Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERLIS MARKU All 1,513,382.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 13,001 2021-09-28 2021-09-29 10810051272021 Sherbime te tjera AKU LEZHE PAG FAT 35 DT 01.09.2021,URDHER PROK NR 2 DT 29.01.2021,KONTRATE NR 167/3 DT 01.02.2021 SHERBIME INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 90,000 2021-09-10 2021-09-13 137321270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.33 DT.01.09.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FITUES DT.13.01.2021 SIPAS KONTR.291 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2021-09-08 2021-09-09 6010131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 37/2021 DT 01.09.2021 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 45,000 2021-07-27 2021-07-28 112321270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.18 DT.08.07.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FITUES DT.13.01.2021,SIPAS KONTR.291/2 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 19,500 2021-07-12 2021-07-13 8410051272021 Sherbime te tjera AKU LEZHE PAG FAT 19 DT 08.07.2021,URDHER PROK NR 2 DT 29.01.2021,KONTRATE NR 167/3 DT 01.02.2021,SHERBIME INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2021-07-12 2021-07-13 4310131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 20/2021 DT 08.07.2021 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 8,500 2021-06-28 2021-06-29 8010130112021 Sherbime telefonike NJESIA VEND E KUJD SHENDETS LEZHE PAG FAT NR 11 DT 04.06.2021 SHERBIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-06-11 2021-06-14 6010260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 12/2021 DT 04.06.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 180,000 2021-06-09 2021-06-10 88421270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.15 DT.04.06.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FITUES DT.13.01.2021,(PER MUAJT SHKURT-MARS-PRILL-MAJ)SIPAS KONTR.291/2 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI PER V.2021
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-05-27 2021-05-28 2910131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 10/2021 DT 18.05.2021 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 8,500 2021-05-26 2021-05-28 6810130112021 Sherbime telefonike NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR PAG FAT NR 8 DT 18.05.2021 SHERBIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-05-24 2021-05-25 5010260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE LIK FAT NR 9/2021 DT 18.05.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 15,000 2021-04-23 2021-04-26 3910260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 7/2021 DT 07.04.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 15,000 2021-04-19 2021-04-20 221013116 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 6/2021 DT 07.04.2021 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 17,000 2021-04-12 2021-04-13 5010130112021 Sherbime telefonike NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR PAG FAT NR 3 DT 07.04.2021 SHERBIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 13,091 2021-04-08 2021-04-09 4210051272021 Sherbime te tjera AKU LEZHE PAG FAT 5 DT 07.04.2021,URDHER PROK NR 2 DT 29.01.2021,KONTRATE NR 167/3 DT 01.02.2021,SHERBIME INTERNETI SHKURT-MARS
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 8,500 2021-03-11 2021-03-12 3910130112021 Sherbime telefonike NJESIA VEND. E KUJDESIT SHENDETES.LEZHE LIK FAT.01/2021 DT.22.02.2021 SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 22,500 2021-03-10 2021-03-11 40321270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.2/2021 DT.22.02.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FITUES DT.13.01.2021,SIPAS KONTR NR.291/2 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 96,000 2020-12-29 2020-12-30 6110112612020 Sherbime telefonike DREJT RAJON ARSIM LEZHE LIK FAT.95665957 DT.23.12.2020,URDH PROK NR.11 DT.30.12.2019,FTESA PER OFERTE,PROC VERB DT.31.12.2019 SHERBIME INTERNETI PER V.2020
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 8,500 2020-12-28 2020-12-29 22410130112020 Elektricitet NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT.47 DT.09.12.2020 SHPENZIME INTERNETI