Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. N. K. All 1,316,617,313.00 55 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 96,500,000 2013-08-22 2013-08-27 80310060542013 ARSH -231Rikostruksion Filologjiku Shkresa Nr. 1458/2 Dt 22.08.2013 Sit Nr 5 fat Nr. 6 dt 05.04.2013 ser 85640488 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 2,447,846 2013-07-09 2013-09-24 10910060792013 602 Drejt.rajonit qendror Mirmb.performance kontrata nr.1 Up. dt.02.04.13 njoft.fituesi dt.21.05.13 buletin App dt.10.06.13 kontrate dt.30.05.13 sit. dt.29.06.13 fat.17 dt.04.07.13 seri 85640497
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 2,277,764 2013-08-22 2013-10-17 13410560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr vazhd ft seri 85640492 dt 11.6.2013
Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,891,337 2013-08-12 2013-10-18 PT12010060792013 602 Drejt.rajonit qendror nga anullimi i fat. 1201060012013Mirmb.performance kontrata nr.1 kontrate dt.30.05.13 ne vazhdim sit. dt.30.07.13 fat.18 dt.06.08.13 seri 85640498
Bordi i Kullimit Shkoder (3333) A. N. K. Shkoder 2,003,315 2013-09-19 2013-10-22 12910050782013 BORDI KULLIMIT SHKODER PAGESE 5% REHABILITIM ARGJINATURES LUMIT KIR PIKETA 44-15
Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 649,240 2013-10-09 2013-10-24 15510060792013 602 Drejt.rajonit qendror Mirmb.performance kontrata nr.1 kontrate dt.30.05.13 ne vazhdim sit. dt.30.09.13 fat.25 dt.03.10.13 seria 05673455
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 100,000 2013-10-07 2013-10-24 91910060542013 231 ARSH - Shkresa Nr. 3966/1 Dt 26.09.13 Sit No 1 Fat Nr. 21 Dt 02.09.13 Ser 05673451 Ko nr. 2197/6 Dt 28.06.13 U.P.Nr. 28 Dt 30.04.13 Nj.it Dt Nr. 2197/5 Dt 18.06.13
Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,542,219 2013-09-27 2013-10-24 14610060792013 602 Drejt.rajonit qendror Mirmb.performance kontrata nr.1 kontrate dt.30.05.13 ne vazhdim sit. dt.26.09.13 DIF FAT.17 DT.04.07.13 SERIA 85640497
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 1,640,175 2013-10-04 2013-10-24 92510060542013 466- Garancie Difektesh 5 % Shkresa Nr. 4257/1 Dt 03.10.13 Kontra Nr 4496/3 Dt 18.05.09 P.V Marrjes ne dorezim Dt 23.05.13
Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,128,725 2013-09-12 2013-10-21 13410060792013 602 Drejt.rajonit qendror Mirmb.performance kontrata nr.1 kontrate dt.30.05.13 ne vazhdim sit. dt.30.08.13 fat.23 dt.05.09.13 seria 05673453
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 137,000,000 2013-09-11 2013-10-21 85710060542013 231-ARrSh Rikonstruksion dhe zgjerim i rruges se Elbasanit, Filologjik - U.Madhe Shkr Nr. 2340/1 Dt 11.09.13 Sit 5 fat Nr. 6 dt 05.04.2013 ser 85640488 dif Sit 6 Fat 9 Dt 15.05.13 Ser 85640489 Ko. Nr. 1259/4 dt 23.04.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 2,561,570 2013-12-02 2013-12-05 104410060542013 466- Garancie Difektesh 5 % Shkresa Nr. 5249 Dt 27.11.13 Kontra Nr 8977/4 Dt 07.10.09 P.V Marrjes ne dorezim Dt 07.03.12 Clirim Diference Garancie mbajtur gabimisht nga Kontrata.
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 100,000 2013-12-02 2013-12-06 101610060542013 231-ARRSH Shkresa Nr. 4347/1 Dt 07.11.13 Fat Nr. 24 Dt 01.10.13 Ser 05673454 Kontrata Nr. 4210/4 Dt 13.09.13 Urdher Prokurimi Nr. 40 Dt 12.09.13
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. N. K. Tirane 32,688,920 2013-12-27 2013-12-27 43710060472013 231 DPUK Furniz. me uje Q,Pukes kontrate ne vazhdim dt.16.12.08 situacion nr.8 dt.15.12.2013 fat.36 dt.18.12.2013 seria 05673466 urdher per likujdim dt.3049 dt.23.12.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 45,102,053 2013-12-17 2013-12-18 113810060542013 231 ARSH Shkresa Nr. 3383/1 dt 16.12.13 Sit Nr Sit Nr, 6 Fat 9 Dt 15.05.13 Ser 85640489 Diference dhe Sit Nr. 7 Fat 16 Dt 28.06.13 Ser 85640496 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12