Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 37,146,805.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mamuras (2019) GJEOKONSULT & CO Laç 1,968,000 2014-06-20 2014-06-26 23721620012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA MAMURRAS VLERA E PAPAGUAR E FT NR 19 DT 15.04.2014 NR SERIE 07139719 UP NR 17 DT 17.10.2013 NR PROT 1050 KONTRATE NR 1050/23 PROT TD 30.12.2013 ISTUAC PERFUND DT 29.04.2014
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 312,000 2014-06-13 2014-06-16 46321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane MBIKQ RIKON S SELAUDIN ZORBA SHKRESA 3125/2 DT 09.05.2014 KOTN 48/13 DT 28.08.2012 FAT 07139607 DT 26.03.2014
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 15,053 2014-04-28 2014-04-28 302 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik kolaudim rruga Viktor Hygo, shkresa 4306 dt 21.03.2014,kontr kolaudimi 7270/2 dt 16.08.2013,akt kolaud 30.08.2013,fat 07139692 dt 20.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 31,361 2014-04-28 2014-04-28 301 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik kolaudim rruga Bajram Allaraj shkresa 4305 dt 21.03.2014,kontr kolaudimi 5308/5 dt 18.06.2013,akt kolaud 02.09.2013,fat 07139693 dt 20.12.2013
  Bashkia Mamuras (2019) GJEOKONSULT & CO Laç 2,952,000 2014-04-22 2014-04-23 13921620012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA MAMURRAS PAGUAR ft nr 19 dt 15.04.2014 nr ser 07139719 up nr 17 dt 17.10.2013 nr prot 1050 kont nr 1050/23 prot dt 30.12.2013 situac nr 1 dr 18.04.2014
  Komuna Kurjan (0909) GJEOKONSULT & CO Fier 200,000 2013-12-31 2014-01-08 124200012013 Unspecified K/Kurjan Fier pagese revizionimi