Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBDRIN SH.P.K. All 27,203,199.00 78 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 145,595 2013-06-03 2013-06-12 8510290062013 gjykata apelit FATURE NR 05558929 DATE 22.05.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 140,045 2013-05-27 2013-06-12 8010290062013 gjykata apelit FATURE NR 85163677 DATE 11.05.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 360,000 2013-06-04 2013-06-13 4520330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER, FAT 05558928 dt 21.05.2013
Spitali Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 478,560 2013-06-13 2013-06-20 19910130232012 SPITALI RAJONALSHKODER FAT. 05558985, DT 18.04.2013
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 176,268 2013-06-14 2013-06-20 11710280272013 PROKURORIA RRETHIT SHKODER FAT 05558924 DT 13.05.2013
Shtepia e Femijeve Shkollor Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 99,412 2013-06-17 2013-06-21 621410382013 SHTEPIA E FEMIJES SHKOLLORE ft 05558945 dt 14.06.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 140,000 2013-06-14 2013-06-21 11310290062013 gjykata apelit FATURE NR 85163694 DATE 13.06.2013
Komuna Kelmend (3323) ALBDRIN SH.P.K. M.Madhe 178,148 2013-06-19 2013-08-01 10626260012013 2626001 Komuna Kelmend (bl.nafte)fature nr.ser.09291052 dt.04.06.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 378,000 2013-07-02 2013-08-05 5320330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER, FAT 09291053 dt 25.04.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 54,000 2013-06-25 2013-08-05 76280362013 PROKURORIA APELIT SHKODER,FAT 05558978 DT 05.04.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 182,042 2013-07-05 2013-08-20 13710290062013 gjykata apelit fature nr 09281062 date 1.07.2013
Drejtoria e Bujqesise Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 591,798 2013-07-10 2013-09-24 12510050332013 DRBU SHKODER, FAT 09291084 DT 08.07.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 72,000 2013-07-09 2013-09-24 8810280362013 PROKURORIa APELIT SHKODER FAT 05558931 DT 23.05.2013,FAT 05558950 DT 21.06.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 180,000 2013-08-06 2013-10-17 6120330072013 ND. RRUGEVE RURALE SHKODER FAT 09291069 DT 18.07.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 36,000 2013-08-22 2013-10-17 10110280362013 PROKURORIA APELIT SHKODER FAT 09291070 DT 18.07.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 70,500 2013-09-10 2013-10-17 17310290062013 1029006 gjykata apelit ft 09291009 dt 04.09.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 175,000 2013-08-26 2013-10-18 6820330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER, FAT 09291089 date 21.08.2013
Bashkia Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 1,487,177 2013-09-18 2013-10-22 70721410012013 kontrate karboranti likuj fat fat nr 09291098 dt 02.09.2013
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 183,378 2013-09-24 2013-10-23 17910280272013 PROKURORIA RRETHIT SHKODER FAT 09291016 DT 12.09.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 175,000 2013-09-23 2013-10-23 7720330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER FAT 09291023 DT 20.09.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 52,500 2013-10-11 2013-10-24 12910280362013 PROKURORIA APELIT SHKODER FAT 09291010 07.10.2013
Komuna Kelmend (3323) ALBDRIN SH.P.K. M.Madhe 183,378 2013-09-19 2013-10-24 13026260012013 2626001 Komuna Kelmend (bl.nafte)fature nr.ser.09291017 dt.12.09.2013
Qendra e fomimit profesiona Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 199,200 2013-10-16 2013-10-24 14510250452013 1025045 DR RAJONALE E FORMIMIT PROFESIONAL SHKODER fature nr09291037 dt 10.10.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 175,000 2013-10-21 2013-10-24 8720330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER FAT NR 09291038 DT 11.10.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 88,500 2013-10-16 2013-10-25 19610290062013 gjykata apelit FATURE NR 09291035 DATE 7.10.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 17,500 2013-09-12 2013-10-21 12110280362013 PROKURORIA APELIT SHKODER FAT 09291084 DT 05.08.2013
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Qytet (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 994,968 2013-11-04 2013-11-15 7721410322013 NDERMARRJA UJESJ QYTET KONTRATE KARBORANTI LIKUJ FAT NR 09291001 DT 08.07.2013
Mirembajtja Rruge Rurale (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 146,472 2013-11-06 2013-11-15 9220330072013 NDERMARRJA RRUGEVE RURALE SHKODER FAT 10923552 DT 04.11.2013
Komuna Kelmend (3323) ALBDRIN SH.P.K. M.Madhe 175,000 2013-11-20 2013-11-20 17926260012013 2626001 Komuna Kelmend (bl.nafte)fature nr.ser.10923559 dt.11.11.2013
Drejtoria e Bujqesise Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 194,463 2013-11-20 2013-11-20 19710050332013 DRBU SHKODER FAT 10929558 DT 11.11.2013
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 236,438 2013-11-20 2013-11-20 22510280272013 PROKURORIA RRETHIT SHKODER FAT 10923601 DT 15.11.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 26,250 2013-11-25 2013-11-26 14210280362013 PROKURORIA APELIT SHKODERFAT 10923557 DT 11.11.2013
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 28,700 2013-12-11 2013-12-12 24010290062013 gjykata apelit FATURE NR 10923585 DATE 9.12.2013
Komuna Kelmend (3323) ALBDRIN SH.P.K. M.Madhe 307,300 2013-12-09 2013-12-10 9726260012013 2626001 Komuna Kelmend (bl.nafte)fature nr.ser.0923583 dt.06.12.2013
Qarku Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 350,000 2013-12-10 2013-12-10 33320330012013 KESHILLI I QARKUT SHKODER FAT 09291024 DT 20.09.2013
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 38,500 2013-12-16 2013-12-18 16110280362013 PROKURORIA APELIT FAT 10923557 DT 05.12.2013
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 553,190 2013-12-16 2013-12-18 23310290372013 1029037 GJYKATA RRETHIT FATURE NR 10923592 DATE 11.12.2013
Bashkia Shkoder (3333) ALBDRIN SH.P.K. Shkoder 1,768,694 2013-12-27 2013-12-30 91821410012013 bashkia shkoder kontrate ne vazhdim likuj fat nr 10923570 25.11.2013