Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MELA. All 591,157,513.00 61 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) MELA. Bulqize 4,137,778 2020-12-14 2020-12-15 77821030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim PO pl.5338, per "Rikonstruk.i kanalit ujites Vija e mullirit Gjorice" , UP nr.1455/1 dt.08.4.2019, kon. dt.13.09.2019, fat. nr.08 dt.07.12.2020 seri nr.41753209, sit. perf., PV kolaudimi dt.04.12.2020.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 20,579,896 2020-12-11 2020-12-14 44510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,rehab.lagje 1,2 Kukes kont nr GOA 2020/P 132 situac nr 1 fat nr 41753211 dt 08.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 7,500,000 2020-11-25 2020-12-01 37910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FZHSH, lik garanci per kontr GOA/p-17 dt 23.05.2017, urdher lik dt 20.11.2020, certifikate e marrjes perfun d ne dorzim dt 02.10.2020, aktkol dt 09.2018
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 119,520 2020-10-26 2020-10-27 140910110402020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore U.Politeknik mirmbajtje objekte ndertimore pve date 13.10.2020 fat nr 41753202 dt 13.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 4,139,986 2020-10-22 2020-10-26 28710560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FZHSH, lik garanci kontrate GOA 2017/p-15 dt 15.05.2017, urdher lik dt 21.10.2020, certifikate perfundimtare e marrjes ne dorzim dt 09.10.2020, aktkolaudim dt 27.04.2018,
  Bashkia Tirana (3535) MELA. Tirane 634,500 2020-09-22 2020-09-24 262021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikons bllokut qe kufizohet nga rr.Demi Nazeri-Princ Vidi-Gjok Doci kont 3563/8 dt 13.05.2018 PV kolaudimi date 10.07.2020 Sit perf nfa 13.05.2019-08.06.2020, fat 41753195, dt 06.08.2020
  Bashkia Tirana (3535) MELA. Tirane 114,120,820 2020-09-01 2020-09-02 239321010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 BAshkia Tirane Rikostruksion blloku D.Nazeri-P.Vidi-Gjok garanci Kontrata vazhd nr.3563/8, date 13.05.2018 shk.28320 27.08.20 fat.41753195 06.08.20 sit 13.05.19-08.06.20 PV kol 10.07.20
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 2,639,718 2020-08-13 2020-08-14 105410110402020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore U.Politeknik i Tiranes mirmbajtje ndertesave te UPT kont nr 668/11 date 27.07.2020 situacion dt 11.08.2020 fat nrb 41753193 dt 11.08.2020
  Bashkia Bulqize (0603) MELA. Bulqize 16,227,920 2020-07-22 2020-07-23 43721030012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim PO pl.5338, per "Rikonstruk.i kanalit ujites Vija e mullirit Gjorice" , UP nr.1455/1 dt.08.4.2019, kon. dt.13.09.2019, fat. nr.335 dt.21.07.2020 seri nr.41753192, situacion pjesor nr.2.
  Bashkia Tirana (3535) MELA. Tirane 5,370,308 2020-02-12 2020-02-14 33521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikonstruksion Infra Demi nazeri Kont 3563/8 dt 13.05.2018 sit 2 dt 31.10.2019 fat 41753170 dt 01.11.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 43,476 2020-02-07 2020-02-10 6810130492020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT 2020.602-mirembajtje sist te energj elekt sipas kont ne vazhdim nr 412/4 dt 4.2.2019.fat nr 326seri 41753182 dt 31.12.2019,sit dt 31.12.2019
  Bashkia Kukes (1818) MELA. Kukes 296,400 2020-01-28 2020-01-29 5521250012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2125001 Bashkia detyri nr ditari 39924 Rehabilitim i kanalit uzines faza II lik siuac nr 4dt 21.10.2017 te K nr 35dt 10.05.2017 fat 324seri 41753180dt 12.12.2019 upr nr 54dt 17.02.2017
  Bashkia Kukes (1818) MELA. Kukes 1,210,996 2020-01-28 2020-01-29 5621250012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2125001 Bashkia detyri nr ditari 40055 kth/garancie Rehabilitim i kanalit uzines faza II PVMD dt 21.10.2018 Akt-kualidim dt 28.12.2017 te K nr 35dt 10.05.2017
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 533,333 2020-01-13 2020-01-14 201310110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Univ.Polit.Tirane shp ndertimore up nr 135 dt 12.11.2019 fat nr 41753177 dt 02.12.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 415,188 2019-12-26 2019-12-30 320510130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019,602-rip mirembajtje e sist te furnizimit, sipas kon ne vazhdim nr 212/4, dt 04.02.2019, ft nr 322, dt 23.12.2019, seri 41753178, sit 10, per periudhen 01.12-22.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) MELA. Tirane 29,258,291 2019-12-12 2019-12-27 453621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit 2 Rikost infras blloku D.Nazeri -P.Vidi-GJ.Doci shk.41029/1 04.12.19 kont 3563/8 13.05.18 sit 2 13.05.19-31.10.19 fat.41753170 01.11.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 267,654 2019-12-06 2019-12-10 291310130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602 mirembajtje sist energj elekt sipas kont ne vazhdim nr 212/4dt 14.2.2019 fat nr320 seri 41753176dt 2.12.2019.situac9
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 1,114,637 2019-11-18 2019-11-19 177510110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univ.Polit.Tirane punime ndertimore fak FIN&FIM kont vazhdim nr 1271/11 dt 09.10.2019 situacion nr 2 date 12.11.19 fat nr 41753174 dt 13.11.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 250,128 2019-11-14 2019-11-18 265510130492019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 2019 . -602 rip mirmb sist energj elekt .sipas kontrates ne vazhdim nr 212/4, dt 4.2.2019.fat nr 315 seri41753171dt 1.11.2019.situac per periudh 01-31.10.2019
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 3,072,000 2019-11-07 2019-11-11 171110110402019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Univ.Polit.Tirane riparime te demeve te termetit ne fak FIN&FAU up nr 1484/1 dt 10.10.2019 kont nr 1484/9 dt 23.10.2019 fat nr 41753173 dt 06.11.2019 AktKolaudim dt 06.11.2019