Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 21,852,335.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,092,500 2014-09-02 2014-09-04 29310030012014 Udhetim jashte shtetit Keshilli i Ministrave terheqje valute ne dollare Prog dat. 02.09.2014 Autorizim terheqje dat 15.01.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 2,221,920 2014-09-02 2014-09-04 28810030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenzime per udhetime jasht vendit,prog dat 22.08.2014,prog.date 02.09.2014,fat nr.1062 dat 22.08.2014 seri 16458704,fat 1063 dat 22.08.2014 seri 16458705,fat nr.1110 dat 2.09.2014 seri 16458802,fat nr.1111 dat 02.09.2014 seri 16458803
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 84,287 2014-09-02 2014-09-04 28910030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenzime udhtime jasht vendit prog.nr.prot 2882 dat 18.08.2014, Prog nr.prot 2956 dat 25.07.2014, fat nr.343 dat 18.07.2014 seri 15440093,fat nr.402 dat 04.078.2014 seri 17018602 Urdh-Pagese dat 18.07.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,424,500 2014-09-02 2014-09-04 29210030012014 Udhetim jashte shtetit Keshilli i ministrave terheqje valute ne euro,prog date 02.09.2014,del kryemini,autorizim dat 02.09.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-08-01 2014-08-06 25510030012014 Udhetim jashte shtetit KM bordero shk.nr.2864 dat 23.09.2013,pash.dipllomatike I.Celibashi
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,566,402 2014-07-24 2014-07-30 24510030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi me jasht, Prog.nr.1634 dat 18.04.2014,Autorizim dat 21.04.2014 urdh pag dat 22.04.2014,.Prog.nr.1854 dat.1854 dat 7.5.2014 aut.dat 8.05.2014 Urdh.Pag dat 9.5.2014 Prog.nr.2039 dat 21.5.2014 aut dat 21.05.2014 Urdh.Pag dat
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 431,717 2014-07-24 2014-07-30 24610030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi me jasht, Prog.nr.326 Prot,dat 17.01.2014,Autoriz, 27.01.2014, urdh pag dat 30.01.2014, fat.nr.142 dat 4.02.2014 seri 13057629,fat.nr.98 seri 13057585
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 577,958 2014-06-20 2014-06-27 21810030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria, prog. dat 16.06.2014 Urdh.pagese dat 17.06.2014 fat nr.82 dat 19.06.2014 seri 14141815
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 37,365 2014-06-20 2014-06-27 20710030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria shpenz.udhetimi me jasht Prog.nr.2009/2 dat 20.05.2014,Urdh.pagese dat 20.05.2014 fat.nr.33,dat 9.06.2014 seri 15435084
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 77,550 2014-06-18 2014-06-27 20310030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria Program nr.2139 dat 28.05.2014 fat. nr. 32 dat 09 qershor 2014 seri 15435083
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 150,870 2014-06-16 2014-06-20 19210030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria udhetime me jasht Program dat 5.05.2014,fat nr.46 dat 7.5.2014 seri 14748046
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 151,630 2014-06-16 2014-06-20 19310030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria udhetime me jasht Program dat 5.06.2014,fat nr.195 dat 8.6.2014 seri 154249945,Urdh.pagese date 5.6.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 453,896 2014-06-16 2014-06-20 19410030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria udhetime me jasht Program dat 15.06.2014,fat nr.799 dat 16.6.2014 seri 14141790,Urdh.pagese date 15.6.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,442,827 2014-06-11 2014-06-16 18110030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria Prog.Udhetimi Date 06.06.2014,fat nr.764 dat 11.06.2014,urdh.pages date 09.06.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 915,349 2014-06-06 2014-06-13 17410030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria shpenz.udhetimi me jasht progr.dt.4.06.2014,Urdh Pages dt 4.04.2014 fat nr.725 dt.6.6.2014 seri 14141716
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,856,500 2014-05-23 2014-05-27 16110030012014 Udhetim jashte shtetit terheqje valute ne euro Program date 22.05.2014,autorizim date 23.05.2014,Autorizim terheqje dt.23.05.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,553,480 2014-05-22 2014-05-27 16010030012014 Udhetim jashte shtetit lik.bileta udhetimi program dat 22.05.2014,autorizim date 22.05.2014,Urdher pagese date 22.05.2014,fatnr.626 deri 647,seri 14141567 deri 14141578
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2014-04-24 2014-04-29 12010030012014 Udhetim jashte shtetit rimb.pasaport dipllomatike,M.Boshnjaku