Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGI KONS All 2,131,812,239.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 94,387,129 2019-12-24 2020-01-14 105110120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.38.dt.02.12.2019,seria 80854788,kontrata nr.5349.dt.31.10.2016,urdh.prok nr.281.dt.19.08.2016
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 8,202,597 2019-12-24 2020-01-14 104810120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.39.dt.11.12.2019,seria 80854789,kontrata 5349.dt.31.10.2016,situacion nr.23.dt.11.12.2019 ur.prok nr.281.dt.19.08.2016
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 3,457,155 2019-12-30 2019-12-31 404/121560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve likujdim fat nr.1 dt.20.09.2017 up nr.12 dt.11.05.2017 rikonstruksion ujsjelles ninat nga bashkia konispol
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 25,468,109 2019-12-12 2019-12-27 449321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikualif blloku nr.1 rrg.Don Bosko -Filanto-T.Permeti-I.Bushatlliu -L.Bajron -R.Cuko-L.Vathi-PDardha-D.Hoxha garanci shk.43956 18.11.19 kont 20772/7 04.10.16 sit perf 03.07.19 Fat.72381947 31.10.19 akt kol 23.09.19
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 19,259,660 2019-11-25 2019-12-02 94610120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,rehabilitim i TKOB,fatura nr.35.dt.18.11.2019.seria 80854785,situacion nr.21.dt.14.11.2019,kontrata nr.5349.dt.31.10.2016,ur.prok,nr.281.dt.19.08.2016,proc nr.4283.dt.19.08.2019,raport permbledhes nr.4283 3.dt.1
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 89,169,162 2019-08-30 2019-09-04 61610120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,Reabilitim i TKOB ur.prok.nr.281.dt.19.08.2016.proc.verb.nr.4283.dt.19.08.2016.pr.verb.4283 3.dt.11.10.2016,kontrata nr.5349.dt.31.10.2016,fatura nr.49.dt.29.08.2019,seria 76002799,lik pjesor,situacioni nr.20 dt
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 1,041,953 2019-08-30 2019-09-04 61510120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,Reabilitim i TKOB ur.prok.nr.281.dt.19.08.2016.proc.verb.nr.4283.dt.19.08.2016.pr.verb.4283 3.dt.11.10.2016,kontrata nr.5349.dt.31.10.2016,fatura nr.49.dt.29.08.2019,seria 76002799,lik pjesor,situacioni nr.20 dt
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 47,909,079 2019-07-12 2019-07-16 49510120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.33.dt.09.07.2019.seria,76002783,ur.prok.nr.281.dt.19.08.2016.kontrata nr.5349.dt.31.10.2016.situacion punimesh nr.19.deri ne 08.07.2019.proc.nr.1.prot 4283.dt.19.08.2016.raport permbl
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 71,706,725 2019-07-03 2019-07-08 47910120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,kontrata nr.5349.dt.31.10.2016.fatura nr.24.dt.25.06.2019.seria 76002774.situacion punimesh nr.18.dt.23.06.2019.ur.prok nr281.dt.19.06.2016.proc nr.1.prot 4283.dt.19.08.2016.proc.nr.4.prot 4283
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 9,365,144 2019-06-21 2019-06-26 20721560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala likujdim garanci punimesh per projektin Rikonstruksion ujesjelleso Konispol,certifikat e marjes ne dorezim te punimeve dt.29.04.2019 akt kolaudimi dt.12.04.2018nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 496,753 2019-06-21 2019-06-24 20821560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala likujdim garanci punimesh per projektin Ndertim i linjes ujsjellsit Depo-Tharese fshati Mursi,certifikat e marjes ne dorezim te punimeve dt.29.04.2019 akt kolaudimi dt.03.03.2018nga bashkia konispol
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 25,441,731 2019-05-17 2019-05-21 34610120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.6.dt.17.05.2019,seria 76002456,situacion nr 17.dt.05.05.2019,kontrata 5349.dt.31.10.2016,ur.prok nr.281.dt.19.08.2016,proc.nr.1.dt.19.08.2016,proc nr.4.dt.11.10.2016,raport permbledh
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 18,575,664 2019-05-16 2019-05-20 160921010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikimi urban blloku Rr.ll.Bonata-H.Stermilli-M.Kokallari dhe rrg Z.Zeneli dhe A.Kelmendi shk.14900 05.04.2019 kont 20932/6 18.08.17 sit.6 fill-16.11.18 fat.72381901 10.01.2019 akt kol 14.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 43,458,252 2019-05-16 2019-05-20 161621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikim urban blloku Don Bosko-Filanto-T.Permeti -IBushatlliu-L.Bajron-R.Cuko-P.Dardha-D.Hoxha shk.44435/1 28.12.18 kont.20772/7 04.10.16 sit 6 fill-15.12.18 fat.32020101 24.12.18 akt marr 36706/2 05.10.2018
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 28,500,000 2019-05-03 2019-05-06 144121560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIKUJDIM FAT NR.28/26 DT.04.08.2017 SITUACION NR.3/4 DT.02.08.2017/07.11.2017,KONTRAT DT.30.11.2016 RIKONSTRUKSION UJSJELLSI KONISPOL
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 4,457,829 2019-04-16 2019-04-18 130321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikostruksionm i rrg Zallit Selite garanci Shk.29677 01.08.2018 kont 26639/6 11.11.2016 fat 62199657 18.06.18 akt kol 05.04.18-13.04.18 akt marr 32435/2 11.09.17 akt mar 44552/2 12.12.17
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 4,457,829 2019-04-16 2019-04-18 130321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikostruksionm i rrg Zallit Selite garanci Shk.29677 01.08.2018 kont 26639/6 11.11.2016 fat 62199657 18.06.18 akt kol 05.04.18-13.04.18 akt marr 32435/2 11.09.17 akt mar 44552/2 12.12.17
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 30,037,326 2019-04-10 2019-04-12 20110120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.8.dt.29.03.2019.seria 67771141,kontrata nr 5349.dt.31.10.2016.urdh.prok.nr 281.dt.19.08.2016.proc.nr.4283.dt.19.08.2016.proc.nr.4283 3.dt.11.10.2016,rap.permbledhes nr.4283 4.dt.12.10
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 30,037,326 2019-04-10 2019-04-12 20110120012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,reabilitim i TKOB,fatura nr.8.dt.29.03.2019.seria 67771141,kontrata nr 5349.dt.31.10.2016.urdh.prok.nr 281.dt.19.08.2016.proc.nr.4283.dt.19.08.2016.proc.nr.4283 3.dt.11.10.2016,rap.permbledhes nr.4283 4.dt.12.10
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 19,748,600 2019-03-21 2019-03-28 9321560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) likujdim fat.86 dt.04.08.2017,fat.nr.26 dt.17.11.2017 situacioni nr.3,4 nga bashkia konispol