Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. N. K. All 1,316,617,313.00 55 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A. N. K. Tirane 73,489,740 2012-03-02 2012-03-20 14810060542012 231 DPRR SA Zemblak -K Liqenas l 1 shkr 1186 02.03.2012 dif up 102 04.02.2011 fat 47 11.08.2010 kont vazhd 3071 19.05.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A. N. K. Tirane 5,606,041 2012-03-02 2012-03-20 14410060542012 231 DPRR Kukes Morine dublimi loti 5,sht pun shkr 1122 ,1109,1123, 29.02.2012 proc verb marrje dorzim 16.11.2011
Bashkia Kamez (3535) A. N. K. Tirane 5,588,850 2012-05-15 2012-05-21 19321660012012 BASHK KAMEZ BL PEME DEKORATIVE FAT 26 DT 14.05.2012 PJESORE UP 6 DT 14.02.2012 PV 13.03.2012 RAP PERF 13.03.2012 NJOFT FIT 31 DT 12.04.2012 KONTR 36 DT 03.05.2012 UMD 127 DT 14.05.2012 SIT 14.05.2012 AKMAR DOREZ 14.05.2012
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 17,664,764 2012-05-21 2012-05-29 27321010012012 Bashkia Tiranelik blloku 79 shkresa nr 4737 dt 09.05.2012 vazhd kontr 1974 dt 04.03.2011 sit permbl nr 1 fat 71909518 dt 15.07.2011
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 3,459,826 2012-05-24 2012-06-07 33821010012012 Bashkia Tiranelik 5%rik shkolle shkresa 5105 dt 18.05.2012 vazhd kontr 9235 dt 04.10.2004 sit perf dt 20.09.2005 proc verb kolaud 21.11.2005
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 1,963,294 2012-05-24 2012-06-07 34121010012012 Bashkia Tiranelik 5%rik trotuare shkresa 5105 dt 18.05.2012 vazhd kontr 7393dt 21.09.2006 sit perf 10.02.2007 proc verb dt kol dt 27.03.2007
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 4,000,000 2012-05-24 2012-06-07 34021010012012 Bashkia Tiranelik shtrati Lane shkresa 5105 dt 18.05.2012 vazhd kontr 16002 dt 22.02.2010 sit nr 2 dt 27.01.2011 akt mar dorz 5814 dt 22.12.2010 fat 71909506 dt 28.03.2001
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. N. K. Tirane 9,945,208 2012-06-08 2012-06-20 15710060472012 231 DPUK Furniz. me uje Q,Pukes urdher nr.1378 dt.07.06.12 kontrate ne vazhdim dt.16.12.08 situacion nr.5 dt.13.09.11 fat.10 dt.03.05.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. N. K. Tirane 53,706,322 2012-08-06 2012-08-14 21710060472012 231 DPUK Furniz. me uje Q,Pukes urdher nr.1870 dt.30.07.12 kontrate ne vazhdim dt.16.12.08 situacion nr.6 dt.10.072012 fat.17 dt.11.07.2012 seri 85640465.12
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 2,687,242 2012-08-08 2012-08-16 63821010012012 Bashkia Tirane lik shtrati Lanes vazhd kontr 1602 dt 22.02.2010 si nr 2 dt 27.01.2011 fat 71909506 dt 28.03.2011
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) A. N. K. Tirane 16,693,248 2012-09-21 2012-09-24 5921011572012 P I U lik kosto lokale vazhdi kontr CW09 dt 27.08.2008 sit nr 7 mars 2011, fat nr 22 dt 12.09.2012 seri 85640470
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 13,312,758 2012-09-19 2012-09-24 71621010012012 Bashkia Tirane lik shtrati Lane vazhd kontr 1602 dt 22.02.2010 sit 27.01..2011 akt marevesh 5814,5814/1/2 dt 22.07.2010---22.12.2010 fat 71909506 dt 28.03.2011
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 5,917,480 2012-09-27 2012-09-27 75421010012012 Bashkia Tirane lik sit perfund shtrati Lane vazhd kontr 1602 dt 22.02.2010 sit perfund21.02..2011 fat 71909512 dt 22.04.2011
