Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 344,663,602.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-05-30 2014-05-30 19510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 49,07.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-05-30 2014-05-30 19610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 100,13.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-05-30 2014-05-30 19810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3752,28.5.2014,shkres 217,9.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-05-30 2014-05-30 19210110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 862,06.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-05-30 2014-05-30 19410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 219,05.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-05-30 2014-05-30 19710110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut3752,28.5.2014,shkres1205.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-05-30 2014-05-30 019610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 159,06.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-05-16 2014-05-16 16210110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/4,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 11,247,544 2014-05-16 2014-05-16 16510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/7,14.5.2014,shk.717,11.4.2014mars2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 8,371,599 2014-05-16 2014-05-16 16310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/5,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 1,758,684 2014-05-16 2014-05-16 15810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut .14.5.2014,shk.14.4.2014,subvension mars2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-05-16 2014-05-16 16410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3354/6,14.5.2014,mars 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-05-16 2014-05-16 16110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/3,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,493,836 2014-05-16 2014-05-16 160110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/2,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-05-16 2014-05-16 159110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/1,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 30,000,000 2014-03-18 2014-03-19 7610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 45,000,000 2014-03-18 2014-03-19 7510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 7,000,000 2014-03-18 2014-03-19 7910110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 6,000,000 2014-03-18 2014-03-19 8110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 8,000,000 2014-03-18 2014-03-19 8010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,