Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) All All 21,852,335.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRIANA SHKURTAJ Tirane 96,060 2014-12-23 2014-12-26 50110030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi, Prog.nr.3474prot dat 12.9.2014 fat nr.3080 dat 17.9.20144 seri 7333387
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 504,804 2014-12-23 2014-12-26 50010030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udh.me jasht prog.nr.4691 dat 11.12.2014, autorizim dat 11.12.2014 Urdh.Pag dat 15.12.2014,fat nr.1754 dat 18.12.2014 seri 18737702Urdh.Pag.dat
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KOTONI Tirane 75,742 2014-12-23 2014-12-26 499110030012014 Udhetim jashte shtetit KM pritje-percjellje prog.nr.4265 dat 12.11.2014 Urdh.pag.dat 12.11.2014 fat nr.341 seri 17260841 dat 23.11.2014,fat nr.342 seri 17260842 dat 23.11.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 92,400 2014-12-15 2014-12-17 47310030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,prog.nr.3988/2prot dat,12.11.2014 urdh.pagese dat 12.11.2014 autorizim nr.3988/.dat 12.11.2014.fat nr.181 dat 20.11.2014 seri 15451283
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 276,076 2014-12-15 2014-12-17 47410030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,prog.nr.4599 prot dat,10.12.2014 urdh.pagese dat 12.11.2014,autorizim nr.4599/1 dat 10.12.2014 fat nr.1713 dat 10.12.20414 seri 18737651 autorizim nr.3988/.dat 12.11.2014.fat nr.181 dat 20.11.2014 seri 15451283
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARBAN PEQINI Tirane 130,754 2014-12-04 2014-12-05 45110030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,Prog nr.4199 prot.,dat 7.11.2014, autorizim nr.4199/1 dat 8.11.2014,fat nr.1 dat 24.11.2014 seri 5890301
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 412,542 2014-12-04 2014-12-05 45010030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,Prog nr.4437prot .,dat 21.112014,fat nr.1648 dat 27.112014 seri 18737896,fat nr.1644 dat 25.11.2014 seri 18737892
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 394,316 2014-11-19 2014-11-20 41810030012014 Udhetim jashte shtetit KM,shpenz.udhetimi,Prog.nr.3480,date.12.9.2014,fat.nr.640 dat 13.11.2014,seri 17750341,fat.nr.637 dat 12.11.2014 seri 17750338
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 53,383 2014-11-19 2014-11-20 42110030012014 Udhetim jashte shtetit KM,Prog nr.77319 dat 12.11.2014,fat nr.638 dat 12.11.2014 seri 17750339
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,151,923 2014-11-19 2014-11-20 42710030012014 Udhetim jashte shtetit KM,shpenz.per udhetime jasht shtetit,Prog.nr.4225 dat 10.11.2014 fat nr.1571 dat 13.11.2014 seri 18737765,fat nr.1610 dat 18.11.2014 seri 18737855,fat.nr.1611 dat 18.11.2014 seri 18737856,fat nr.1612 dat 18.11.2014 seri 18737857
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 121,800 2014-11-10 2014-11-12 4001003002014 Udhetim jashte shtetit KM paguar shpenz.udhetimi,Prog.nr.3436prot dat 9.9.2014,fat nr.612 dat 18.9.2014 seri 7330440
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 315,288 2014-11-10 2014-11-12 3971003002014 Udhetim jashte shtetit KM,shpenz.udhetimi Prog.dat 7.11.2014 fat nr.1531 dat 6.11.2014 seri 17722926,fat nr.1532 dat 6.11.2014 seri 17722927
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 93,115 2014-11-10 2014-11-12 4021003002014 Udhetim jashte shtetit KM,rimb.pas dipllomatiuke cel korrik,gusht 2014,I.Nano,rimb.pas.Dopll.T.Frasheri,page leje I.Nanopas largimit nga puna
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AR & LO Tirane 313,882 2014-10-27 2014-10-28 37210030012014 Udhetim jashte shtetit Km shpenzim udhetimi me jasht prog.dat 24.10.2014 autorizim dat 24.10.2014 fat nr.4018 dat 24.10.2014 seri 17154218
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,324,183 2014-10-22 2014-10-23 35910030012014 Udhetim jashte shtetit KM bileta udhetimi ,Prog. nr.3822prot.dat 10.10.2014 autorizim nr.38822/1dat 12.10.2014, Prog.nr.3888prot dat 16.10.2014 autorizim nr.3888/1 dat 18.10.2014,fat nr.1397 dat 20.10.2014 seri 17722742,fat nr.1398 dat 20.10.2014 seri 17722743
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 592,646 2014-10-07 2014-10-10 34610030012014 Udhetim jashte shtetit KM bileta udhetimi me jasht,Prog.nr.3642prot dat 25.09.2014, autorizim dat 26.09.2014,autorizim nr.3642/1dat 26.09.2014,fat nr.1282 dat 30.9.2014 seri 17722574,fat nr.1278 dat 30.9.2014 seri 17722570,fat nr.1194 dat 16.09.2014 seri 16458936
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 70,000 2014-10-01 2014-10-03 33310030012014 Udhetim jashte shtetit KM udhetime me jasht shtetit prog.nr.3350/2 dat 18.9.2014 fat.nr.507 dat 9.9.2014 seri 17018558
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2014-10-01 2014-10-03 33710030012014 Udhetim jashte shtetit KM rimb.pash.Dipllomatike,bordero tetor 2014 shk.nr.2864 dat 23.9.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 214,185 2014-09-22 2014-09-24 32110030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhtimi jasht vendit fat nr.1188 dat 16.09.2014 seri 16458930,fat 1189 dt 16.09.2014 seri 16458931,prognr.prot 2139 dat 28.05.2014,progseri 16458932,fat nr.1190 dat 16.09.2014 seri 16458933,fat nr.1165 dat 15.09.2014 seri 16458907
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 562,485 2014-09-22 2014-09-24 32010030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhtimi jasht vendit fat nr.1191 dat 16.09.2014 seri 16458932,fat nr.1190 dat 16.09.2014 seri 16458933,fat nr.1165 dat 15.09.2014 seri 16458907