Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBDRIN SH.P.K. All 27,203,199.00 78 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 175,000 2012-02-17 2012-02-21 2210290062012 1029006 GJYKATA APELIT SHKODER ,FAT 87755640 DT 13.12.2011
Shtepia e Femijeve Shkollor Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 444,535 2012-02-24 2012-03-13 2321410382012 shtepia femijes shkollore FATURE NR 87755697 DATE 3.02.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 260,863 2012-06-22 2012-07-13 11010290372012 GJYKATA RRETHIT SHKODER FAT 01274955 DT 07.06.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 53,025 2012-03-27 2012-04-11 2710280362012 PROKURORIA APELIT SHKODER FAT. 87755666,87755710 DT. 06.01 DHE 20.02.2012
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 290,850 2012-04-10 2012-04-16 2420330072012 ND. RRUGEVE RURALE SHKODER NR.FATURE 30 DT. 24.01.2012 SERI 87755680
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 297,944 2012-04-12 2012-04-18 5910290372012 1029037 FAT 87755736 DT 30.03.2012
Qarku Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 178,331 2012-04-17 2012-04-24 8020330012012 2033001 KESHILLI QARKUT SHKODER NR.FATURE 87755685 DT.26.01.2012
Qarku Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 240,500 2012-05-08 2012-05-11 10820330012012 2033001 KESHILLI QARKUT SHKODER NR.FATURE 87755740 DT. 02.04.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 18,500 2012-05-11 2012-05-16 5410280362012 PROKURORIA APELIT SHKODER fature 87755739 dt. 02.04.2012
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 256,000 2012-05-23 2012-06-07 8010290062012 GJYKATA APELIT SHKODER fat 87755738 dt 29.04.2012,fat 87755720 dt 06.05.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 93,363 2012-05-25 2012-06-08 9810280272012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER FT. 01274923 DT .12.05.2012
Qarku Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 186,132 2012-06-15 2012-06-27 16620330012012 KESHILLI I QARKUT SHKODER FAT NR 01274926 DT 24.5.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 37,000 2012-06-20 2012-06-29 6910280362012 1028036 PROKURORIA APELIT SHKODER FATURE 01274912 DT. 02.05.2012
Qarku Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 275,918 2012-09-07 2012-09-12 23920330012012 KESHILLI I QARKUT SHKODER FAT NR 01274969 DT 04.07.2012
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 132,000 2012-09-11 2012-09-13 15110290062012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 86291580 dt 25.08.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 95,658 2012-09-14 2012-09-17 17310280272012 PROKURORIA RRETHIT fature nr 03649779 date 05.09.2012
Bashkia Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 286,700 2012-09-26 2012-10-03 66721410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 01274999 DT 3.8.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 948,088 2012-10-11 2012-10-16 17810290372012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 03649800 dt 01.10.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 94,272 2012-10-15 2012-10-17 19510280272012 PROKURORIA RRETHIT fature nr 03649799 date 04.10.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 31,950 2012-11-22 2012-12-13 11810061282012 aluizmi likuj fat nr 03649828 13.11.2012
Bashkia Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 473,239 2012-12-07 2012-12-18 88021410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 05559401 DT 1.10.2012 FAT NR 03.649836 DT 26.11.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 327,504 2012-12-07 2012-12-17 23010280272012 1028027 PROKURORIA RRETHIT SHKODER FT 05559402 dt. 19.11.2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Qytet (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 1,994,284 2012-12-07 2012-12-17 10221410322012 UJESJELLESI SHKODER FAT NR 03649795 DT 30.9.2012 FAT NR 03649832 DT 19.11.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 35,000 2012-12-10 2012-12-26 14610280362012 1028036 PROKURORIA APELIT SHKODER FT. 01274938 DT. 12.06.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 136,124 2012-11-15 2012-12-12 20610290372012 GJYKATA RRETHIT SHKODER, FAT 03649826 DT 12.11.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 36,000 2012-04-24 2012-04-25 4210280362012 PROKURORIA APELIT SHKODER FT. 87755722 DT. 11.03.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 94,423 2012-04-20 2012-04-25 8010280272012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER NR.FATURE 87755743 DT. 09.04.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 98,000 2013-01-23 2013-01-24 1110280362013 PROKURORI APELI SHKODER, FAT 03649841 DT 05.12.2012,FAT03649763 DT 20.08.2012,FAT01274978 DT 07.07.2012
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 498,960 2013-02-12 2013-02-18 1720330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER, FAT 05559437 DT 30.01.2013
Bashkia Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 5,567,491 2013-02-20 2013-02-20 2521410012013 BASHKIA SHKODER KONTRATE NE VAZHDIM LIKUJ FAT NR 055559410 DT 31.12.2012
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 115,809 2013-03-06 2013-03-26 2810290062013 gjykata apelit NR FATURE 05558910 DATE 22.02.2013
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 268,969 2013-03-11 2013-03-26 3810290372013 GJYKATA E RRETHIT SHKODER FATURE NR 05558954 DATE 04.03.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 540,000 2013-04-02 2013-04-02 2720330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER, FAT 05558965 dt 25.03.2013
Shtepia e Femijeve Shkollor Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 369,970 2013-04-23 2013-04-24 3421410382013 SHTEPIA E FEMIJES SHKOLLORE SHKODER FT 05558962 DT 15.03.2013
Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 87,360 2013-04-25 2013-04-25 401410342013 SHTEPIA MOSHUARVE FT 05558980 DT 08.04.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 360,000 2013-05-03 2013-05-10 3820330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER, FAT 05558990 dt 25.04.2013
Komuna Kelmend (3323) ALBDRIN SH.P.K. M.Madhe 351,861 2013-05-03 2013-05-10 7226260012013 2626001 Komuna Kelmend (bl.nafte)fature nr.ser.05558989 dt.22.04.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 27,000 2013-05-03 2013-05-10 5110280362013 PROKURORIA APELIT SHKODER,FAT 05559438 DT 30.01.2013
Shkolla Pyjore Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 193,560 2013-05-17 2013-05-23 3610110582013 SHKOLLA PYJORE SHKODER FT. 05558926 DT. 16.05.2013
Komuna Shllak (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 392,040 2013-05-20 2013-05-23 6027590012013 KOMUNA SHLLAK SHKODER FAT. 05558991,8925 DT. 25.04 DHE 11.05