Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All K & N All 39,933,008.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2020-12-23 2020-12-24 134221460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 kont 528 dt 22.12.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 520,000 2020-12-07 2020-12-09 118421460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 491 dt 30.11.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2020-12-07 2020-12-09 118321460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 490 dt 30.11.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 600,000 2020-11-05 2020-11-06 104021460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 438 dt 31.10.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2020-11-04 2020-11-05 103921460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 437 dt 31.10.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2020-10-09 2020-10-12 94021460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 403 dt 30.09.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 359,517 2020-09-18 2020-09-21 84721460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 366 dt 31.08.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 500,000 2020-09-18 2020-09-21 86621460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 366 dt 31.08.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 355,810 2020-09-15 2020-09-16 84621460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 367 dt 31.08.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 350,000 2020-08-05 2020-08-06 73721460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 311 dt 31.07.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 859,517 2020-08-05 2020-08-06 73821460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 310 dt 31.07.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 350,000 2020-07-03 2020-07-06 61621460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 264 dt 30.06.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 859,517 2020-07-03 2020-07-06 61721460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 263 dt 30.06.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 350,000 2020-06-24 2020-06-25 55221460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 214 dt 31.05.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 592,852 2020-06-24 2020-06-25 55121460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 215 dt 31.05.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2020-06-04 2020-06-05 45621460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 173 dt 30.04.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2020-06-04 2020-06-05 45521460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 172 dt 30.04.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2020-05-08 2020-05-11 36421460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 139 dt 31.03.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 792,900 2020-05-06 2020-05-07 36321460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje e varrezave bashkia 2146001 kont 7349 dt 03.09.2019u.prok 161 dt 15.07.2019 fat 138 dt 31.03.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2020-03-05 2020-03-06 13721460012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 7948 dt 16.09.2019 u.prok 160 dt 15.07.2019 fat 103 dt 29.02.2020