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 22,662,696 2012-09-27 2012-09-27 75321010012012 Bashkia Tirane lik dif fat shtrati Lane vazhd kontr 1602 dt 22.02.2010 sit 27.01..2011 akt marevesh 5814,5814/1/2 dt 22.07.2010---22.12.2010 fat 71909506 dt 28.03.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A. N. K. Tirane 41,000,000 2012-09-03 2012-09-04 68310060542012 231 DPRR SEGMENIT FAK GJEOLOGJIK UNAZA E MADHE SHKRESA 15/1 DT 28.08.2012 SIT 1 FAT 20 DT 14.08.12 KONT 1259/4 DT 23.04.12
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 5,107,978 2012-10-24 2012-10-29 21910560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik ujsj kv dt 28.7.2011, ft seri 85640472 dt 12.10.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 5,241,729 2012-11-02 2012-11-13 22910560012012 231-F.ZH.SH . tvsh kv dt 27.7.2011, ft seri 85640471 dt 9.10.2012
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 7,000,000 2012-11-21 2012-11-22 961 21010012012 Bashkia Tiranelik blloku 79 shkresa nr 10988 dt 14.11.2012 vazhd kontr 1974 dt 04.03.2011 sit dt 30.03.2012 fat 85640469 dt 08.09.2012
Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 8,564,036 2012-12-08 2012-12-18 101221010012012 Bashkia Tiranelik blloku 79 shkresa nr 10988 dt 14.11.2012 vazhd kontr 1974 dt 04.03.2011 sit dt 30.03.2012 fat 85640469 dt 08.09.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 432,452 2012-11-23 2012-12-17 23910560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rikonstr rruge ft seri 85640472 dt 12.10.2012, kv dt 28.7.2011
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. N. K. Tirane 6,650,000 2012-12-08 2012-12-20 40910060472012 231 DPUK Furniz. me uje Q,Pukes kontrate ne vazhdim dt.16.12.08 situacion nr.7 dt.130.11.12 fat.29 dt.05.12.12
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) A. N. K. Tirane 3,094,187 2012-04-19 2012-04-25 22610060542012 466 garanci punimesh SA Gjiri Lalzit
Bashkia Kamez (3535) A. N. K. Tirane 9,157,392 2012-02-07 2012-02-16 5121660012012 231 bashk kamez bl peme dekorative up 234 dt 27.04.2011 pv 25.05.2011 rap perf 25.05.2011 njoft fit 257 dt 02.06.2011 kontr 305 dt 19.07.2011 umd 231 dt 19.07.2011 sit 26.07.2011 akt mar dorez 26.07.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 3,800,552 2012-02-08 2012-02-16 5810560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 28.7.2011 f 12.1.2012 s 71909550
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 3,084,099 2012-02-08 2012-02-16 5710560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 28.7.2011 f 12.1.2012 s 71909549
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 4,536,000 2013-02-07 2013-02-08 4510060542013 231 AUTORITET RRUG SHQIPTAR rruga kukes morine shkresa 461 dt 06.02.13 sit 1 fat 35 dt 16.06.09 kont ne vazhd 5487/4 dt 05.06.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 7,000,000 2013-02-08 2013-02-12 5310060542013 231 ARSH Sist Asfaltim Rruga "Zemblak - K/Liqenas" Lot 1 Shkresa Nr. 460 Dt 06.02.13 Sit Nr. 3, Fat Nr. 47 dt 11.08.2010 Nr. Ser 70405702 KontVazhdi Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 8,651,579 2013-02-12 2013-02-18 1310560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh advance kontv wlrec88 dt 28.12.12 ft 3.01.13 ser 85640481 sit 31.12.12
