Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALSTEZO(J63208420N) All 70,488,113.00 292 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) ALSTEZO(J63208420N) Fier 163,080 2014-12-17 2014-12-18 84810130172014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIREMBAJTJE AUTOMJETESH SPITALI FIER
  Spitali Fier (0909) ALSTEZO(J63208420N) Fier 84,360 2014-12-17 2014-12-18 84710130172014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIREMBAJTJE AUTOMJETESH PER SPITALIN FIER
  Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 574,440 2014-12-17 2014-12-18 6710171202014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602-REP 8001 mirembajtje teknike,kontrate ne vazhdim nr 1647 dt 19.06.2011,fat nr 636/637/638/639/640 dt 25.11.2011 seri 88238986-882389990,fh nr 41 dt 25.11.2011,UMM 604 23.7.14 shkres sek pergj MM 9364/5 dt 3.12.14
  Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 299,160 2014-12-17 2014-12-18 6510171202014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602-REP 8001 mirembajtje teknike,kontrate ne vazhdim nr 1647 dt 19.06.2011,fat nr 816/817/818/819/820 dt 14.12.2011 seri 88912816-88912820,fh nr 44 dt 15.12.2011,UMM 604 23.7.14 shkres sek pergj MM 9364/5 dt 3.12.14
  Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 745,080 2014-12-17 2014-12-18 6410171202014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602-REP 8001 mirem.teknike,kont.ne vazhdim nr 1647dt19.06.11,ft 641 d 1.12.11 s 88238991,fh 42 d 1.12.11, ft 439 d 9.9.11 s 87527689,fh 23 d 9.9.11,ft 543 d 18.11.11 s88238843 fh10 d18.11.11,f 542 d 18.11.14 s88238842 fh 9 d 18.11.14
  Spitali Fier (0909) ALSTEZO(J63208420N) Fier 193,680 2014-12-17 2014-12-18 84510130172014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIREMBAJTJE AUTOMJETESH SPITALI FIER
  Spitali Fier (0909) ALSTEZO(J63208420N) Fier 105,384 2014-12-18 2014-12-18 85210130172014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIREMBAJTJE AUTOMJRTESH SPITALI FIER
  Spitali Fier (0909) ALSTEZO(J63208420N) Fier 192,048 2014-12-17 2014-12-18 84410130172014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIREMBAJTJE AUTOMJETESH SPITALI FIER
  Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 419,892 2014-12-18 2014-12-18 36810160252014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016025 DREJT POLICISE BLERJE PJESE KEMBIMI
  Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 890,360 2014-12-17 2014-12-18 6610171202014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602-REP 8001 mirembajtje teknike,kontrate ne vazhdim nr 1647 dt 19.06.2011,fat nr 821/822/823/824 dt 15.12.2011 seri 88912821-88912824,fh nr 43 dt 15.12.2011,UMM 604 23.7.14 shkres sek pergj MM 9364/5 dt 3.12.14
  Komisariati i Policise Durres (0707) ALSTEZO(J63208420N) Durres 515,280 2014-12-18 2014-12-18 36910160252014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016025 DREJT POLICISE RIPARIM MJETE TRANSPORTI
  Sp. Permet (1128) ALSTEZO(J63208420N) Permet 264,480 2014-12-16 2014-12-17 42910130812014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI FAT NR 329DT B14.11.2014,330DT17.11.2014,331DT 20.11.2014,332DT24.11.2014,333DT 01.12.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 23,040 2014-12-16 2014-12-16 55710130182014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MIREMBAJTJE AUTOMJETI FAT NR 742 DT 04.12.2014 NR SER 06682742 KONTR 222.1 DT 25.06.2014
  Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 70,560 2014-12-15 2014-12-16 56110130222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER MMB.MJ.TRANS. SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTRATEN NR.151/5 DT.11.04.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 195,000 2014-12-16 2014-12-16 55510130182014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MIREMBAJTJE AUTOMJETI FAT NR 738 DT 13.11.2014 NR SER 06682738 KONTR 222.1 DT 25.06.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 121,800 2014-12-16 2014-12-16 55610130182014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MIREMBAJTJE AUTOMJETI FAT NR 739 DT 25.11.2014 NR SER 06682739 KONTR 222.1 DT 25.06.2014
  Spitali Lushnje (0922) ALSTEZO(J63208420N) Lushnje 57,000 2014-12-12 2014-12-16 55410130222014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER MMB.MJ.TRANS. SIPAS FATURES NENTOR 2014 PER KONTRATEN NR.151/5 DT.11.04.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 35,040 2014-12-16 2014-12-16 55410130182014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MIREMBAJTJE AUTOMJETI FAT NR737 DT 07.11.2014 NR SER 06682737 KONTR 222.1 DT 25.06.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) ALSTEZO(J63208420N) Gjirokaster 59,880 2014-12-16 2014-12-16 55810130182014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MIREMBAJTJE AUTOMJETI FAT NR 743 DT 05.12.2014 NR SER 06682743 KONTR 222.1 DT 25.06.2014
  Komisariati i Policise Shkoder (3333) ALSTEZO(J63208420N) Shkoder 1,175,760 2014-12-15 2014-12-15 30810160212014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KOMISARIATI POLICISE FAT. 06682564, 2565,2566,2567, 2568, 2561, 2562, 2563 DT. 25.09.2014