Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 37,146,805.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 279,799 2014-11-19 2014-11-19 17810160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1016012,Kom.Pol.NSH-se pagese, mbikqyrje punimesh, kontra 7/10 dhe shtese kont nr 2819 dt 19.11.14, urdher 2785 dt 17.11.14,ft 69 dt 14.11.14 seri 17516319
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 664,890 2014-11-06 2014-11-07 93721010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane mbikq ndertim bulevardi shkresa 11309 t 12.08.14 kont 102/16 dt 23.11.12 sit 2 dt 19.07.13 fat 07139646 dt 19.07.14
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 48,133 2014-11-06 2014-11-06 95821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane KOLADUIM RIKON RRUGA TEKI SELENICA SHKRESA 11308/ DT 12.08.14 KONT 7402/2 DT 23.08.13 PV KOLADUIM 10.09.13 FAT 07139691 DT 20.12.13
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 29,700 2014-11-04 2014-11-05 95221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA TIRANE KOLADUIM RRUGA GJON BUZUKU SHKRESA 6995 DT 12.05.14 KONT 7180/2 DT 13.08.13 PV KOLUAIDM 10.09.13 FAT 07139690 DT 20.12.13
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 64,260 2014-10-31 2014-10-31 25710160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 8/9 dt 11.03.14 supervizor, fature 56 dt 29.10.2014, seri 17516306, situacion 2 date 20.10.14, mbikqyrje punimesh loti I,
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 117,029 2014-10-31 2014-10-31 25810160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 8/11 dt 11.03.14 supervizor, fature 54 dt 29.10.2014, seri 17516304, situacion 1 date 20.10.14, mbikqyrje punimesh loti III,
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 246,602 2014-10-30 2014-10-31 16910160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Kom.Pol.NSH-se kontrate nr 7/10 dt 06.03.14, urdher 2601 dt 30.10.14, fatura 55 dt 29.10.14 seri 17516305
  Maternitet Nr.2T. (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 317,000 2014-10-14 2014-10-15 49510130882014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore SUOGJ K.GLIOZHENI supervizore kontrate 50/6 dt. 08.10.2013 ne vazhdim fat.07139749 dt. 18.09.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 430,618 2014-10-08 2014-10-09 22710160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009,R.E.N.E.A pagese supervizor, loti II, kontr 8/10 dt 11.3.14, ft 39 dt 29.8.14 sr 07139739 situac 1/2 dt 19.8.14,
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,685,664 2014-09-26 2014-09-26 78021010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane 60% stud projk rsist asfaltim unaze min jash ura vasil shant fat 07139688 dt 11.12.13 pv 22.11.13 urdher 68 dt 30.04.13 njof fit 7263/15 dt 12.08.13 kont 7263/23 dt 29.08.13
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 625,440 2014-09-12 2014-09-22 56110111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore SUPERVIZIM PUNIME NDERTIMI/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 212,940 2014-09-15 2014-09-16 19210160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009,R.E.N.E.A pagese supervizor, loti I, kontr 8/9 dt 11.03.2014,lic 1735/10 ft 38 dt 29.08.2014 sr 07139738, situacion punimesh 19.08.2014,
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 564,340 2014-09-03 2014-09-03 12810160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1016012,Kom.Pol.NSH-se pagese, mbikqyrje punimesh, rik rep spec urdher 102/26 dt 2.9.14, kontr 7/10 dt 06.03.14, up 7 dt 24.1.14, ft 40 dt 29.8.14, seri 07139740
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 312,000 2014-07-24 2014-07-25 59821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SELAUDIN ZORBA SHKRESA 8137 DT 02.06.14 KONT 48/21 DT 28.08.12 FAT 07139645 DT 19.07.13 SIT 19.09.2013
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 270,180 2014-07-24 2014-07-25 59921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane MBIK RIK RRUGA ENDRI KEKO SHKRESA 7941 DT 28.05.14 KONT 28.08.12 NR 48/13 DT 07139644 DT 19.07.13 SIT 09.05.13
  Komuna Sauk (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 380,000 2014-07-23 2014-07-24 8728110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Mbik pun rikonstr.ruga Blur-vareza urdh 2081/5 dt 21.03.2011 urdh br 6 dt 22.07.2014 shtese kontr 06.05.2014 fat 13 dt 08.04.2014
  Komuna Sauk (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 492,150 2014-07-21 2014-07-21 8328110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Mbikqyres pun rruga Blur Vareza kontr vazhd 07.11.2011 fat 35 dt 08.07.2014 akt kol 2081/5 dt 21.03.2011
  Universiteti i Tiranes (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 55,692 2014-07-16 2014-07-17 1880110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati mbikqyrje punime shtes kon27.9.2013f24.6.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 211,200 2014-07-15 2014-07-16 18910110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati shp mbikqyrje urdh 14.7.14 ft 61 dt 20.8.23 s 07139653 kontr shtes 2125/2 dt 31.7.13 relac
  Universiteti i Tiranes (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 121,171 2014-07-16 2014-07-16 1870110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati mbikqyrje punime f24.6.2014kon29.10.2012