Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All K & N All 39,933,008.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2020-03-05 2020-03-06 13821460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 102 dt 29.02.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2020-02-04 2020-02-05 5421460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 51 dt 31.01.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2020-02-04 2020-02-05 5521460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 52 dt 31.01.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2020-02-04 2020-02-05 5321460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 505 dt 31.12.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 750,000 2019-12-03 2019-12-04 112321460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 452 dt 30.11.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2019-12-03 2019-12-04 112221460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 452 dt 30.11.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,292,900 2019-11-06 2019-11-07 109421460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 400 dt 31.10.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2019-10-03 2019-10-04 98521460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 371 dt 30.09.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 760,000 2019-09-04 2019-09-06 87421460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 342 dt 31.08.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,314,062 2019-08-02 2019-08-05 81221460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 303 dt 31.07.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,090,289 2019-07-03 2019-07-04 70121460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 259 dt 30.06.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 960,000 2019-06-07 2019-06-10 59021460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 226 dt 31.05.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 960,000 2019-05-07 2019-05-08 44821460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 179 dt 30.04.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,920,000 2019-04-03 2019-04-04 24721460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 143 dt 31.03.2019 fat 106 dt 28.02.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,920,000 2019-04-03 2019-04-04 24721460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 143 dt 31.03.2019 fat 106 dt 28.02.2019
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 1,160,000 2019-03-13 2019-03-15 12221460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 500 dt 31.12.2018
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 960,000 2019-02-13 2019-02-14 6321460012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varrezash dhe dekori bashkia 2146001 kont 7472 dt 27.08.2018 kont 7934 dt 14.09.2018 u.prok 155,156 dt 09.07.2018 fat 57 dt 31.01.2019 situacion janar