Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGI KONS All 2,131,812,239.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 179,272 2019-03-05 2019-03-07 9010120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,diference fature nr 14.dt.28.12.2018.seria 67771114situacion punimesh nr 14.dt.28.12.2018.kontrata 5349.dt.31.10.2016.Reabilitim i TKOB
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 31,386,047 2019-03-05 2019-03-07 9110120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,fatura nr.3.dt.28.02.2019.seria 72381503.kontrate nr 5349.dt.31.10.2016.situacion punimesh nr 15.dt.28.02.2019.ur.prok. 281.dt.19.08.2016.Reabilitim i TKOB,proc.verb.nr 4.prot 4283 3.dt.11.10.2016.raport permble
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 11,213,168 2018-12-31 2019-01-14 50921560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik. pjesor sit. nr 4 , rikonstruksion ujesjellesi nga bashkia konispol , lik fat nr 26 dt 17.11.2017
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 8,816,687 2018-12-31 2019-01-14 50121560012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIKUJDIM PJESOR NGA BASHKIA KONISPOL, SIT NR 1, RIKONSTRUKSION UJESJELLESI NINAT , LIK FAT NR 01 DT 20.09.17
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 42,052,339 2019-01-07 2019-01-14 94810120012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,likujdim fature nr 14.dt.28.12.2018.seria 67771114.kontrata 5349.dt.31.10.2016.ur.prok.281.dt.19.08.2016.proc.nr 4283.dt.19.08.2016.proc.4283 3.dt.11.10.2016.situacion punimesh nr.14.dt.28.12.2018.
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 92,607,608 2018-12-26 2019-01-04 92610120012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultuires 1012001,likujdim fature nr 2.dt.20.12.2018.seria 67771102,ur.prok.nr 281.dt.19.08.2016.proc.4283.dt.19.08.2016.proc 4283 3.dt.11.10.2016.raport 4283 4.dt.12.10.2016.kontrata nr 5349.dt.31.10.2016.situacion nr 13.