Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM All 151,176,920.00 50 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 926,196 2020-06-04 2020-06-05 8510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH mbesht program shermb mbikqyrje dhe kolaudim vazhdim kontr GOA SH /47 IVR ft 29.05.2020 ft 83206216 dt 29.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 742,684 2019-12-30 2020-01-16 114510060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr.11343/1 dt. 13.12.2019 Sit Perfundimtar Fat nr.23 dt 12.12.2019 ser 83206202 Kontrata ne vazhdim Nr. 4492/7 dt 07.07.09 PV Kolaudimi dt 04.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 270,928 2020-01-14 2020-01-15 31710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontyr GOA 2019/p-47 dt 31.10.2019, seri 83206203 dt 13.12.2019, supervizion dt 13.12.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 53,500 2019-11-25 2019-11-26 41410900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP,466-kthim i tr op ekon, ub nr 438 , dt 18.10.2019, vkpp 641, dt 07.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 548,675 2019-10-21 2019-10-24 369821010012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101001 Bashkia Tirane Mbikeqyrje Rikonceptim parku lojrash te rruga e elbasanit Kont 13947/5 dt 02.05.2019 fat 62528088 dt 18.06.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 456,297 2019-09-17 2019-09-18 70310060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimesh Shkresa Nr.7849/1 dt. 04.09.2019 Sit Nr.16 Fat nr.15 dt 19.08.2019 ser 62528093 Kontrata ne vazhdim Nr. 4492/7 dt 07.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 501,904 2019-07-04 2019-07-08 46610060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.5544/1 dt. 25.06.2019 Sit Nr.15 Fat nr.09 dt 10.06.2019 ser 62528087 Kontrata ne vazhdim Nr. 4492/7 dt 07.07.09
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 53,458 2019-05-24 2019-05-27 13110900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, Likuidim, Kthim i te TR op. ekonomik, sipas Urdh. Brendshem Nr. 101, dt 08.04.2019, vendim KPP nr. 170/2019, dt 26.03.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tropoje 64,728 2019-05-24 2019-05-27 31221450012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BAshkia Tropoje kolaudim ndertim ura lugu Trpojes,shumic,Zogaj,sistemime ne lagjen e qytetit rik fusha e fubollit up 9/1 date 5.3.2019 njof kontrae 23.05.2018.kontrate 29.06.2018 fature 65 date 06.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 803,727 2019-05-16 2019-05-21 164221010012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 21001 Bashkia Tirane Rikonceptimi parkut te lojrave dheparkimi publik 2 kate nen toke rrg Elb shk.6866 11.02.2019 sit.2 05.05.18-14.01.18 fat.62528078 14.01.19