Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MELA. All 591,157,513.00 61 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) MELA. Bulqize 19,000,000 2019-11-01 2019-11-04 66021030012019/1 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin MELA per PO pl. nr.5338, UP nr.1455/1 dt.08.04.2019, kontr.dt.13.09.2019, fat.nr.313 dt.01.11.2019. seri 41753169, situacion. nr.01 pjesor, L 1.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 251,514 2019-10-23 2019-10-25 236410130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602 mirembajtje sist energj.sipas kontrates ne vazhdim 212/4 dt 4.2.2019,.fat nr 311 seri 41753167dt 3.10.2019.situacion per periudhen 1.9.19-30.9.19
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 2,305,363 2019-10-21 2019-10-22 119710110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univ.Polit.Tirane rikonstruksion punime fak IN&FIM up nr 1271/1 dt 04.09.2019 kont nr 1271/11 dt 09.10.2019 situacion punimesh nr 1 fat nr 41753168 dt 21.10.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 250,578 2019-09-23 2019-09-25 207610130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602 mirembajtje sist ee,sipas kon ne vazhdim n212/4, dt4.2.2019, ft309 , seri41753165dt4.9.2019, situac nr 6 per muajin gusht 2019
  Bashkia Tirana (3535) MELA. Tirane 10,204,624 2019-08-28 2019-08-30 300421010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit 1 Rikost bllokut D.Nazeri-P.Vidi-Gj.Doci garanci UP 3563 22.01.2019 kont 3563/8 13.05.18 sit 1 13.05.19-31.07.19 fat.41753163 06.08.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 252,642 2019-08-19 2019-08-20 177610130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602 riparim mirembajtje sist energj sipas kontrates ne vazhdim nr 212/4, dt 4.2.2019, ft 306, seri 41753162, dt 01.08.2019,situacion nr 5 dt 31.7.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 4,355,119 2019-08-02 2019-08-05 14510560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft rikonstr rruge kontr ne vazhd GOA 2018/P-11 dt 22.11.2018, seri 41753160 dt 02.07.2019, sit perfundimtar
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 507,576 2019-07-24 2019-07-25 159510130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602- shp miremb sist energj sipas kont ne vazhdim nr 212/4 dt4.2.2019 .fat nr 305 seri41753161 dt 10.7.2019.situac nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 35,037,642 2019-05-28 2019-05-30 8310560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit, rikonstruksion rruga Agim Babunje kont 22.11.2018 fat nr 302 date 23.05.2019 sr 41753158 sit 4
  Tirana Parking (3535) MELA. Tirane 765,910 2019-05-22 2019-05-23 11621018162019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101816, TIRANA PARKING lik 5%garanci kontr 1312/5 dt 07.12.17, urdher nr 92 dt 20.5.19 pvkolaud perf 542/1 dt 9.4.19
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 250,128 2019-05-17 2019-05-20 98410130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602- sherb riparim mirembajtje sipas kont ne vazhdim nr 212/4 dt 30.4.2019 ,fat nr 300 seri 41753156 dt 30.4..2019.situacion nr 3 prill 2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 28,765,744 2019-05-15 2019-05-16 6710560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft rikonstr rruge, kontr ne vazhd GOA 2018/P-12 dt 22.11.2018, seri 41753157 dt 07.05.2019, sit nr 3
  Bashkia Durres (0707) MELA. Durres 360,000 2019-05-07 2019-05-08 45521070012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI PUNIMESH RIK RRG LGJ KONIKEVE DHE RRG VARREZAVE ,KONT. 18656 DT 14.12.16, AKT KOLAUDIM DT 1.3.17 ,SHKRESE 1711/1 DT 2.5.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) MELA. Durres 330,000 2019-05-07 2019-05-08 45621070012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI PUNIMESH RIK RRG LGJ LIKEVE DHE RRG VARREZAVE ,KONT. 18660 DT 14.12.16, AKT KOLAUDIM DT 9.2.17 ,SHKRESE 1717 DT 2.5.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 283,164 2019-04-16 2019-04-17 72610130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602- riparim mirembajtje te sist te furniz te EE, kontrate ne vazhdim nr.212/4 dt4.2.2019 fat, nr299 seri 41753155 dt 4.4.2019 situacion per periudh 01.03.2019-31.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 283,164 2019-04-16 2019-04-17 72610130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602- riparim mirembajtje te sist te furniz te EE, kontrate ne vazhdim nr.212/4 dt4.2.2019 fat, nr299 seri 41753155 dt 4.4.2019 situacion per periudh 01.03.2019-31.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 200,076 2019-04-02 2019-04-04 58810130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602- riparim miremb e sist te furniz me ee sipas kontrates nr 212/4 dt4.2.2019,urdh prok nr 5200 dt 11.12.2018.njoft fit nr 212/3 dt 23.1.2019 fat nr 298 seri 41753154 dt01.03.2019,sit nr 1 periudh 04.2-28.2.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 200,076 2019-04-02 2019-04-04 58810130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602- riparim miremb e sist te furniz me ee sipas kontrates nr 212/4 dt4.2.2019,urdh prok nr 5200 dt 11.12.2018.njoft fit nr 212/3 dt 23.1.2019 fat nr 298 seri 41753154 dt01.03.2019,sit nr 1 periudh 04.2-28.2.2019
  Bashkia Kukes (1818) MELA. Kukes 518,118 2019-03-26 2019-03-28 23221250012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2125001 Bashkia Kukes Kth/garancie Ndertim rruge fsh Kolesjan Nja Bicaj te K nr 1dt23.01.2017&Kshtese nr71dt24.10.2017 ÇMD dt 31.10.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 8,723,401 2019-03-13 2019-03-18 2510560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft rikonstr rruge kontr ne vazhd GOA 2018/P-12 dt 22.11.2018, seri 41753153 dt 06.03.2019, sit nr 2