Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM All 151,176,920.00 50 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,473,732 2021-06-24 2021-06-28 29310060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve MIE shpenzime inxhinierike ppp aeroporti i kukes pagesa 7 shkres 31/5 dt 31/5/21 kontrate 599/8 dt 17/2/20 relacion memo fat 4/2021 dt 19/4/21 situacion 17 shkurt -16 prill
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2021-05-28 2021-06-01 24910060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve MIE SHERBIME INXHINIERIKE AEROPORTI I KUKESIT PAGESA 6 SHKRES 2/84 DT 2/4/21 KONTRAT VAZHD 599/8 DT 17/2/20 GR PUNE 63/1 DT 17/2/20 RELACION FAT 1/2021 DT 18/2/21 SITUACIN 17DHJE -16 SHKURT
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 407,840 2021-04-15 2021-04-19 10410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft kolaudim, kontr GOA 2020/sh -15 dt 22.01.2021, nr ft 2/2021 dt 19.02.2021, akt kol dt 15.02.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 431,098 2021-04-14 2021-04-16 9910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 20219/sh-47 dt 31.10.2019, seri 83206243 dt 23.12.2020, sup nr 6
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 129,682 2021-04-02 2021-04-09 7710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft kolaudim ndert, kontr GOA 2021/sh-22 dt 11.02.2021, nr ft 3/2021 dt 16.03.2021, aktkolaudim dt 08.03.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2021-02-26 2021-03-04 6410060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve Mie shpenzime inxhinier i pavarur aeroporti i kukesit shkrese 31/12 dt 31.12.20 kontrate vazhdim 599/8 date 17/2/20 vazhdim urdher gr pune 63/1 date 17/2/20 relacion 31.12.20 fature 36 (83206242) dt 17/12/20 situacion 17 tetor- 16dhjetor 20
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2021-02-26 2021-03-04 6310060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve Mie shpenzime inxhinier i pavarur aeroporti i kukesit shkrese 4/11 dt 4.11.20 kontrate vazhdim 599/8 date 17/2/20 vazhdim urdher gr pune 63/1 date 17/2/20 relacion 4.11.20 fature 27 (83206232) dt 19/10/20 situacion 17gusht -16 tetor
  Bashkia Rreshen (2026) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Mirdite 49,521 2021-02-23 2021-02-24 13021330012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2133001 BASHKIA MIRDITE mbikeqyerje punimesh ndertim ujesjellesi qyteti rrubik sit pjesore nr 1 fat nr 31 dt 21.11.2020 ser 83206237 sipas kontrates nr 939/7 dt 07.07.2020
  Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 533,745 2021-01-21 2021-01-22 423321010012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101001 BAshkia Tirane Rikoceptim parku lojrave femijeve dhe parkimi nentokesor parkim publik 2 kate nen tok rrg Elbasanit sit 5 dt.30.05.19 perf kont vazh 13947/5 dt.02.05.19 fat.83206228 dt.27.08.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 382,320 2020-12-21 2020-12-23 49210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft superv, kontr GOA 2020/sh-187 dt 16.11.2020, seri 83206241 dt 14.12.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 477,539 2020-12-18 2020-12-22 48710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft mbikq kol kontr GOA 2020/sh-129 dt 02.10.2020, seri 83206240 dt 10.12.2020, sit nr 1
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Berat 642,477 2020-12-10 2020-12-15 81621670012020 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik Bashkia u-v 2167001, KONTRATE 2226/1 dt 16.10.2020 supervizim i obj rjeti jashtem dhe brendshem cukalat fat 33 dt 07.12.2020 seri 83206239
  Bashkia Rreshen (2026) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Mirdite 529,644 2020-12-02 2020-12-03 105121330012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Mirdite 21330012020 MBIKEQYERJE PUNIMESH NDERTIM I UJESJELLESIT QYTETI RRUBIK SIT PJESOR NR 1 FAT NR 31 DT 19.11.2020 SERIAL 83206237 NJOFT I SHKURTUAR I KONTRATES NR 939/7 DT 07.07.2020
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2020-11-26 2020-12-02 65810060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve MIE, sherbime inxhinierike, aeroporti pagesa nr.3, shkres percjellse27/8 dt.27.8.20, kontr nr599/8dt17.2.20 ne vazhdim, urdh nr grup 63/1dt.17.2.20, relacion memo27/8dt.27.8.20, fat nr 21 dt.20.8.20(83206226), situacion 17.06-16.08.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 334,930 2020-08-24 2020-08-25 15810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft sherb mbikqyrje, kontr GOA dt 31.10.2019, seri 83206225 dt 17.08.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 1,203,757 2020-08-19 2020-08-20 15210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, mbikqyrje punimesh kontr vazhd nr GOA SH/47 IVR dt 31.10.2019 fat nr 83206224 dt 03.08.2020 sit nr 4 dt kerkese dt 17.08.2020
  Bashkia Divjake (0922) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Lushnje 458,740 2020-08-06 2020-08-07 46921470012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2147001 Bashkia Divjake,Lik.Kont.130/1,dt.14.01.2019 Mbikeqyrje punimesh Rikonst.shtese anesore ne shkollen 9 vjecare, fsh. Shenepremte, Urdh.Prok. nr.9, dt.09.01.2019 sipas fat seri 83206204, dt.18.12.2019
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 10,793,333 2020-07-29 2020-08-05 40110060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve MIE, sherbim inxhinierik aeroport kukesi, up nr 8991dt17.10.19, njoftim fit dt6.2.20, pv dt20.1.20, kontrat nr599/8 dt17.2.20, urdh njzp nr63/1 dt17.2.20, relacion nr10/5 dt10.5.20, fat nr 7(83206212) dt22.4.20, situacion 17 shkurt-16prill
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2020-08-03 2020-08-05 41410060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve SHERBIME INXHINIERIKE PPP AEROPORTI I KUKESIT PAGESA NR 2. SHKRES 6/7DT 6/7/20 KONTRATE 599/8 DT 17/2/20 VAZHDIM URDHER NJZP 63/1 DT 17/2/20 RELACION 3/7 DT 3/7/20 FATURE NR 14 DT 22/6/20 (83206219) SITUACION 17 PRILL - 16 QERSHOR
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 149,226 2020-06-25 2020-06-26 9810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH lik ft sherb mbikqyrje kon tr ne vazhd GOA 2019/P-47 dt 31.10.2019, seri 83206218 dt 16.06.2020