Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION All 96,108,075.60 2,218 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Lezhe 10,000 2012-02-15 2012-02-21 1810290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 0000000811 PER KOD ABONENTI 5299271010 DHE NR CEL 0682092038
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,531 2012-02-16 2012-02-21 3610110472012 602 Univer. Arteve telef cel. m janar 2012 kdi 49549
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,994 2012-02-16 2012-02-21 2910140962012 602 A.K.K.PRONAVE celular janar 2012
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 9,983 2012-02-16 2012-02-21 2210290042012 GJYKATE APELI GJIROKASTER(1029004) TELEF JANAR 2012 KOD ABON 531583
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,166 2012-02-17 2012-02-21 24 1029010 2012 602 -600 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "telefon janar 2012 kodi ab. 110060027 fat.seri 00081220754
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 34,217 2012-02-17 2012-02-21 25 1029010 2012 602-600 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "telefon janar 2012 kodi ab. 45859 fat.seri 000812188027
Gjykata e Apelit Vlore (3737) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Vlore 15,000 2012-02-17 2012-02-21 33 1029008 2012 PAGESE A.M.C JANAR 2012 GJYKATA E APELIT KODI 1029008 PER ALMA ARAPIN NR.SERIAL I FATURES 0000000081218353 ABONENTI 4381012
Gjykata e Apelit Vlore (3737) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Vlore 10,000 2012-02-17 2012-02-21 34 1029008 2012 PAGESE A.M.C JANAR 2012 GJYKATA E APELIT KODI 1029008 PER Z. HYSEN SALIKO NR.SERIAL I FATURES 0000000081216051
Zyra e Punes Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 1,833 2012-02-17 2012-02-21 2210250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT SHPENZIME TELEFONI JANAR 2012 DEJANA BURGIJA
Drejtoria e Pyjeve Skrapar (0232) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Skrapar 5,462 2012-02-21 2012-02-21 21 1026037 2012 SKRAPAR Dr.Pyjore Fature 8121115079/2012 KOD 520072 INST 1026037
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,160 2012-02-20 2012-02-21 2010120742012 602-Kom.shtet.kulteve Tel. A M C muaji Janar 2012 me kontrate
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,947 2012-02-17 2012-02-21 22 1029010 2012 602 -600 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "telefon janar 2012 kodi ab. 110060027 fat.seri 00081224913
Komuna Shales (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 7,369 2012-02-20 2012-02-21 2423960012012 tel 5126250000100000 Komuna Shales
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 10,000 2012-02-17 2012-02-21 1810290062012 1029006 GJYKATA APELIT SHKODER ,FAT 812066843 JANAR 2012
Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,000 2012-02-21 2012-02-22 1610111582012 602 INSPEKTORIATI KOMB. I ARSIMIT.PARAUNIVERSITAR TELEFON AMC FAT JANAR 2012 KODI 524334
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 324 2012-02-21 2012-02-22 6610100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shp tel i gjelber fat nr 4100000680 dt 31.01.2012 sr nr 36195455
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 61,445 2012-02-21 2012-02-22 16710020012012 1002001 602 Kuvendi.telefon ft 81200817 dt 1.2.2012,kodi 528329
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,784 2012-02-21 2012-02-22 17210020012012 600 Kuvendi.celuar ft 812008704 dt 1.2.2012,kod 1.2.2012
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Kukes 88,146 2012-02-21 2012-02-22 3010160302012 1016030 shp per qeramarrje k1848/2 dt 07.12.11 fatura Nr 4100000065 Komisarjati policise Kukes
Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 988 2012-02-21 2012-02-22 1510161102012 602-Sher.Kont.Bren telefon,fat nr 36195456,dt 31.01.2012
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,000 2012-02-21 2012-02-22 3121011372012 602 Min.Bashkia 8- amc, kodi abonentit 43977 periudha janar 2012
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,360 2012-02-22 2012-02-22 18010020012012 602 Kuvendi.tleefon ft 81200819 dt 1.2.2012,kodi 320611
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,444 2012-02-21 2012-02-22 16310020012012 1002001 602 Kuvendi.telefon ft 812008167 dt 1.2.2012
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,487 2012-02-21 2012-02-22 2210050392012 602agj.k.d.c.janar2012 amc ab522271,fs81212255
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 8,307 2012-02-21 2012-02-22 7210111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ TELEFON MUAJI JANAR PER ABONENTIN 4923416
Enti Shteteror i Farnave dhe fidanave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,508 2012-02-21 2012-02-22 1610050402012 1005040 602enti farna AMC janar2012,f30.01.2012,s812031912,kod.5247780000100068
Bashkia Kamez (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 20,000 2012-02-21 2012-02-22 65/21660012012 602 bashk kamez telefon dhjetor 2011 janar 2012 nr tel 0682043438 kod 5212469958100000
Komuna Dhiver (3731) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Sarande 10,000 2012-02-22 2012-02-22 3227310012012 LIK NGA DHIVRI
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,938 2012-02-21 2012-02-22 16210020012012 1002001 602 Kuvendi.telefon ft81200899 dt 1.2.2012
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,436 2012-02-21 2012-02-22 16410020012012 1002001 600 Kuvendi.telefon ft 81211784 dt 1.2.2012,kodi 520851
Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 15,000 2012-02-21 2012-02-22 2821011452012 602 Min.Bashkia 5 telefoni fat.janar 2011 kodi 4420810
Bashkia Roskovec (0909) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Fier 13,747 2012-02-22 2012-02-22 2921130012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA ROSKOVEC NR TEL 0684047544
Bashkia Pogradec (1529) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Pogradec 30,000 2012-02-20 2012-02-22 8121360012012 LIK NGA BASHKIA 2136001PER TELEFON JANAR 2012 FAT= 81203167
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 141,902 2012-02-21 2012-02-22 2110300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . Shpenzime celulur janar 2012 Fature Janar 2012 nr 518334
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,386 2012-02-21 2012-02-22 16510020012012 1002001 602 Kuvendi.telefon ft 81200817 dt 1.2.2012,kodi 320611
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,189 2012-02-20 2012-02-23 1610870042012 602 DSIK RIMB TEL JANAR 2012 FAT 812067106 KOD AB 4691510
Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 18,751 2012-02-22 2012-02-23 4321150012012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) TELEFON janar 2012
Komuna Terbuf (0922) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Lushnje 10,650 2012-02-22 2012-02-23 2026130012012 K.terbuf lik fatur telefoni dhjetor + janar
Bashkia Cerrik (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 2,860 2012-02-22 2012-02-23 4321100012012 tel Hekuran Kumria Bashkia Cerrik
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 45,299 2012-02-22 2012-02-23 2710670012012 602 Komis Sherbimit Civil.ft AMC janar 2012 tel 812183663 dt 1.2.2012,vendim komis 4 dt 19.1.2012