Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERLIS MARKU All 1,513,382.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2020-12-18 2020-12-22 7310260732020 Sherbime telefonike AGJENCIA E MJEDISIT LIK FAT. NR 06 DT 16.12.2020 ME SERI 95665956 PER KONTRATEN NR 39 DT 03.08.2020, SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 31.07.2020, SHERBIM INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2020-12-17 2020-12-18 10210131162020 Sherbime telefonike INSPEKT SHTETER SHENDETESOR LIK FAT NR 48 DT 09.12.2020 ME NR SERIE 80206099 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 4,000 2020-12-15 2020-12-16 6310260732020 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 42 DT 07.12.2020 ME SERI 80206093 PER KONTRATEN NR 39 DT 03.08.2020, SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 31.07.2020, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 6,000 2020-12-10 2020-12-11 24810110202020 Sherbime telefonike ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE LIK FAT.43 dt.07.12.2020 URDHER BLERJE 3 DT.20.06.2020 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 4,000 2020-12-09 2020-12-10 6210260732020 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 41 DT 07.12.2020 ME SERI 80206092 PER KONTRATEN NR 39 DT 03.08.2020, SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 31.07.2020, SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 17,000 2020-11-27 2020-12-01 21110130112020 Elektricitet NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK fat.29 dhe 40 dt.25.11.2020 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 3,000 2020-11-24 2020-11-26 22310110202020 Sherbime telefonike ZYRA VEND ARSIMORE LEZHE LIK FAT.32 DT.03.11.2020,URDH BLERJE NR.3 DT.20.06.2020 SHERBIM INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 116,100 2020-11-23 2020-11-24 9210131162020 Sherbime te tjera INSPEKT SHTETER SHENDETESOR LIK FAT NR SERIE 80206090 DT 17.11.2020, URDHER NR 51 DT 09.11.2020, PV MARRJE NE DOREZIM DT 17.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 4,000 2020-11-11 2020-11-12 4110260732020 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 31 DT 03.11.2020 ME SERI 80206082 PER KONTRATEN NR 39 DT 03.08.2020, SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 31.07.2020, SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 17,000 2020-10-28 2020-10-29 19710130112020 Sherbime telefonike NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT.25 DT.19.10.2020 SHPENZ INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 4,000 2020-10-22 2020-10-23 3210260732020 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 27 DT 19.10.2020 ME SERI 80206078 PER KONTRATEN NR 39 DT 03.08.2020, SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 31.07.2020, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 24,000 2020-10-13 2020-10-15 20210110202020 Sherbime telefonike ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE LIK FAT.41 DHE FAT.23 DT.06.10.2020 SIPAS URDH BLERJE SNR.3 DT.20.06.2020 SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 8,500 2020-10-09 2020-10-12 18910130112020 Elektricitet NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT NR.9 DT.09.09.2020 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 15,000 2020-09-29 2020-09-30 2010260732020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJT RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 19 DT 22.09.2020, URDHER PROKURIM NR 1 DT 09.09.2020, SITUACION SHERBIMESH DT 22.09.2020, URDHER BRENDSHEM NR 14 DT 22.09.2020, RIPARIM KOMPJUTERASH
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 8,000 2020-09-24 2020-09-25 1910260732020 Sherbime telefonike DREJT E MJEDISIT LIK FAT. NR 21 DT 22.09.2020 PER KONTRATEN NR 39 DT 03.08.2020, SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 31.07.2020, SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 17,000 2020-07-24 2020-07-27 13410130112020 Sherbime telefonike NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT.43 DT.10.07.2020 SHPENZIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 12,000 2020-06-17 2020-06-18 2610260732020 Sherbime telefonike DREJT E MJEDISIT LIK FAT. NR 33 DT 15.06.2020 ME NR SERIE 80206307 SIPAS URDHER BLERJE NR 01 DT 11.02.2020 SHERBIME INTERNETI JANAR-QERSHOR 2020
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 17,000 2020-05-21 2020-05-22 7710130112020 Sherbime telefonike NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK fat.26 dt.30.04.2020 SHERBIM INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 24,000 2020-03-18 2020-03-19 5110130112020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme NJES VEND E KUJD. SHENDETS.LIK FAT.23 DT.03.03.2020,FHYRJE 8 DT.03.03.2020,PROC VERB KOLAUD DT.03.03.2020 MATERIALE
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 17,000 2020-03-18 2020-03-19 5010130112020 Sherbime telefonike NJES VEND E KUJD. SHENDETS.LIK FAT.22 DT.03.03.2020 SHERBIM INTERNETI