Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERALD-G (K36306784K) All 33,985,533.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Melan (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 1,179,874 2014-12-10 2014-12-11 21623460012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime K,MELAN 2346001hartim proj. fat nr 15 date 12.11.14
  Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 64,800 2014-12-09 2014-12-10 14423190012014/1 Sherbime te tjera KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin ERALD-G per PO numer 3933.
  Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 118,800 2014-11-25 2014-11-26 13123200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA ZERQAN (2320001) likujdim furnitorin Erald-G per PO nr.3912.
  Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 28,800 2014-11-25 2014-11-26 13323200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA ZERQAN (2320001) likujdim furnitorin Erald-G per PO nr.3914.
  Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 23,187 2014-11-25 2014-11-26 13223200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA ZERQAN (2320001) likujdim furnitorin Erald-G per PO nr.3913.
  Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 64,800 2014-11-25 2014-11-26 14423190012014 Sherbime te tjera KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim FURNITORIN ERALD_G per PO 3906.
  Bashkia Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 36,000 2014-11-24 2014-11-25 52421320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Superv. te Objek. "Kolektori i Ujrave te Zeza Lagjja Pjeter Budi Burrel".Fat.Nr.09 Dt.04.11.2014 Urdh. Prok. Nr.115 Dt.11.09.2014.
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) ERALD-G (K36306784K) Korçe 426,000 2014-11-19 2014-11-20 27410130092014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.10 PROJEKT-PREVENTIV PER RIKONSTR.GODINA "SHTEPIA MIMOZA 1"
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) ERALD-G (K36306784K) Korçe 474,000 2014-11-19 2014-11-20 27510130092014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.11 PROJEKT-PREVENTIV PER RIKONSTR.GODINA "SHTEPIA MIMOZA 2"
  Sp. Librazhd (0821) ERALD-G (K36306784K) Librazhd 787,200 2014-11-17 2014-11-18 39010130762014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER PER PROJEKT PREVENTIV ZBATIMI PER RIKONSTRUKSIONIN E URGJENCES DHE KIRUGJISE SPITALI LIBRAZHD,SIPAS FH 69 DATE 06.11.2014.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 651,449 2014-11-04 2014-11-05 104610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa nr. 17237/1 dt 28.10.14 Sit Nr 2 fat nr. 8 dt 20.10.14 Ser 0694908 Kontrata Nr. 1751/6 Dt 17.06.2013
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) ERALD-G (K36306784K) Durres 474,000 2014-10-27 2014-10-28 18710130052014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK PROJEKT RIK.GODINE E SHTESE AMBJ.PER Q.SHEND.SPITALLE
  Komuna Rukaj (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 85,320 2014-10-16 2014-10-17 17526480012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. per studime ose kerk. (Projekt Rruge,Kanale,Ujesj.,Shkoll.) Fat.Nr.05 Dt.16.09.2014 Urdh. Prok. Nr.11,12,13,14 Dt.08.08.2014.
  Sp. Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 1,182,000 2014-09-25 2014-09-26 23110130782014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Spitali Mat (1013078) Lik.Projekt-preventiv zbatimi per konstruk. e godines te matarnitetit.Fat.Nr.03 Dt.01.09.14 Urdh.Prok.Nr.20 Dt.17.06.14 Kontr.Nr.45 Dt.30.07.14
  Komuna Kastriot (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 1,080,000 2014-09-23 2014-09-23 16123470012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime komuna kastriot sherbime projektime fat nr 22 dt 11.08.14
  Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 690,000 2014-09-18 2014-09-19 9723200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave KOMUNA ZERQAN (2320001) likujdim furnitorin Erald-G per PO nr.3785.
  Komuna Macukull (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 492,000 2014-08-29 2014-08-29 11626500012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Macukull (2650001)Lik. Studim Projektim rruga "Shqefen-Shelli".Fat.Nr.1 Dt.20.08.2014.Urdh.Prok. Nr.5 Dt.07.07.2014 Kontr.Nr.1 Dt.11.08.2014.
  Komuna Zerqan (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 1,188,000 2014-08-21 2014-08-21 8323200012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA ZERQAN (2320001) likujdim furnitorin Erald-G per PO nr.3759.
  Sp. Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 684,000 2014-08-12 2014-08-12 14310130652014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin ERALD-G per PO nr. 3751.
  Komuna Qender (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 402,000 2014-08-08 2014-08-08 13423450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA TONIN lik fat nr19 dt 8.08.14