Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALSTEZO(J63208420N) All 70,488,113.00 292 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 439,200 2014-12-30 2014-12-31 88010170512014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 4001pjese kembimi ft 777/778/779 d 11.12.14 s 08590777/08590778/08590779 UMM lidhje zbat.kontr 1801 d 4.11.14kontr 5337/3 d 20.11.14nj.fituesi 8803/1 d 4.11.14 fh 3,3/1 d 17.12.14
  Aparati Ministrise se Financave (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 29,040 2014-12-30 2014-12-31 75410100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Fin. sherbim automjeti TR6006J Fat.421 dt.23.12.2014 seri 16433421 situac,akt.verifik.,p.verb.,autoriz. dt.23.12.2014 kont.3501/14 dt.12.09.2014.
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,423,620 2014-12-30 2014-12-31 35710170872014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 6002 mater.mirembajtje mjete transporti up 1186 d 8.9.14 ur.lidhje zbat.kontrate 1801 dt 4.11.14 kontr, 2106 d 24.11.14nj.fit 4.11.14 ft 578-595 dt 24.11.14 seri 05325578-05325595 fh 6-23 d 24.12.14
  Aparati Ministrise se Financave (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 64,560 2014-12-26 2014-12-31 74310100012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Mi.Fin.riparim sherbim automj.AA160AX Fat.797 dt.13.12.2014 seri 12606797 autoriz.dt.12.12.2014 situac.pun. akt.kontrolli,p.verb. dt.13.12.2014 kont.3501/14 dt.12.09.2014 vazhd.
  Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 65,520 2014-12-31 2014-12-31 58610130222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER MMB.MJ.TRANS. SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTRATEN NR.151/5 DT.11.04.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) ALSTEZO(J63208420N) Vlore 198,000 2014-12-29 2014-12-30 34910160222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit RIPARIM MJETI FAT.NR.650 D.RENDIT 1016022
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 921,300 2014-12-30 2014-12-30 56610140482014 Shpenzime te tjera transporti Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Riparim automjetesh kont vazhdim nr 28/6 dt 11.06.2014 fat nr 212,799-800 dt 26.12.14,sr 13885245,12606799-12606800
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 334,800 2014-12-30 2014-12-30 56510140482014 Shpenzime te tjera transporti Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Riparim automjetesh kont vazhdim nr 28/6 dt 11.06.2014 fat nr 205-211 dt 24.12.2014 sr 13885238-13885244
  Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 140,160 2014-12-26 2014-12-29 57710130222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER MMB.MJ.TRANS. SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTRATEN NR.151/5 DT.11.04.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 27,960 2014-12-26 2014-12-29 78110170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 12,000 2014-12-26 2014-12-29 79710170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 13,200 2014-12-26 2014-12-29 79610170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 24,000 2014-12-26 2014-12-29 78910170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 273,120 2014-12-26 2014-12-29 81210170312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER TRANSPORT
  Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 123,960 2014-12-26 2014-12-29 57610130222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER MMB.MJ.TRANS. SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTRATEN NR.151/5 DT.11.04.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 16,800 2014-12-26 2014-12-29 80410170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 28,800 2014-12-26 2014-12-29 80110170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 21,960 2014-12-26 2014-12-29 78410170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 31,080 2014-12-26 2014-12-29 80910170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 27,600 2014-12-26 2014-12-29 80710170312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI