Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 3,707,741.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 291,000 2014-06-10 2014-06-11 46221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane MBIKQ PUNIMESH RIK RRUGA BAJRAM ALLAJ SHKRES 1077/3 DT 07.02.14 KONT 46/13 DT 06.08.2012 FAT 85363959 DT 15.12.13
  Komuna Sauk (3535) INFRATECH Tirane 128,000 2014-06-10 2014-06-10 5328110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Farke Kolaudim pun rruga Diges urdh 01.04.2013 kontr 01.04.2013 fat 20 dt 18.05.2014
  Komuna Sauk (3535) INFRATECH Tirane 26,000 2014-06-10 2014-06-10 5528110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Farke Kolaudim pun rruga selite urdh 1852/7 dt 14.03.2013 kontr 1852/8 dt 16.03.2013 fat 21 dt 18.05.2014
  Komuna Sauk (3535) INFRATECH Tirane 13,000 2014-06-10 2014-06-10 5428110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Farke Kolaudim pun qendra shend urdh 1343/7 dt 22.02.2013 kontr 1343/8 dt 22.02.2013 fat 22 dt 18.05.2014
  Komuna Sauk (3535) INFRATECH Tirane 97,000 2014-06-10 2014-06-10 5628110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kom Farke Mbikqyres pun urdh 1142/5 dt 29.08.2011 kontr 1142/6 dt 29.08.2011 fat 19 dt 18.05.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 240,060 2014-05-05 2014-05-06 326 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq punime rruga Mujo Ulqinaku kontr mbikqyrje 73/18 dt 01.11.2012, situac 02.07.2013fat 85363960 dt 17.12.2013,