Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 344,663,602.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-09-01 2014-09-02 36710110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5937/1 dt 28.8.2014 shk prot 63 dt 12.8.2014 m korrik 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-09-01 2014-09-02 36510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603Min.Arsimit subvencion aut 5937/1 dt 28.8.2014,shkres 358dt 12.8.2014, m korrik 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-09-01 2014-09-02 37110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 5937/1 dt 28.8.2014,shkres 331dt 8.8.2014 cubvec m korrik 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-08-07 2014-08-08 32410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603 Min.Arsimit subvencion aut 5770 dt 04.8.2014,shkres 333 dt 14.7.2014 subvec m qershor 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-08-07 2014-08-08 32510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5770dt 04.8.2014 shk prot 54 dt 9.7.2014 m qershor 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-08-07 2014-08-08 32610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5770 dt 04.8.2014 dhk prot 126 dt 10.7.2014 m qershor 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-07-24 2014-07-25 30610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748 dt 22.7.2014 shk prot 306 d 10/7/14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-07-24 2014-07-25 30410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748/1 dt 22.7.2014 shk prot 256 dt 1/7/2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-07-24 2014-07-25 30210110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748/1 dt 22.7.2014 shk prot 1212 d 10/7/14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-07-24 2014-07-25 30510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion QERSHORautorizim 4748/1 dt 22.7.2014 SHKRES 181 D 3/7/14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-07-24 2014-07-25 30310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor 2014, autorizim 4748/1dt 22.7.2014 shk prot 293 dt 4.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-07-03 2014-07-04 27010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut 4195/4 dt 01.7.2014,shkres 283 dt 17.6.2014 subvec m maj 2014 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-06-27 2014-06-27 24510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 248 dt 5.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-06-27 2014-06-27 24910110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 51 dt 9.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-06-27 2014-06-27 25110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 1075dt 11.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-06-27 2014-06-27 24810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 191dt 5.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-06-27 2014-06-27 24710110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 dhk prot 113 dt 11.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-06-27 2014-06-27 24610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 dhk prot 152 dt 4.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-06-27 2014-06-27 25010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 293 dt 4.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-05-30 2014-05-30 19310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 229,05.5.2014,prill2014