Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERALD-G (K36306784K) All 33,985,533.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 1,967,040 2014-07-24 2014-07-24 8823190012014/3 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin ERALD-G per PO numer 3736.
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) ERALD-G (K36306784K) Durres 474,000 2014-07-14 2014-07-15 10210130052014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK PROJEKT RIK.GODINE DSHP DHE KL.DENT.DURRES
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) ERALD-G (K36306784K) Durres 474,000 2014-07-14 2014-07-15 10310130052014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK PROJEKT SHTESE KATI GODINA DSHP DURRES
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 708,000 2014-07-10 2014-07-10 7910130042014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SHERBIMI PARESOR LIK FAT SUPERVIZIONI NE 11 DT 8.07.14
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 510,000 2014-07-10 2014-07-10 8010130042014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SHERBIMI PARASOR kil fat supervizioni fat nr 12 dt8.07.14
  Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 6,666 2014-06-24 2014-06-25 7723190012014 Sherbime te tjera KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin ERALD-G per PO numer 3699.
  Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 33,360 2014-06-16 2014-06-17 6823190012014/3 Sherbime te tjera KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin ERALD -G per PO numer 3681.
  Komuna Derjan (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 468,000 2014-06-02 2014-06-04 6426490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Derjan (2649001) Lik.Dety.V'13 Mbikqy. punimesh rruga Derjan-Semaj. Fat.Nr.04 Dt.05.05.2014. Urdh.Prok. Nr.4 Dt.16.06.2013.
  Bashkia Peshkopi (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 158,400 2014-05-27 2014-05-27 16221060012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime bashkia peshkopi projekt mdertimi i ish rruges se parkut
  Maternitet Nr.2T. (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 480,000 2014-05-23 2014-05-23 151101308820141 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SUOGJ K.GLIOZHENI,lik ft proj preventiv up dt 1.4.2014, nj fit dt 15.5.2014, kontr dt 16.5.2014, seri 06949484 dt 20.5.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 477,600 2014-05-21 2014-05-22 14910130882014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 602,SUOGJ K.GLIOZHENI,lik ft projekt prevent up dt 1.4.2014, nj fit dt 7.5.2014, kontr dt 8.5.2014 seri 06949482 dt 15.5.2014
  Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 3,960,000 2014-05-14 2014-05-15 6321030012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim furnitorin ERALD per PO nr.3635
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 679,524 2014-04-30 2014-05-05 19410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa nr. 1721/1 dt 21.04.14 Sit Nr 1 Fate 1 Dt 02.04.14 Ser 06949478 Kontrata Nr. 1751/6 Dt 17.06.2013
  Komuna Shupenze (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 984,000 2014-04-09 2014-04-10 3223180012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin ERALD-G per PO numer 3601.