Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 3,707,741.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes (3535) INFRATECH Tirane 5,168 2014-12-24 2014-12-26 39610110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011039 UT Rektorati kolaudim objekti kontrate 3214 dt 31.10.2014 fat 42 dt 3.12.2014 seri 85363992
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 9,800 2014-12-23 2014-12-24 42628090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq pun kontr vazhd 1574/3 dt 07.08.2013 fat 49 dt 09.12.2014
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 70,000 2014-12-23 2014-12-24 42528090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq pun kontr vazhd 1574/3 dt 07.08.2013 fat 48 dt 09.12.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) INFRATECH Kruje 6,000 2014-12-23 2014-12-24 71121630012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SA LIK,FAT NR 85363991 DT 24.11.2014 NGA BASHKIA F KRUJE
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 20,000 2014-12-23 2014-12-24 42428090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq pun kontr vazhd 1574/3 dt 07.08.2013 fat 47 dt 09.12.2014
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 40,000 2014-12-23 2014-12-24 42728090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq pun kontr vazhd 1574/3 dt 07.08.2013 fat 50 dt 09.12.2014
  Komuna Sauk (3535) INFRATECH Tirane 855,000 2014-12-22 2014-12-23 17428110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Lik mbikqyres rikonstr zyrat urdh 1654/5 dt 15.09.2013 kontr 17.09.2013 fat 33/34
  Universiteti i Tiranes (3535) INFRATECH Tirane 55,098 2014-12-16 2014-12-17 35910110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati KOLAUDIM URDH 19 DT 17.10.2014 KONTRATE 3217 DT 31.10.2014 AFT 45 DT 4.12.2014 SERIM 85363995
  Universiteti i Tiranes (3535) INFRATECH Tirane 38,154 2014-12-16 2014-12-17 35710110392014 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave UT Rektorati KOLAUDIM URDH 17 DT 14.10.2014 KONTRATE 3216 DRT 31.10.2014 FAT 44 DT 4.12.2014 SERI 85363994
  Universiteti i Tiranes (3535) INFRATECH Tirane 66,198 2014-12-16 2014-12-17 35810110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati 1 KOLAUDIM URDH 16 DT 14.10.2014 KONTRATE 3215 DT 31.10.2014 FAT 43 DT 3.12.2014 SERI 85363993
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 15,130 2014-11-06 2014-11-06 98321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Tirane KOLAUDIM CERDHE 35 SHKRESA 2069 DT 07.02.14 KONT 80/1 DT 24.05.13 PV KOLADUIM 02.07.13 FAT 85363961 DT 18.12.13
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 97,693 2014-11-05 2014-11-06 94521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane MBIK RIKO RRUGA CEONIMERI SHKRESA 10774/1 DT 16.07.14 UP 8534 DT 05.09.13 URDHER 8534/1 DT 05.09.13 NJOF FIT 8534/5 DT 19.09.13 KONT 8534/6 DT 19.09.13 FAT 8 DT 14.12.13 SR 85369658
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) INFRATECH Elbasan 172,000 2014-09-04 2014-09-05 24910110992014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore mbikqyrje Universiteti El
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 350,000 2014-08-28 2014-08-29 26528090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq.pun ne rikonstr rrugeve (Kasem Shima ,Skenderbej)up 25 dt 20.06.2013 ,pv 08.07.2013 for kont 07.08.2013 kontr 1574/3 prot 07.08.2014 sit 29.10.2013 akt kol 09.12.2013 fat 15 dt 16.05.2014
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 58,800 2014-08-28 2014-08-28 26328090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq.pun ne rikonstr rrugeve (Dorbes)up 25 dt 20.06.2013 ,pv 08.07.2013 for kont 07.08.2013 kontr 1574/3 prot 07.08.2014 sit perf akt kol 09.11.2013 fat 12 dt 19.12.2013
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 200,000 2014-08-28 2014-08-28 26728090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq.pun ne rikonstr rrugeve (Fran Bardhi ,Gjergj Fishta,Kong Lush..)up 25 dt 20.06.2013 ,pv 08.07.2013 for kont 07.08.2014 kontr 1574/3 prot 07.08.2014 sit 30.12.2013 akt kol 28.03.2014 fat 17 dt 18.05.2014
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 100,000 2014-08-28 2014-08-28 26428090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq.pun ne rikonstr rrugeve (tefta tashko Koco)up 25 dt 20.06.2013 ,pv 08.07.2013 for kont 07.08.2013 kontr 1574/3 prot 07.08.2014 sit perf akt kol 28.03.2013 fat 14 dt 16.05.2014
  Komuna Kashar (3535) INFRATECH Tirane 49,000 2014-08-28 2014-08-28 26628090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik mbikq.pun ne rikonstr rrugeve (Nozllaku,lagj 17 Nentori)up 25 dt 20.06.2013 ,pv 08.07.2013 for kont 07.08.2014 kontr 1574/3 prot 07.08.2014 sit 30.12.2013 akt kol 26.01.2014 fat 16 dt 16.05.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) INFRATECH Tirane 224,640 2014-07-16 2014-07-16 19010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati kolaudim punime u6.12.2013,f21.6.2014shk10.7.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 480,000 2014-06-13 2014-06-16 46121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane MBIKQ RIKON S HAMDI CENOMIERI SHKRESA 1077/1 DT 07.02.14 KONT 46/11 DT 06.08.12 FAT 85363957 DT 12.12.13