Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION All 96,108,075.60 2,218 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 45,764 2012-01-27 2012-01-30 30/1017009/2012 602 REP 1001 AMC ABON 47832 FAT DHJETOR 2011
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,097 2012-01-30 2012-01-30 8/1016091/2012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete telefon,kodi 4838528,fat Dhetor 2011,seri 811741602
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,493 2012-01-27 2012-01-30 8/1005039/12 602 agj.k.d.c.GSM dhjetor 2011 kod aboneti 522271 ser 81179376
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 155 2012-01-30 2012-01-30 17/1017081/2012 602,REP 5001,TEL,KLIENT 33531500100039 DHJETOR 2011
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,000 2012-01-27 2012-01-30 13/2101137/2012 602 Min.Bashkia 8-amc,kodi abon.43977 periudha dhjetor 2011,fat.811740489
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 375,890 2012-01-30 2012-01-31 122/1002001/12 602 600 Kuvendi.cel dhe cel paga fat 81167476 dt 1.1.12
Bashkia Rubik (2026) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Mirdite 14,527 2012-02-02 2012-02-02 6921640012012 bashkia rubik per tarifa tel amc
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,770 2012-02-01 2012-02-02 110170372012 REP 3001 AMC FAT DHJETOR 2011 DHORI SPIROLLARI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Pogradec 5,456 2012-02-01 2012-02-02 2010260222012 ND. PAGE NGA AMC SH PYJOR POGRADEC 1026022
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 651,645 2012-02-07 2012-02-08 2510110472012 600 Univer. Arteve ndales tel cel m nento dhjetor 2011 kodi 49549
Avokati i popullit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 109,747 2012-01-23 2012-02-09 7/1066001/2012 600 602 AVOKATI POPULLIT Tel dhjetor 2011
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 87,768 2012-01-23 2012-02-09 7/1013048/2012 600 ISHP Likujdim tel nentor , dhjetor 2011 fat 00081141385/5 dt 01.12.2011
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,306 2012-01-23 2012-02-09 8/1013048/2012 600 ISHP Likujdim tel nentor , dhjetor 2011 fat 00081141385/5 dt 01.12.2011
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,266 2012-01-23 2012-02-09 11/1087001/2012 600 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,Tel dhjetor 2011 seri 081186830 dt 01.01.2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,690 2012-02-14 2012-02-14 2010100402012 1010040 600 Drejt Rajon Tatimore Tirane ndalese tel cel nga paga bordero dt 31.01.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 13,243 2012-02-14 2012-02-15 810050012012 1005001 min.bujqesise amc nentor2011,kod.520876,f81112069
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 200,387 2012-02-14 2012-02-15 6410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON DHJETOR 2011 KODI 3220
Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,777 2012-02-16 2012-02-17 4410250852012 600+602 SHKP TEL CEL FAT 81213468/81213504/81225737 KL 525160/525156/110053675
Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Kavaje 9,471 2012-02-16 2012-02-17 2610280112012 PROKURORIA LIKUIDIM TELEFON JANAR 2012
Autoriteti i konkurrences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 26,439 2012-02-16 2012-02-17 2010770012012 1077001 600 AUTORITETI I KONKURENCES TELEFON FAT JANAR 2012 KODI 45945
Universiteti Politeknik (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 131,571 2012-02-17 2012-02-20 14910110402012 602 Up rektorati cel tel janar 2012
Komuna Zall Bastar (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 15,000 2012-02-14 2012-02-20 1327980012012 602-KOM ZALLBASTAR KARTA TELEFONI UUP 2 DT 02.02.12 PV 02.02.12 PV 02.02.12 FAT 90051181 DT 02.02.12 FH 2 DT 02.02.12
Oficina elektromjekesore Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 60,000 2012-02-15 2012-02-20 1610130572012 602Qendra kombetare bio-mjeksore. karta rimbushese up 4 dt 10.02.12 pv3.4 dt 10.02.12 ft 90052179 ser 06240697
Bashkia Korce (1515) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Korçe 12,000 2012-02-15 2012-02-20 10321220012012 TELEFON FAT.812053742 KODI 4428225 BASHKIA KORCE
Zyra e Punes Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 1,499 2012-02-17 2012-02-20 2310250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT SHPENZIME TELEFONI JANAR 2012 DEJANA BURGIJA
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 9,462 2012-02-14 2012-02-20 3710160622012 amc Prefektura 1016062 kodi 4404610
Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,728 2012-02-16 2012-02-21 17/10820012012 KKKontabilitet telefeon janar 2012
Qarku Elbasan (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 35,000 2012-02-16 2012-02-21 5320480012012 TELEFON NR.4621112 KESHILLI QARKUT
Komuna Qerret (3330) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Puke 1,161 2012-02-17 2012-02-21 1927150012012 2715001 KOMUNA QERRET PUKE SHP.TELEFONI MUAJI JANAR 2012 KODI ABONE.110076606 LIK FATURE CEL 0682055687
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 6,006 2012-02-16 2012-02-21 2110160072012 602-Qen.Sher.Admin.Mjet.Tran telefon,kodi 529887,fat Janar 2012
Qarku Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 45,043 2012-02-20 2012-02-21 2120350012012 Keshilli Qarkut lik telefon janar 2012
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 18,312 2012-02-17 2012-02-21 23 1029010 2012 602 -600 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "telefon janar 2012 kodi ab. 110060027 fat.seri 000812204774
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,823 2012-02-16 2012-02-21 1610160912012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete telefon,kodi 4838528,fat Janar 2012,seri 812064558
Komuna Qerret (3330) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Puke 7,853 2012-02-17 2012-02-21 1827150012012 2715001 KOMUNA QERRET PUKE SHP.TELEFONI MUAJI JANAR 2012 KODI 2715001 SHPEN .TELEFONI MUAJI JANAR 2012 CEL.0682037070 KODI ABON.5292541000100000
Departamenti i Administrates Publike (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 18,399 2012-02-21 2012-02-21 1010161092012 602-Depar.Admin.Publi telefon,fat Janar 2012
Gjykata e larte (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 60,358 2012-02-16 2012-02-21 19 1029041 2012 602 GJYKATA E LARTE"telefon janar 2012 nr.seri 0000812050193 nr.kl.3254
Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,149 2012-02-20 2012-02-21 2110040762012 602 Drejtoria Patentave.lik ft cel
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,000 2012-02-17 2012-02-21 3021011392012 602 Min.bashkia 3- amc,fat. janar 2012 kodi abon.523397 periudha 01.01.2012-31.01.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 6,106 2012-02-17 2012-02-21 2410290372012 1029037 GJYKATA RRETHIT SHKODER ,FAT 811732783 DT 01.02.2012
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Lezhe 10,000 2012-02-20 2012-02-21 1610160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 0000000081220742 PER KOD ABONENTI 110003810 PER NR CEL 0682032634