808) BE - IS SH.P.K Elbasan 5,330,328 2014-10-30 2014-10-30 74821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan situacion punimesh rr Shefqet Daiu
  Komuna Gjorice (0603) BE - IS SH.P.K Bulqize 105,000 2014-10-22 2014-10-23 12623190012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin BE-IS per PO numer 3849(5% garanci objekti).
  Bashkia Elbasan (0808) BE - IS SH.P.K Elbasan 7,987,692 2014-10-13 2014-10-14 68221090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan ndertim rruge Shefqet Daiu
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 11,327,331 2014-09-18 2014-09-19 77721010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RRUGA UNAZA NACIONALE FUSHE KRUJE KONT NE VAZHD 10315/6 DT 30.12.13 SIT 1 DT 18.02.14 FAT 11315488 DT 13.03.14
  Komuna Llugaj (1836) BE - IS SH.P.K Tropoje 2,882,088 2014-08-25 2014-08-25 8728260012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Komuna llugaj Tropoje, kthim garanci objektit " Sis.Asf. Rruga Llugaj-Sopot", sipas akt-marrjes dorzim 27.06.2014
  Mini Bashkia 2 (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 349,277 2014-08-19 2014-08-20 139 21011362014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashkia 2 lik 5%garan rruga Z Curre,vazhd kontr 3145 dt 28.01.2013,situac perfund, fat 95+237 dt 16.05.13,09.09.2013 seri 691740,779,,akt kolaud 16.05.2014,proc verb marje dorz 16.05.2014,VKB 47 dt 22.11.2012
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 9,000,000 2014-07-24 2014-07-24 60921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane ndertim ruga gramoz pashko shkresa 8652 dt 11.06.14 kont 9042/5 dt 30.09.13 njoft fit 9042/4 dt 26.09.13 sit perf 29.10.13 fat 11315486 pv koladuim 22.11.13
  Komuna Paskuqan (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 760,000 2014-07-10 2014-07-11 114 28070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Paskuqan lik rruga Halit-Haxhia,loti pare ,vazhd kontr 7 dt 10.08.2009,,situac dt 09.08.2010,fat 307 dt 21.10.2013 seri 68531693,akt kolaud 07.09.2013
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 4,867,947 2014-07-03 2014-07-04 54021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIT PERF RIK RRUGA ENDIR KEKO SHKRESA 37/5 DT 05.09.2012 SIT PERF 10.09.2012 -17.05.2013 FAT 11315469 DT 20.12.13 PV KOLAUDIM 28.06.2013 PV NDRYSH 09.05.2013
  Komuna Gjorice (0603) BE - IS SH.P.K Bulqize 156,448 2014-06-24 2014-06-25 7523190012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin BE-IS per PO numer 3697.
  Komuna Paskuqan (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 1,000,000 2014-06-19 2014-06-19 93 28070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Paskuqan rik rruga Halit Haxhia,vazhd kontr 7 dt 10.08.2009,sit perf 09.08.2010,akt kolaud 07.09.2010,fat 307 dt 21.10.2013 seri 11315450
  Komuna Ndroq (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 272,082 2014-06-02 2014-06-03 4828030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KOMUNA NDROQ riparim ne tuvacione pv emergjece 23.05.2014 pv 23.05.2014 fat 357 dt23.05.2014 sr 1131550
  Bashkia Lezhe (2020) BE - IS SH.P.K Lezhe 477,600 2014-05-12 2014-05-15 21821270012014 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.350 DT.14.04.2014 VIJEZIM RRUGESH
  Komuna Gjorice (0603) BE - IS SH.P.K Bulqize 1,838,552 2014-05-15 2014-05-15 5423190012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin BE - IS per PO numer 3636.
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 5,000,000 2014-04-22 2014-04-23 240 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik rikon rruga nacionale-Fushe kruje ,urdh prok nr 10315 dt 16.10.2013, proc verb vleres 11.11.2013,njoft fit 10315/2 dt 09.12.2013,,kontr b10315/6 dt 30.12.2013,sit nr 1 dt 18.2.2014,fat 11315488 dt 13.3.2014
  Bashkia Sukth (0707) BE - IS SH.P.K Durres 2,351,450 2014-04-14 2014-04-14 7621510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SISTEMIMASF. I RRUGEVE L. STALLA / BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 4,132,053 2014-02-17 2014-02-18 59 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik rikon rruga Endri Keko ,vazhd kontr 37/5 dt 5.09.2012,,sit nr 2 dt 15.3.2013,fat 00691735 dt 31.3.2013
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 4,805,114 2014-02-17 2014-02-18 58 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik rikon rruga Gramoz Pashko ,vazhd kontr 26/5 dt 06.08.2012,,sit nr 3 dt 15.05.2013,fat 00691772 dt 06.8.2013