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 8,326,374 2013-02-12 2013-02-18 1410560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh advance kontv wlrec 90 dt 18.12.12 ft 3.01.13 ser 85640482 sit adv31.12.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 95,834,286 2013-02-12 2013-02-18 1810060542013 231-ARSH RIK ZGJERIM FAK FILOLOGJIK UNAZ MADHE ,SHKRESA 1221/1 DT 05.02.13 DIF SIT 1 +2 FAT 2 NR 856404763 DT 29.10.13 KONT 1259/4 DT 23.04.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. N. K. Tirane 18,455,406 2013-03-26 2013-03-26 8910060472013 231 DPUK Furniz. me uje Q,Pukes kontrate ne vazhdim dt.16.12.08 situacion nr.7 dt.30.11.12 fat.29 dt.05.12 amandamenti 938 dt.05.04.10 ;226 dt.28.01.11 ;226/1 dt.20.09.11 ;1781 dt.19.07.12.12
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 4,667,351 2013-03-27 2013-03-28 5110560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 27.10.2011, ft seri 85640484 dt 9.3.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 363,951,515 2013-04-10 2013-04-11 26310060542013 231- ARSH RIK ZGJERIM RRUGE E ELBASANIT SHKRESA 1221/1 DT 05.02.13 DIF SIT 1 DHE 2 FAT 25 DT 29.10.13KONT NE VAZH 1259/4 DT 23.04.12 FAT 31 DT 27.12.12 + FAT 28 DT 30.11.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 66,760,000 2013-04-19 2013-04-22 34910060542013 231-ARRSH Sistemim Asfaltim Rruga "Zemblak - K/Liqenas" Lot 1Shkresa Nr. 1826 Dt 17.04.2013 Sit Nr. 3,4 , Fat Nr. 47 dt 11.08.2010 Nr. Ser 70405702, fat Nr. 88 Dt 23.12.2010 Ser. 70405744 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 1,851,414 2013-04-19 2013-04-23 3481100605642013 231-ARRSH Ndertim Rruga "Kukes - Morine" Lot 5 Shkresa Nr.1832 Dt 17.04.2013 Sit 3 Fat Nr. 35 Dt 16.06.2009 Nr Nr. Kontrata ne Vazhdim Nr. 5487/4 Dt 05.06.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 300,000 2013-05-09 2013-05-13 47610060542013 231-ARSH Ndertim Rruga "Qeparo - Sarande" Lot 3 Shtesa Shkresa Nr. 2064/1 Dt 08.05.2013 Pagese Sit Perfundimtar Fat Nr. 9 Dt 09.04.2012 Ser. 85640457 Kontrata ne Vazhdim Nr. 4496/3 Dt 18.05.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 50,000,000 2013-06-12 2013-06-14 60910060542013 231-ARRSH zgjerim i rruges se Elbat, Seg FakuFilol- Unaza e MaTiraneShkresa Nr. 1458/1 Dt 12.06.2013 Sit Nr 4 Fat Nr. 31 Dt 27.12.12 Ser 85640480, Sit Nr 5 fat Nr. 6 dt 05.04.2013 ser 85640488 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 6,912,429 2013-06-06 2013-06-14 9310560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh , rikonstr kv dt 18.12.2012, ft seri 85640490 dt 3.6.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 4,702,315 2013-06-21 2013-08-01 10010560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rik kv dt 28.12.2012, ft seri 85640481 dt 13.6.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) A. N. K. Tirane 17,205,586 2013-07-12 2013-08-21 24610110012012 m.arsimitKOSTO LOKALE &TVSH AUT 2100/1 DT 13.06.2013 SHKR. 5215/1 DT 28.05.2013 KONTRATE NE VAZHD. 9 DT 30.07.2008 SIT 25/11/2010 FAT 85 DT 6/12/2010 SERI 70405741